Provident

Provident

Co to jest Provident? Jakie są komentarze? Nie wiesz, czy przejdziesz pozytywnie weryfikację? Czy sprawdzą cię w BIK? W tym miejscu odpowiemy na Twoje pytania.

Czego dowiesz się tutaj:

 • Najpierw poznasz opinię klientów o Provident.
 • Będziesz również wiedzieć, co my sądzimy o tym pożyczkodawcy.
 • Zapoznasz się z najważniejszymi danymi o firmie pożyczkowej.
 • Dowiesz się, jakie ma wymagania i czy dostaniesz pozytywną decyzję.
 • Sprawdzisz, jakie bazy dłużników (BIK, KRD, ERIF) weryfikuje.
 • Przeczytasz, jak szybko otrzymasz decyzję i kiedy będzie przelew.
 • Poznasz przykładowe opłaty.

Provident – opinie

Zaprezentowanie większości komentarzy na temat Providenta, które znajdują się w Internecie jest niemożliwe. To najpopularniejsza firma pożyczkowa, stąd liczba opinii pozostawionych przez klientów idzie w tysiące.

Opinie o pożyczkodawcy możemy podzielić na zdecydowanie negatywne, usprawiedliwiające i pozytywne. Dominują te pierwsze, co nie stanowi zaskoczenia. Czarny PR, który ciągnie się za firmą pożyczkową od wielu lat jest trudny dla niej do odkręcenia. Wprawdzie Provident walczy z wizerunkiem poprzez emisję reklam w telewizji, jednak to wciąż za mało. Mimo to liczba klientów stale rośnie i jak sądzimy, nawet wejście do Polski brytyjskiej Wonga nie zatrzyma tego trendu.

Ocena Crediteo.pl o Providencie

“Provident zasługuje na miano lidera. Oferuje pożyczki dla każdego klienta. Nie musisz wychodzić z domu. Doradca przyjdzie do Ciebie i podpisze z Tobą umowę. Nie musisz nawet dzwonić i się umówić. Pożyczkodawca proponuje również pożyczki przez internet z niską prowizją. W mojej opinii, jeśli już musisz koniecznie pożyvzać pieniądze poza bankiem, to oferta Providenta będzie w sam raz dla Ciebie” – uważa Kamil Kondel, redaktor portlau Crediteo.pl.

Kontakt do Providenta

Nazwa Firmy:Provident Polska SA
Kontakt:ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa
Strona WWW:https://www.provident.pl
Telefon: 600 200 200
E-mail:bok@provident.pl
Godziny Pracy:Pn. - Pt. 08:00 - 20:00. Sb. - 09:00 - 15:00
Pośrednik?Nie
NIP:5251571292
REGON:011994880
KRS:0000009389
Rachunki bankowe w:We wszystkich bankach.
Wysokość pożyczki:300 zł - 15 000 zł
Czy jest promocja dla nowych klientów?Za każde pożyczone 1000 zł płacisz koszt miesięczny 50 złotych.
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 3000 zł, z okresem spłaty w ciągu 12 miesięcy.
RRSO:

149,15%
Suma opłat1763,66 zł (w tym: prowizja 1598,40 zł, odsetki 165,26 zł)
Całkowity koszt do spłaty:4763,66 zł

Nawigacja w artykule:

 1. Czym zajmuje się Provident?
 2. Co wymaga Provident?
 3. Czy Provident zagląda do BIK?
 4. Co to jest obsługa domowa w Providencie?
 5. Przykładowe pożyczki w Provident
 6. Opinie o Providencie

Co to jest Provident?

Provident to szybka pożyczka w domu klienta lub przez internet.  Pożyczkodawca (KRS: 0000009389, NIP: 5251571292, REGON: 011994880) z siedzibą w Warszawie, dla wielu Polaków, nadal kojarzy się z lichwiarskimi pożyczkami i nieciekawą klientelą. Od kilku już lat firma pożyczkowa zmienia swój wizerunek, aby ten stereotyp przełamać. Efekty są już widoczne.

Jak powstał Provident?

Od początku transformacji ustrojowej mieliśmy do czynienia z placówkami finansowymi, gdzie w szybki i prosty sposób można było dostawać pożyczkę. W tamtym czasie społeczeństwo nie było świadome zagrożeń, związanych z gigantycznie oprocentowanymi należnościami. Dla wielu obywateli naszego kraju, oddanie się w szpony nieuczciwych firm pozabankowych oznaczało podpisanie cyrografu na własny majątek. Ludzie tracili dorobek własnego życia i popadali długi. Co raz częściej przypadki naciągaczy i ich ofiar pokazywano w dokumentach i reportażach telewizyjnych.

Właśnie wtedy, w pierwszej dekadzie demokracji powstał stereotyp lichwiarskich firm pozabankowych. Provident musiał się z nim zmagać od samego początku działalności w Polsce.

Jak powstał stereotyp klienta w Providencie?

Wielu z nas zapewne pamięta, jak do naszych mniej majętnych znajomych, czy rodziny przychodził przedstawiciel firmy pożyczkowej, aby odebrać ratę pożyczki. Czy właśnie taki typowy profil klientów pożyczkodawcy wywoływał, aż taką lawinę negatywnych opinii ekspertów?

Z pewnością coś w tym jest, gdyż głównymi pożyczkobiorcami są ludzie, którzy nie są wiarygodni finansow dla banków. Ponadto są to osoby, które w przeszłości miały problem ze spłatą zadłużenia i taka adnotacja widnieje w BIK.

Jak wiemy, banki sprawdzając naszą zdolność kredytową posługują się raportem z Biura Informacji Kredytowej. Wszelkie zakupy na raty, kredyty i należności wobec instytucji są tam przechowywane przez 5 lat. Wystarczy jeden wpis o opóźnieniu w spłacie np. raty za telewizor, a kredyt w banku staje się dla nas nieosiągalny. Co w takim razie począć?

W takiej sytuacji, do walki o odrzuconego przez banki klienta, który ma złe opinie staje Provident Polska i inne firmy pożyczkowe. To one przygarniają pożyczkobiorców, którzy są nadal atrakcyjni, ponieważ mają stałe źródło utrzymania i majątek trwały. Pierwsze umożliwia regularną spłatę zadłużenia, a drugie to świetne zabezpieczenie.

Drugą, ale znacznie mniej liczną klientelę firmy stanowią osoby bierne i z natury leniwe. Firma daje im gwarancje dyskrecji i oszczędza ich czas, podpisując za pośrednictwem przedstawiciela umowę pożyczki w ich miejscu zamieszkania. Przyjemność taka dużo kosztuje, ale dla takich osób to nie problem. Najważniejsze, że po podpisaniu umowy pieniądze dostają do ręki. Koszty i suma zadłużenia staje się dla nich istotna tylko wtedy, gdy trzeba zapłacić ratę lub sumę nieuregulowanych na czas pożyczek.

Pomimo że tacy ludzie nie gwarantują spłacenia długu na czas, Provident i tak wychodzi na swoje. Paru nierzetelnych klientów odbije sobie wysokimi kosztami obsługi domowej i coraz skuteczniejszym działem odzyskiwania należności.

Na koniec warto wspomnieć, że Provident Polska nie jest bankiem i często jest z nim mylony. Okazuje się bowiem, że co dziesiąta osoba, według sondażu TNS na zlecenie UOKiK nie odróżnia firmy od banku, a co druga nie potrafi przedstawić istotne między nimi różnice.

Co to jest Provident?

Provident to firma pożyczkowa, która rozpoczęła działalność w Polsce 15 lat temu. Właścicielem Providenta jest brytyjska spółka International Personal Finance, która działa jeszcze w Czechach, Słowacji, Rumunii, a od niedawna również na Litwie. Obecnie swoim zasięgiem obejmuje wszystkie województwa i prawie każda miejscowość w naszym kraju jest obsługiwana przez agentów firmy.

Provident z roku na rok notuje zyski brutto, a to głównie dzięki polskim klientom. Jak dowiadujemy się z najnowszego raportu za I półrocze 2013, Provident w Polsce uzyskał 23,1 mln GBP zysku brutto, gdy w analogicznym okresie w roku biegłym było to 21,1 mln GBP. Wzrost rzędu prawie 10% to powód do radości dla spółki, która w naszym kraju znalazła swoiste eldorado. Na dowód tego porównania niech świadczy fakt, iż tylko z działalności w Polsce, Provident osiągnął ponad połowę całkowitego zysku brutto. Spółka jako jedna z nie wielu ma swoje miejsce w popularnej Wikipedii pod hasłem “Provident Polska“.

Za ciekawostkę podamy, iż pożyczkodawca nie radzi sobie na rynku rumuńskim, który generuje mu straty.

Jak poruszać się po stronie?

Po wejściu na stronę https://www.provident.pl zauważysz trzy warianty pożyczek, reklamę a pod nim kalkulator pożyczkowy. Z jego pomocą błyskawicznie poznasz wszystkie opłaty i prowizje w Providencie. W zalezności od warianu, opłaty te są różne. Zauważ, że kalkulator prezentuje pożyczki tylko za pośrednictwem internetu. Jeżeli interesuje cię opcja domowa, przewiń do góry stronę i kliknij w “Pożyczkę Dopasowaną”.

Na samym dole strony odnajdziesz nie wielką czcionką przykładowe opłaty.

Czy Provident sprawdza bazy BIK?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, o którą pytacie nas od czasu do czasu. Odpowiadamy: pożyczkodawca nie zagląda do BIK, gdy pożyczasz w domu. Wymaga jedynie wtedy stałego miejsca zamieszkania i dochodów.

W przypadku pożyczek online sprawa wygląda inaczej. W takim wypadku, po wysłaniu wniosku zostaniesz zweryfikowany w bazach dłużników KRD, BIG, ERIF i BIK. Osoby zadłużone i mające problemy ze spłatą mogą otrzymać z tego powodu odmowę.

Jakie dokumenty wymaga Provident? Czy dzwoni do pracodawcy?

Wszystko zależy od wariantu pożyczki, jak i sposobu wnioskowania. Jeżeli wniosek składasz przez internet, musisz przygotować dowód osobisty, PESEL, nazwę twojego pracodawcy. Wszelkie dane będziesz wpisywał w formularzu. Z kolei przy pożyczce w domu, wymagany jest jedynie dowód osobisty i PESEL. Warto wiedzieć, że czasami trzeba udowodnić np. w postaci zaświadczenia o zatrudnieniu, że się ma stały dochód.

Provident udziela pożyczek osobom od 18 lat. Nie dzwoni do pracodawcy, choć może sprawdzić czy jesteś faktycznie zatrudniony. Nie robi to jednak telefonicznie, dzwoniąc np. do twojego szefa. Oto możesz być spokojny.

“Pożyczka Dopasowana” – opcja przelew a obsługa domowa

Firma pożyczkowa w przeciwieństwie do konkurencji prowadzi swoją działalność w oparciu o mobilnych doradców finansowych. Mówiąc jaśniej, nie otrzymasz pożyczki w oddziale Providenta. W zależności od opcji jaką wybierzesz, droga do otrzymania pieniędzy jest następująca:

1. Pakiet Przelew  — w tym wariancie gotówkę otrzymuje na konto i z niego spłacamy regularnie raty. Całkowity koszt długu jest znacznie niższy i jeżeli mielibyście skorzystać z usług firmy – wybierajcie tę opcje. Nie zmienia to faktu, że Provident Polska “preferuje” drugi wariant z tzw. obsługą domową.

2. Pakiet Gotówka  — czyli pieniądze do ręki, zaraz po podpisaniu umowy. Przedstawiciel kontaktuje się z nami, umawia termin spotkania w naszym miejscu zamieszkania. Odpowiada na pytania i proponuje ilość rat. W zamian za takie udogodnienia będziemy musieli znacznie więcej zapłacić, bowiem Provident do całkowitego kosztu długu dolicza obsługę domową. Warto pamiętać, że to właśnie ona stanowi największą jego część. Nie bójmy się o nią zapytać, gdy już jesteśmy zdecydowani zaprosić do siebie przedstawiciela pożyczkodawcy.

Pożyczka Wynajmowana

To propozycja dla wnioskujących przez internet. Możesz w ten sposób pożyczyć od 500 zł do 4000 złotych. Raty spłacasz po równo w wysokości jedynie 50 zł, dopiero ostatnia rata wynosi tyle, ile jeszcze ci brakuje do całkowitej spłaty. Gdy np. pożyczysz 1000 zł na okres 5 miesięcy, to pierwsze 4 raty zapłacisz w wysokości 50 zł, a ostatnią piątą w wysokości 1050 złotych. Weź to pod uwagę, gdy zaczniesz spłacać należność. Ostatnia rata jest bardzo wysoka!

Pożyczka Samoobsługowa

Polecamy ją wszystkim osobom, którzy bezproblemu posługują się internetem. W naszej opinii, to najlepsze rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę, a które nie lubią sztywnych zasad i wymagań. W jej przypadku możesz pożyczyć od 300 zł do 15000 złotych, na okres od 3 do 24 miesięcy. Tutaj sam wybierasz liczbę rat i ich wysokość. Ułatwia to wybór pożyczki, jak i czas jej spłaty. Jak wypełnić formularz napisaliśmy tutaj:

Jak wziąć pożyczkę samoobsługowa w Providencie

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja?

Decyzja w wariancie domowym zależy od doradcy Providenta. Może być ona natymiastowa i od razu podpiszesz umowę. Po jej podpisaniu otrzymasz gotówkę do ręki. Może się jednak zdarzyć, że konsultant będzie musiał dodatkowo się naradzić z kierownictwem. O decyzji powinieneś się dowiedzieć jeszcze tego samego dnia.

W przypadku wniosków wysłanych przez internet procedura jest trochę inna. Najpierw twój wniosek trafia do specjalnego programu, który sprawdza twoją wiarygodność w bazach dłużników. Jeżeli masz czyste bazy, to otrzymasz decyzję pozytywną do godziny. O decyzji dowiesz się w SMS-ie i w wiadomości e-mail. Odmowa skutkuje tym, że nie możesz złożyć ponownie wniosku.

Jakie są opłaty z obsługą w domu?

Provident ma w ofercie pożyczki od 300 zł do nawet 15 tysięcy złotych z okresem spłaty od 30 do 90 tygodni. Nowy klient może uzyskać do 10 tysięcy złotych pożyczki, a dopiero po spłacie pierwszej należności może liczyć na wyższą kwotę. To na ile tygodni zostanie rozłożony dług, zależy w głównej mierze od klienta i przedstawiciela firmy pożyczkowej. Warto się w tym miejscu na chwilę zatrzymać.

Często klienci mają dobre opinie, gdy agent Providenta zaproponuje dla nich rozwiązanie z dłuższym terminem spłaty zadłużenia. Niższa rata nie wynika z dobrego serca pracownika, tylko z rozłożenia pożyczki na większą ilość rat. Co więcej łączna suma zaległości, którą spłacimy rośnie wraz z dłuższym okresem ratalnym!

Nasza rada: nie dajmy się namówić na niższe raty, jeśli jesteśmy pewni, że zapłacimy co tydzień wyższą sumę pieniędzy. I jeszcze jedno – jeżeli ktoś z Was uważa, że nie ma różnicy między 30 zł a np. 22 zł, to nie szanujecie swoich pieniędzy.

Przykładowe pożyczki w Provident w opcji z obsługą domową są następujące:

Dla kwoty 1000 zł, z terminem kredytowania na 30 tygodni, RRSO wynosi 138,30%, pojedyncza rata 57,02 zł, a całkowity koszt długu 1 710,31 złotych. Zatem, oddamy “na czysto” pożyczkodawcy 710 zł i 31 groszy.

W opcji przelew, RRSO wynosi 123,80%, tygodniowa rata 42,66 zł, a całkowity koszt zobowiązania 1279,77 złotych. W naszej kieszeni zostaje 430,54 złotych.

Koszty w Providencie

źródło: provident.pl

Przy zobowiązaniu na kwotę 2 tysięcy złotych, z okresem spłaty w ciągu 60 tygodni z obsługą domową, RRSO wynosi 84,60%, jedna rata to wydatek 65,46 zł, a całkowity koszt do zapłaty 3 927,06 złotych. W tym wariancie sama suma pożyczki wynosi 1927 zł i 6 groszy. Jak nie trudno się zorientować, oddajemy prawie dwa razy więcej, niż pożyczyliśmy.

W opcji przelew, RRSO wynosi 79,50%, tygodniowa rata 46,63 zł, a całkowity koszt zadłużenia wynosi 2797,34 złotych. Oszczędzamy 1192, 72 złotych.

Provident

źródło: provident.pl

Provident – “Pożyczka z Premią”

Od końca maja 2014 r. Provident wprowadził do swojej oferty premię gotówkową. Na czym ona polega?

Pożyczkobiorca pożyczając 2 tysięcy złotych z okresem spłaty w ciągu 30 tygodni, odda firmie pożyczkowej 3420,61 złotych. RRSO w takim wypadku wynosi 138,30%, a tygodniowa rata 17,11 złotych. Po spłaceniu długu w terminie i bez opóźnień otrzyma od przedstawiciela Providenta 200 złotych. Analogicznie, gdy weźmie pożyczkę w wysokości 4 tysięcy złotych po jej spłaceniu otrzyma 400 złotych.

Każdy z nas lubi “prezenty”, niemniej mało osób zdaje sobie sprawę, że pożyczkodawcy takie działania się opłacają. Na podstawie powyższego przykładu, Provident Polska po odjęciu 200 zł ma zysk w wysokości 1220,61 złotych.

Przykład “Pożyczki Wynajmowanej” przez internet

Pożyczka Wynajmowana (na Konto/ w Gotówce) to pożyczka, której spłata następuje w pięciu miesięcznych ratach, a klient spłaca pożyczoną kwotę w ostatniej, piątej racie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 79,59%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) – 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty – 1250 zł; oprocentowanie stałe – 0%; całkowity koszt kredytu – 250 zł (w tym: prowizja – 210 zł, opłata przygotowawcza – 40 zł, odsetki – 0 zł); 5 miesięcznych rat: 4 pierwsze równe miesięczne raty w wysokości 50 zł, ostatnia, 5. miesięczna rata w wysokości 1050 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 4.10.2017 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Wynajmowanej.

Provident – windykacja

W zależności od wariantu, jaki wybrałeś, firma pożyczkowa prowadzi różne działania windykacyjne. Jeśli skorzystałeś z oferty przed doradcę, to on będzie w pierwszej kolejności próbował się z tobą skontaktować. Jeżeli nie będziesz reagować na telefony i odwiedziny doradcy, spółka może skierować sprawę do działu windykacji. Windykator będzie próbował cię przekonać do spłaty, a jak to nie poskutkuje twoja sprawa trafi do firmy zewnętrznej.

W ostateczności dłużnikiem może zająć się sąd i komornik. Zapytasz: po jakim to czasie? Nie ma tutaj określonej procedury, ponieważ wszystko zależy od dłużnika i jego zachowania.

Jak sprawdzić zadłużenie w Providencie?

Jeśli wiesz, że masz niespłacony dług, możesz wykonać następujące czynności. Pamiętaj, że aby szybciej nakierować pracownika na twój problem, przygotuj swój numer umowy.

 • Zadzwoń do swojego opiekuna, z którym podpisałeś umowę w domu. Zapytaj o zaległości i ustal harmonogram spłaty.
 • Zaloguj się na swoje konto na stronie provident.pl. W stanie swojego konta odnajdziesz informacje o aktualnym zadłużeniu.
 • Zadzwoń na infolinię na numer 600 400 150. Konsultanci są do twojej dyspozycji w godzinach od 8:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 9:00 do 15:00. Podczas rozmowy przedstaw sytuację i spytaj o swoje niezapłacone należności.
 • Napisz e-mail na adres bok@provident.pl.
 • Ostatnią możliwością jest napisanie listu np. poleconego na adres – Provident Polska S.A. z siedzibą przy ul. Inflanckiej 4A, 00-189 Warszawa.

Provident czy Bocian?

Obydwie firmy pożyczkowej działają bardzo podobnie. Tylko, że Provident ma większy wachlarz wyboru pożyczek, jak i formy jej spłaty. Tymczasem Bocian ogranicza się jedynie do obsługi domowej.

Jakiej firmie Provident sprzedaje dług?

Najczęściej firmą tą jest Ultimo.

Kiedy dług w Providencie ulega przedawnieniu?

Zgodnie z przepisami,  pożyczka ulega przedawnieniu w ciągu 3 lat. Zarzut przedawnienia pożyczki – warto złożyć już przy pierwszej czynności procesowej np. w odpowiedzi na pozew czy w sprzeciwie od nakazu zapłaty.

Pożyczka samoobsługowa

Od lutego 2016 roku, firma Provident Polska dodała do swojej oferty pożyczki online. Jak się okazuje, jest to obecnie najkorzystniejsza propozycja na rynku. Przeczytaj więcej o samoobsługowej pożyczce w Provident.

Chwilówki/Opinie/Provident
Przeczytaj także:
 • Hapi Pożyczki
 • Jakie firmy udzielają pożyczki podobne do Providenta i Bociana?
 • 6 komentarzy

  6 Opinie

  1. mama.mowi.nie

   Polecam opcję przelew w Provident – minimum kontaktów z obsługą firmy i niezbyt dotkliwy koszt pożyczki to największe plusy.

   Pakiet gotówka – bardzo kosztowny z uwagi na dodatkowy koszt obsługi domowej i zobowiązuje do cotygodniowych spotkań z przedstawicielem, a ci są różni, nie zawsze dobrze wychowani i odpowiedzialni.

   Moja przygoda z firmą Provident jest bardzo przykra.
   Bez problemu przyznano mi pożyczkę, ale w chwili podpisania umowy okazało się, że pani przedstawiciel ma dla mnie tylko jeden wariant – z obsługą domową. Ponoć to była odgórna decyzja kierownika, ale prawda jest taka, że umowa, a dokładnie 2 jej punkt, daje klientowi wybór opcji pożyczki, a przedstawiciele często wciskają pakiet gotówka, bo na nim zarabiają. Pani przedstawiciel okazała się nieodpowiedzialna, wykazała się niezwykłym kombinatorstwem, do którego zaliczać można wystawienie poza moją wiedzą rachunku na moje nazwisko, zbiegające się dziwnym trafem z domniemaną zaległością, jak się okazało spowodowaną przez panią przedstawiciel (jak sama podała). Reklamacja – twór widmo, zdaje się nie funkcjonować w tej firmie. Okazuje się bowiem, że powyższe moje doświadczenia … zostały zanegowane! Tzn. nie stwierdzono uchybień w działalności pani przedstawiciel i niezgodności finansowych, wszystko jest w najlepszym porządku. Dochodzenie swoich praw okazuje się syzyfowym kamieniem.

   Reasumując, jeśli już pożyczka, to najlepiej przelewem, a jeśli z obsługą domową, to ostrożnie i z zachowaniem dozy nieufności. Pozdrawiam

  2. ww

   Ja już kilka razy brałam pożyczkę w Providencie. Niby jest wszystko ok, natomiast zniżek dla stałych klientów brak.Następna sprawa jest to, iż gdybym chciała wziąć opcje przelew,w to pani która chodzi do mnie podpisać umowę od razu chce ode mnie nie tylko dowodów osobisty, ale i zaświadczenia o zarobkach.
   Gdy wezmę opcje domową, to wtedy tego mieć nie muszę. I jeszcze jedno wysokość rat. Gdybym chciała wziąć pożyczkę na np.90 tyg. to nie mogę bo tak ktoś sobie wymyślili.Także od dzisiaj stop z ta firmą,pomimo,że pani w obsłudze domowej jest mila.

  3. MARIA

   Dotąd nie miałam przekonania do negatywnych opinii o PROVIDENCIE. Dziś jednoznacznie stwierdzam, ze jest to najgorsza firma pozabankowa, żerująca równo na każdym, kto przyjdzie do nich po pożyczkę.

   Z ciekawości miałam spotkanie z panią z PROVIDENTU. I co się okazało? Za 1000 zł pożyczki musiałabym im zapłacić dodatkowo 710 zł, a pożyczka 2000 zł kosztowałaby mnie dodatkowo 1927 zł. Co to ma być??? Mało tego, preferują tylko pożyczki długoterminowe, bo tylko takie dają możliwość zarobienia większych kwot – 700 lub 1927 zł.

   Krótkoterminowe pożyczki są dla nich nieopłacalne. W ciągu 2 tygodni można zrezygnowac z pożyczki, wówczas nie płaci się żadnych dodatkowych kosztów. Do grudniowej pożyczki (do 9.12.2014r) w kwocie nie mniejszej niż 2000 zł dodają w prezencie mały tablet dziecięcy za 250 zł. Bardzo śmieszny prezent, nieprzydatny dorosłemu człowiekowi. Kiedy powiedziałam pani z PROVIDENTU, ze chciałabym te 2000 zł spłacić do świąt Bożego Narodzenia i ma mi obliczyć tę dodatkową kwotę, którą musiałabym zapłacić za udzielenie mi pożyczki, pani powiedziała, że nie jest w stanie obliczyć, bo to się oblicza po spłaceniu pożyczki, wraz z ostatnią ratą. Zbulwersowało mnie to, bo jak można proponować pożyczkę nawet tę krótkoterminową nie podając klientowi kosztów operacyjnych. Dla mnie to jest chore. “Ty podpisz umowę a PROVIDENT na koniec obliczy ci dosadną dawkę adrenaliny. To nie jest parabank dla ludzi. Pożyczasz jakąś kwotę a oddajesz prawie 2 razy więcej. Przestrzegam wszystkich – jeśli nie chcecie za pożyczkę płacić podwójnie, nie bierzcie jej z PROVIDENTU i jemu parabanków podobnych. Puszczą was z torbami….

  4. iza

   Mam pytanie. Mam pożyczkę w Providencie spłacam regularnie . Miałam literkę D a teraz mam C co to oznacza?

  5. aga

   Mam pożyczkę w Providencie. Spłaciłam 4 raty, kiedy mogę ubiegać się o drugą?

  6. Dawid

   Droga redakcjo. Co to za bzdury? Wnioskowałem przedwczoraj internetowo w Providencie, 10 minut po wypełnieniu wniosku dostałem Alert BIK “Provident spytał o Twoje dane” :). Bardzo proszę o wytłumaczenie się z tego ponieważ czuję się przez was wprowadzony w błąd.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry