Euro Providus – poznaj najważniejsze informacje

euro providus

Euro Providus to kolejna firma pozabankowa udzielająca pożyczek w domu klienta. Czy coś ją wyróżnia na tle konkurencji?

Firma działa na terenie Polski od 2006 r. i od tego czasu zdążył otworzyć 12 oddziałów. W porównaniu do np. Providenta to nie wiele, ale wystarczająco dużo, aby na łamach Crediteo.pl o nim wspomnieć.

Trochę O kosztach

Od początku mamy problem z ofertą tej firmy. W przeciwieństwie do konkurencji nie ma na swoich dwóch stronach internetowych, prognozy wysokości pożyczki na rzeczywistym przykładzie. Firma z pewnością oferuje pożyczki dla osób widniejących w BIK. Działa na takiej samej zasadzie jak Provident, czy Eurocent. Przedstawiciel Euro Providus umawia się na spotkanie i podpisanie umowy pożyczki w miejscu zamieszkania klienta. Firma jest w stanie udzielić nam zobowiązania od 300 zł do nawet 5 tysięcy złotych. Decyzja o przyznaniu pieniędzy następuje przeważnie w ciągu 24 godzin.W przypadku pożyczki do 500 zł wystarczy nasze oświadczenie, powyżej tej kwoty trzeba przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu. Za przyjazdy pracowników i odbiór pieniędzy będziemy musieli zapłacić odpowiednio więcej, co jest wliczone w koszt pożyczki.

oferta euro providus

Skoro nie mogliśmy odnaleźć przykładowych pożyczek na stronie Euro Providusa, postanowiliśmy posłużyć się raportem UOKiK na temat firm pożyczkowych. Wynika z niego, że dla zobowiązania na kwotę 1500 zł RRSO wynosi 229,37%, przy 27 ratach płaconych co tydzień z obsługą domową. Na koniec warto wspomnieć, że ten sam urząd miał wątpliwości co do wysokości opłaty przygotowawczej, naliczanej przez Euro Providus.

Termin spłaty

Podobnie jak Optima Pożyczki, raty zobowiązania spłacamy tygodniowo. Mamy też możliwość wybrania dnia spłaty długu czyli terminu, kiedy pracownik firmy przyjedzie odebrać pieniądze.

Opinie o Euro Providus

Internauci na forach dyskusyjnych zostawiają opinie od skrajnie negatywnych, po pozytywne. Nam brakuje osobiście pewnych ułatwień w doborze pożyczki już po wejściu na stronę. Taką możliwość ma Provident, czy w mniejszym stopniu Profi Credit.

Chwilówki/Opinie/Euro Providus – poznaj najważniejsze informacje
Przeczytaj także:
 • Bocian Pożyczki
 • Gros Kapitał
 • 1 Opinia

  1 Opinia

  1. anna

   Wszystko jest ok, jak się trafi na normalnego człowieka. Teraz zmienił się kierownik, który przy pierwszej wizycie potraktował mnie niekulturalnie. Nie raczył się przedstawić, tylko od razu domagał się spłaty raty. Gdyby nie to ze przyszedł z konsultantka, to nawet nie wiedziałabym z kim rozmawiam.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry