Firmy Pozabankowe

Profi Credit opinie

Profi Credit

Profi Credit to bardzo znana firma pożyczkowa w naszym kraju. Na temat jej działalności powstało już wiele recenzji, opinii i komentarzy. Emocje z nią związane, dyskusje na forach dyskusyjnych skłoniło nas do niniejszego artykułu.

Weź pożyczkę w Profi Credit »
 

 1. https://proficredit.pl
 2. ul. Browarna 2, 43-300 Bielsko Biała
 3. telefon:  801 805 806
 4. Dni pracy: Poniedziałek – Piątek 7:00 – 19:00
 5. REGON: 243624011
 6. NIP: 547-215-10-80
 7. KRS: 0000518190
 8. GIODO: link.

Wstęp

Profi Credit należy do międzynarodowej grupy finansowej Profireal Group, która posiada w Polsce ponad 130 oddziałów, a na jej rzecz pracuje ponad 3 tys. agentów finansowych. W naszym kraju spółka działa od 2004 roku, a na jej czele stoi Sławomir Pawlik.

Firma co nie dziwi, dynamicznie się rozwija i stale poprawia swoje wyniki finansowe. W naszym kraju popyt na pożyczki pozabankowe stale rośnie i żadne akcje ostrzegające Polaków nie zahamowały tego trendu. Stąd brak naszego zdziwienia, gdy co roku Profi Credit na przełomie marca i kwietnia chwali się zyskiem netto idącym w mln złotych. W 2015 r. spółka pochwaliła się 38% wzrostem sprzedaży i rozważa wejście na giełdę.

Co warto podkreślić, Profi Credit nie prowadzi działalności podobnej do Providenta, choć przedstawiciele firmy, również podpisują umowy pożyczkowe w miejscu zamieszkania. Strategia spółki opiera się o oddziały, gdzie pożyczkobiorcy muszą najpierw przyjść, a to dla wielu już bariera nie do  przejścia. Jaka?

Wymieńmy dwie najważniejsze: psychologiczna i wynikająca z lenistwa. Pierwsza polega na tym, że osoby chcące wziąć pożyczkę po prostu wstydzą się przyjść do oddziału. Za to we własnym domu czują się komfortowo i co robią “zostaje w czterech ścianach ich domów”. Druga, bo tak im wygodnie i nie muszą tracić czasu na zbędny dojazd.

Zatem działalność spółki, która opiera się na wykazaniu przez klienta choć odrobiny aktywności jest zdecydowanie trudniejsza niż Providenta. Niemniej nie przeszkodziło to spółce uzyskać drugie miejsce pod względem zysków netto wśród największych firm pozabankowych w naszym kraju.

Wymagania firmy Profi Credit

Na potrzeby niniejszej recenzji, zapoznaliśmy się bliżej z ofertą dla klientów indywidualnych. Warto pamiętać, że spółka oferuje swoje produkty finansowe również rolnikom i przedsiębiorcom. Zatem racji długości artykułu, dokładny przegląd wszystkich pożyczek zająłby nam za dużo czasu.

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest, w jaki sposób spółka sprawdza wiarygodność klienta. Firma zagląda do KRD i InfoMonitora, ERIF. Czy Profi Credit sprawdza BIK?

Firma nie ma wglądu do BIK co nie zmienia faktu, że osoby zadłużone, z zajęciem komorniczym i bez stałego dochodu nie otrzymają pożyczki. Stały miesięczny dochód, przy którym jesteśmy brani pod uwagę wynosi minimum 800 zł netto.

Ile się czeka na decyzję w Profi Credit?

Podczas rozmowy z doradcą dowiesz się o warunkach i wymaganiach, jakie musi spełnić aby przejść pozytywnie weryfikację. Decyzję otrzymasz od razu, po paru minutach lub do 24 godzin. Natomiast przelewu pieniędzy w Profi Credit powinieneś się spodziewać po 2-3 dniach.

Opłaty i koszty

Przyszły klient, który zamierza wziąć zobowiązanie w firmy powinien liczyć się z następującym kosztami:

 

Przykład reprezentatywny: Całkowita kwota pożyczki – 5 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 9,80%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 6 592 zł składają się: opłata przygotowawcza – 129 zł, prowizja – 3 971 zł, oprocentowanie – 1 592 zł, “Twój Pakiet” – 900 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 89,93%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 322 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 11 592 zł.

Profi Credit

Zauważmy, że największym obciążeniem W Profi Credit jest ubezpieczenie, które jak czytamy na stronie firmowe jest obowiązkowe i z którego nie można zrezygnować. Jedynie, o co można się starać to o zwrot składki. Niemniej jak czytamy na jednym z forum kredytowym:

Na nieszczęście, firma Profi Credit zgodnie z zapisami umowy powinna złożyć do ubezpieczyciela (Benefia) wniosek o zwrot składki i przekazać ją do pożyczkobiorcy, a tego nie robi. Mimo, że ubezpieczyciel sam może dokonać zwrotu, w takim wypadku zasłania się, że musi dostać dyspozycję od Profi Credit. Efekt jest taki, że każdy “udaje greka”, a ludzie spłacają pieniądze które powinno im się niezwłocznie zwrócić w związku z ustaniem ochrony ubezpieczeniowej.

źródło: forum-kredytowe.pl/lŁukasz b

Opinie o Profi credit

Wypełnij wniosek w Profi Credit »
 

Przechodzimy do sedna artykułu. Tematów o spółce jest wiele i są one w większości przypadków negatywne. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, ile z tych opinii o spółce to działanie konkurencji, a ile to te od zdenerwowanych klientów. Powstało nawet kilka tematów, “jak walczyć z Profi Credit”, choć nie są one wiarygodne i rzeczowe.


52 komentarze

52 Opinie

 1. pawelek

  “Ja jestem innego zdania, szkoda ludzi takich jak ja. Nie raz wpadłem na pomysł chwilowki, bo brakowało kasy na życie. Fajne reklamy typu Wonga czy Vivus, zachęcają, ale nikt nie pomyśli ze skoro przy zarobkach 1300 zł np pożyczasz 1200 zł i tyle musisz oddać i zostaje na życie 100 zł to po prostu, albo nie oddajesz i nachodzą cię firmy typu Ultimo, albo oddajesz bo zapożyczasz się w innej firmie.

  Sam wiem jak to jest, kuszące propozycje typu 15 min i kasa na koncie. Same wypełnienie wniosku to 20min, potem przelej 1 zł celem weryfikacji, a następnie mimo dobrego przelewu znów trzeba przelać bo “błędna treść”.(…)

  Proficredit.pl pogotowie pożyczkowe, wszystko online, tak – wniosek on line i zaczynają się schody. Weksle, zabezpieczenia i inne, pożyczka 4300 zł na 48 miesięcy po 281 zł, to policz ile to wychodzi, a weksel in blanco, czyli podpisujesz pusty weksel, jak zapomnisz o jednej racie, to licz się z windykacją i odsetkami a potem…(…)

  Wszystko to wina banków, ja rozumiem, że ktoś kiedyś tak ja miał problemy z pożyczkami, ale to było kiedyś, teraz pracuję, mam stały dochód i mam problem, bo żaden bank nie udzieli mi kredytu, tak jak większości, wiec ludzie idą do takich parabanków i pożyczają szmal,to proste… tam dadzą bez problemow, a banki… niech opuszczą trochę pasa.”

  Uwaga, informacja może być nieprawdziwa – redakcja.

  • kamil

   Pawle, dziękujemy za tak długi komentarz, bogaty w twoje przykre doświadczenia z parabankami. Taka wypowiedź jest dla nas bardzo cenna, ale część musieliśmy uciąć, zapewne wiesz dlaczego? Cieszymy się, że macie nam coś do powiedzenia, ale prosimy o bardziej stonowane wypowiedzi.

 2. kamil

  Pawle, cały czas zbieramy informacje o parabankach i staramy się na cały czas uzupelniać istotne informacje.

 3. Turek z kebaba

  1.Ostrzegać obywateli RP przed problemem jak zaczną się problemy ze spłatą pożyczki.
  2. Uświadomić, że kilka tysięcy zł może urosnąć do kilkunastu.
  3. Wmówić ludziom, że windykator to krętacz bez honoru.
  4. Weksel in blanco, to kawałek papieru, który może narobić problemów większych niż chwilowy brak kasy.
  5. Informować o beznadziejnej umowie ( jaki wielu innych umowach) które są niekorzystne, nieczytelne, nierzetelne, nieludzkie, nielogiczne, aspołeczne wręcz patologiczne dla pożyczkobiorcy.
  6. Wykazać, że kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy, które przyjdzie człowiekowi spłacać można przeznaczyć na inny cel niż utrzymywanie pracowników firm o wątpliwej etyce i moralności.

 4. Turek z kebaba

  Urszulo, po prostu jak powiedział Pan Komornik, to taka firma co z tego żyje. Chwala się, że na drugim miejscu są za Providentem ale jakim kosztem zwykłych obywateli. I nie chodzi mi o zwykłe raty tylko sądowe nakazy zapłaty. To powiększa ich portfel, zapewnia stały przypływ gotówy przez lata – takie mini ratki. To jakby tobie kapało z wielu miejsc w kraju po 100 czy 300 zł. Straty pewnie niewielkie, bo jak komornik za plecami to kazdy płaci, chyba, że nie pracuje.

 5. VIVI

  Sprostujmy Pożyczki w Profi Credit są udzielane od kwoty 500zł do 25,000zł
  z tym że:
  Dla Emerytów,rencistów i pracujących 25,000zł
  dla działalności 20,000zł
  2.
  Osoby mające zajęcia komornicze także mają szanse otrzymania pożyczki wystarczy dochód min.1250zł

 6. Kasandra

  Firma godna polecenia. jako klient mam bardzo dobre zdanie o firmie. Profesjonalna obsługa. krótki termin oczekiwania. Zero formalności.

 7. Tamara

  Pożyczałam zimą na obóz narciarski dla córki. Jak dla mnie bardzo dobra oferta. W czerwcu spłacę ostatnią ratę z pożyczonego 1000zł.

 8. Dariusz Biernacki

  Proszę pomóżcie czy da radę jakoś odroczyć z dwie lub 3 raty do czasu do puki nie znajdę innej roboty.

 9. jan

  Witam, jak podpiszę umowę z wami ile mam czasu na odstąpienie od umowy bez żadnych kosztów?

 10. iworyjczyko

  Ogólnie firma jest godna polecenia, gdy brałem pożyczkę to zeszło mi może z 20 minut i było po wszystkim. Oprocentowanie konkurencyjne.

 11. MarekTerak

  Jak potrzebowałem dużych pieniędzy na wesele to Profi Credit uratowało mi życie. Tylko od nich dostałem taką ofertę, a spłacam w wygodnych terminach.

 12. Alicja03

  Profi Credit ma dobre warunki udzielania pożyczek. Nie oszukują klientów jak w innych firmach ,dlatego co jakiś czas od nich pożyczam i jestem zadowolona. Można na nich liczyć.

 13. ona

  witam czy sprawdzaja wszystkich a jak wyglada wyplata pozyczki pozdrawiam
  potrzebuje opini

 14. pro100

  nie wiem, opinie sa rózne wiekszosc chyba od osob ktore w ogole nie braly pozyczki w tej firmie i nie wiedza w ogole jak to pozniej przebiega, ja bralem spłaciłem i nie mialem problemow, tyle w temacie

 15. tomek

  firma ok mi sie udalo akurat szybko spłacić, bo potrzebowałem zastrzyku gotówki w krótkim czasie i wiedzialem ze w ciagu pol roku bede mial inne zrodlo kasy, wiec ostatecznie z ratami sie wyrobilem spokojnie 2 lata, kase dostalem szybko to najwazniejsze

 16. Andrzej

  Największe () jakie spotkałem w takich firmach, panie powinny pracować na wiejskim targu i wołać: pożyczki mata!

 17. FiR

  podzielam Wasze zdanie profi Credit jest ok jedna z lepszych firm aktualnie na rynku polskim która daje pozyczki na osobe i tez na firme co czasami niektorych ratuje

 18. kamil

  skoro ja miałem ustalone odgórnie warunki i firma była uczciwa to raczej wszyscy dostaja takie same warunki i ten sam wzór umowy, Firma jest ok ja sie juz spłaciłem nie mialem zadnych problemow

 19. zadowolony

  uczciwa firma, Profi Credit jest ok nie mam zastrzeżeń, gorsze sa banki nic nie idzie zalatwic

 20. adrian

  W Profi Credit warunki całkiem dobre, do zaakceptowania, obsługa lepsza niz w banku, na przelew czeka się dużo krócej, jest mniej papierów do wypełniania, nie wymagają stosu różnych potwierdzeń jak w banku, ogólnie jestem zadowolony

 21. tomek brzez

  Sporo osób ode mnie z wydziału jest w programie partnerskim Profi Credit bo mozna sobie po zajeciach albo miedzy zajeciami szybko dorobić, a z tego co wiem niektorzy po studiach normalnie juz w ten sposob pracuja bo jak masz wiecej czasu to spokojnie niezla pensje z tego sie wyciagnie ok 2-3 tys zl

 22. daniel

  Ogólnie jak dla mnie to jedna z lepszych opcji, żeby szybko zorganizować sobie niewielka sumę pieniędzy na przykład na wakacje albo jakieś okazyjne wydatki. Profi Credit ma akurat warunki całkiem dobre i sporo osób się dobrze o nich wypowiada

 23. celowniczy

  przymierzam się żeby wziąc u nich pozyczkę przed wakacjami, około 10 tys chcemy jechac na wakacje w 4 osoby powinno starczyć. Z tego co wiem maja najlepsze warunki, a po drugie nie widzi mi się użeranie z bankiem przed wakacjami

 24. marek

  Firma ok do polecenia, po zalatwieniu dokumentów mialem kase na koncie w ciagu ok 2-3 dni udalo sie bardzo szybko wszystko zalatwic i na tym mi zalezało bo potrzebowalem miec kase przed wyjazdem

 25. kony

  Firma ok do polecenia, po zalatwieniu dokumentów mialam kase na koncie w ciagu ok 2-3 dni udalo sie bardzo szybko wszystko zalatwic i na tym mi zalezało bo potrzebowalam miec kase przed wyjazdem

 26. tomasz

  Znam PRofi Credit i moge polecic, firma jest ok, formalnosci mało, mniej niz w bankach i nie trzeba sie tak płaszczyc, prosic i tlumaczyc, pozyczka na oswiadczenie

 27. grzegorz wajnert

  Profi Credit wychodzi calkiem tanio, warunki maja dobre i da sie wszystko bardzo szybko i sprawnie zalatwic. W banku Cie wypytuja o wszystko jak na przesluchaniu w profi credit tego nie ma, pozyczka na oswiadczenie, kasa bardzo szybko na koncie zadnych problemow

 28. darion

  korzystałem z firmy, nie moglem dostac kasy z banku, z Profi dostalem 10 tys zl czyli tyle ile chcialem nie robili mi zadnych problemów, w tym roku juz sie spłacilem ze wszystkiego i mam wszystko zalatwione i zamkniete

  • Kamil Kondel

   Wystarczy już pochlebnym komentarzy z tego samego IP.

 29. zrebak

  Porządna firma bardzo dobrze mi wszystko wyjasnili pierwszy raz w ogole bralem pozyczke i bylem zielony w tych tematach, spłaty ok byly do dogadania, kasa szybko na koncie, warunki znośne.

 30. 5/5

  Ode 5 z plusem, dobra firma polecam. Szybko sie dostaje kase na konto, malo formularzy do wypelniania na obsludze sa ogolnie przychylni klientowi da sie wszystko zalatwic

 31. polecam

  Polecam firma 5/5 obsluga spoko kontakt dobry formalnosci malo az sie nie spodziewalem ze wszystko tak latwo pojdzie. Spłacałem wszystko w terminie zadnych problemow

 32. pozyczka

  W Profi Credit sa normalni ludzie, w bankach sa bankierzy którzy nie maja ludzkiego podejscia. Wzialem pozyczke 20 tys zl i zadnych problemow zadnego wypytywania

 33. Kamil Kondel

  Usunięto kilkadziesiąt komentarzy pochwalnych z tego adresu IP.

 34. mojżesz

  Obsluge maja calkiem dobra mialem swojego opiekuna ktory mnie obslugiwal od poczatku do konca wszystko przebiaglo wg umowy nic nie zmieniali dobra firma

 35. opinia

  Ja sie spotkałem z tym, że obsluga dobra warunki dobre bralem 20 tys zl nie robili mi zadnych problemow ani nie bylo pytan o moj stan zdrowia albo plany na zycie jak to robia w bankach

 36. okrasa

  W Profi Credit można też szybko dostać pieniądze, od ręki w zasadzie. Myślę, że takie chwilówki będą coraz bardziej popularne, bo ludzie nie mają czasu na bawienie się w formalności a sa tak samo bezpieczne

 37. maja

  Patrzyłam na ofertę Profi Credit. Też przedstawia się korzystnie. Nie trzeba bawić się w formalności, a można dostać aż do 25 tysięcy – wiec mozna szybko wszystko zalatwic

 38. hania

  Patrzyłam na ofertę Profi Credit. Też przedstawia się korzystnie. Nie trzeba bawić się w formalności, a można dostać aż do 25 tysięcy – wiec mozna szybko wszystko zalatwic

 39. AdamFe

  Profi Credit jako jedna z nielicznych firm oferuje również pożyczki dla osób prowadzących swoja działalność gospodarczą, z której miałem okazję skorzystać.Dzięki nim udało mi się odzyskać w firmie płynność finansową. Doradca bardzo kulturalny i przyjaźnie nastawiony.

 40. daniel

  Znam rózne firmy pozyczkowe i Profi Credit w Polsce jest jedną z lepszych firm. Brałem pozyczke, spłaciłem cała, warunki są ok, jakbym potrzebowal kasy to znowu bym u nich brał

 41. tomek kolas

  Wszystko szybko załatwione dobra firma polecam, nie ma co słuchać hejterów, wszystkich krytykują tych dobrych i tych złych.

 42. darek jarek

  Polecam, raty się łatwo spłaca, można sobie rozkładać jak się chce jest duzo opcji dogadania się, ja akurat brałem 15 tys zl wiec tak nie bolało

 43. kami

  Profi Credit – Polecam, raty się łatwo spłaca, można sobie rozkładać jak się chce jest duzo opcji dogadania się, ja akurat brałem 15 tys zl wiec tak nie bolało

 44. rene

  nie wiem skąd takie negatywne opinie ponieważ drugi raz już Brałam pożyczkę w Profi Credit i było OK czas spłaty optymalny o ile spłaca się w terminie to nie ma żadnych problemów i dodatkowych opłat

 45. JanT

  dobra pożyczka polecam! Jan z Krakowa

 46. megalo

  Naprawdę profesjonalne podejście do klienta na każdym kroku. Na stronie internetowej można doczytać szczegóły oraz zobaczyć ile plus minus będzie wynosiła rata, to sporo ułatwia.

 47. joanna T

  wniosek złożyłam przez neta, oferta była ciekawa więc skorzystałam. co do spłaty, to okres maksymlany to 3 lata więc spokojnie można rozłożyć nawet większą kwotę.

 48. Sokar

  Potrzebowałam jakiś czas temu pożyczki na pralkę. Chciałam przeznaczyć na to około 1200 zł – szukałam pożyczki, którą szybko dostanę i nie będę musiała latać po placówkach by się dowiadywać na jakim etapie jest moja sprawa. Idealnym rozwiązaniem okazała się pożyczka w profcredit. Szybko, z minimalną ilością formalności oraz decyzja przez telefon. Dla mnie jest to świetna opcja.

 49. Kamil Kondel

  Wykasowano 4 komentarze pochwalne napisane w przeciągu kilku dni przez tą samą osobę.

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry