Wonga

Wonga Logotyp

Co to jest Wonga? Jakie są komentarze? Nie wiesz, czy przejdziesz pozytywnie weryfikację? Czy sprawdzą cię w BIK? W tym miejscu odpowiemy na Twoje pytania.

Weź pożyczkę w Wonga »
 

Czego dowiesz się tutaj:

 • Najpierw poznasz oceny klientów o Wonga.
 • Będziesz również wiedzieć, co my sądzimy o tym pożyczkodawcy.
 • Zapoznasz się z najważniejszymi danymi o firmie pożyczkowej.
 • Dowiesz się, jakie ma wymagania i czy dostaniesz pozytywną decyzję.
 • Sprawdzisz, jakie bazy dłużników (BIK, KRD, ERIF) weryfikuje.
 • Przeczytasz, jak szybko otrzymasz decyzję i kiedy będzie przelew.
 • Rzucisz okiem na wady i zalety pożyczki.
 • Poznasz przykładowe opłaty.
 • Podpowiemy ci, jak tutaj wziąć pożyczkę.

Wonga – opinie

Wonga to popularna firma pożyczkowa.  Znana na całym świecie i swoją marką gwarantuje z pewnością bezpieczeństwo i jasne zasady kredytowania. Komentarze klientów o pożyczkodawcy w sieci są różne, ale trudno się temu dziwić. Tak jak inne podmioty gospodarcze działające w sektorze pozabankowym zbiera pozytywne i negatywne opinie. Niemniej większość z nich jest pozytywna.

Ocena Crediteo.pl o Wonga

“W mojej opinii, pożyczki Wonga to dobre rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują pieniędzy i mają z czego spłacić zadłużenie w ciągu kilku dni. Prowizja jest atrakcyjna a dodatkowe koszty niskie, w porównaniu do konkurencji” – uważa redaktor portalu Crediteo.pl.

A ty co sądzisz o firmie? Czy warto? Zostaw komentarz!

Wymagania:

Wiek: 18 lat – 70 lat

Bazy: BIG, KRD, BIK, ERIF

Szybkość decyzji: do 15 minut

Wady i zalety pożyczki w Wonga:

Zalety:

 • Pożyczkodawca udziela pożyczek przez internet, nie musisz wychodzić z domu;
 • maksymalna kwota to nawet 10000 złotych;
 • szybka decyzja;
 • szeroki wybór pożyczek na różny okres czasu;
 • darmowa pożyczka dla nowych klientów;
 • niskie opłaty;
 • akceptowany wiek wynosi już 18 lat.

Wady:

 • Klientów sprawdza się w BIK, KRD, ERIF i BIG InfoMonitor;
 • brak przedłużenia spłaty pożyczki.

Wonga – kontakt

Pożyczkodawca:Wonga.pl Sp. z o.o.
Strona WWW:https://www.wonga.pl/
Adres: ul. Żaryna 2B, bud. D, 02-593 Warszawa
Telefon:22 388 88 88
e-mail:kontakt@wonga.com
NIP:1132853869
REGON:146025969
KRS:0000412352
Godziny Pracy:Poniedziałek - Piątek 8:00 - 18:00, Sobota - Niedziela 9:00 - 17:00
Pośrednik?Nie
Czy jest jakaś promocja dla nowych klientów?Do 30 dni oddajesz tyle, ile pożyczyłeś.
Wysokość pożyczki:50 zł - 10000 zł
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 550 zł, z okresem spłaty w ciągu 60 dni.
Opłaty:148,50 zł
RRSO: 328,03%
Całkowity koszt do spłaty:698,50 zł

Co to jest Wonga?

Wonga Pożyczki (KRS: 0000412352, NIP: 1132853869, REGON: 146025969) z siedzibą w Warszawie, to jeden z najpopularniejszych pożyczkodawców w Polsce. Udziela chwilówek i pożyczek ratalnych w wysokości od 50 zł do 10000 złotych, z okresem spłaty wynoszącym od 7 dni do nawet 24 miesięcy.

Skontaktować się konsultantami możesz od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 i w weekendy od 9:00 do 17:00 pod numerem telefonu 22 388 88 88 lub na adres e-mail kontakt@wonga.com.

Jak informuje Wonga Kong, jej pożyczki nie są przeznaczone dla osób mających kłopoty finansowe i nie należą do rozwiązań najtańszych.

Czym dokładnie zajmuje się firma pożyczkowa?

Mocne wejście, zapadające w pamięć telewizyjne spoty reklamowe, które często były odtwarzane także na youtube oraz reklamy drukowane, obecne w popularnych serwisach zapewniły firmie liczne grono klientów. Jednym zdaniem, firma pożyczkowa jest wszędzie i trudno jej nie zauważyć.

Poznaj historię Wonga na Wikipedii.

W naszej recenzji postaramy się sprawdzić ofertę pożyczki Wonga, tak jak robiliśmy to w przypadku innych firm pozabankowych. Zapewniamy cię, że będzie obiektywnie i bez żadnych przekłamań, zwłaszcza że firma jest obecna na polskim rynku od kilku lat i oferuje klientom sporo ciekawych produktów.

Zrzut ekranu z wizytówki przedsiębiorstwa.

Wygląd strony internetowej wonga.pl.

Co ją wyróżnia?

Skrócone do minimum oczekiwanie na pożyczkę. Warunki udzielania oraz koszty są przejrzyste i czytelne. Nowi klienci z pewnością docenią intuicyjny formularz w Wonga, w którym wykorzystano suwak, pozwalający na wskazanie kwoty pożyczki oraz określenie terminu jej spłaty.

Na tej samej stronie internetowej klienci mogą wnioskować o chwilówkę, jak i rozwiązania ratalne, które różnią się kwotami maksymalnymi oraz maksymalnym czasem spłaty. W zakładce “jak to działa” dowiadujemy się jakie kroki musimy poczynić, by rozpatrzono nasz wniosek.

Reszta rozwiązań jest bardzo zbliżona do rozwiązań, oferowanych przez inne firmy pozabankowe. Wonga podkreśla jednak, że tym, co ją wyróżnia, jest proces i komfort przyznawania, jak i spłacania pożyczki oraz kwota pierwszej pożyczki (klienci mogą wnioskować nawet o 1500 zł). Rozpatrzenie wypełnionego wniosku odbywa się w ciągu kilku minut. Pożyczkobiorca musi się dodatkowo zweryfikować, realizując przelew z własnego rachunku bankowego. Kwota, którą klient musi przelać ze swojego rachunku, to 1 grosz.

Decyzja pożyczkowa jest dokonywana po otrzymaniu przelewu. Klienci, którzy złożą wnioski w niedzielę lub w dzień ustawowo wolny od pracy, muszą się liczyć z tym, że ich wniosek będzie rozpatrzony dopiero pierwszego dnia roboczego po dniu wypełnienia wniosku kredytowego. Jest to związane z koniecznością otrzymania przelewu weryfikacyjnego oraz możliwością korzystania z bazy BIK. Jednocześnie Wonga podkreśla, że z jej pożyczek należy korzystać sporadycznie, niekoniecznie przeznaczając je na spłatę innych, długoterminowych zobowiązań finansowych oraz podkreśla, że oferta jej pożyczek nie musi być najtańszą opcją pożyczki.

Jak poruszać się po stronie?

Po wejściu na stronę https://www.wonga.pl/, z pewnością zauważysz kalkulator pożyczkowy. Przesuwając suwaki, możesz wybrać interesującą cię kwotę pożyczki. Zapoznaj się z opłatami, jakie poniesiesz. Są one pod kalkulatorem. Zdecyduj, czy takie warunki ci odpowiadają. Przycisk “weź pożyczkę” przeniesie cię do formularza rejestracyjnego.

Poniżej kalkulatora odnajdziesz reprezentatywny przykład pożyczki, a niżej linki do dokumentów i kontaktu z pożyczkodawcą. Jeżeli masz trochę czasu, polecamy ci zajrzeć do dokumentów. Odnajdziesz tam przykładową umowę pożyczkową, tabelę opłat i wzór odstąpienia od umowy.

Czy Wonga sprawdza BIK w 2019 roku?

 

Tutaj rozczarujemy osoby, które szukają tzw. pożyczki bez BIK. Mianowicie, firma pożyczkowa sprawdzi historię klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Warto tutaj wspomnieć, iż za nim gigant wszedł na nasz rynek, gorącym tematem okazała się właśnie podjęta współpraca spółki z BIK, ponieważ do tej pory czyniły to tylko banki. Zatem osoby zadłużone i mające problemy ze spłatą w przeszłości nie otrzymają pożyczki. Ze względu na dostęp do bazy BIK, przedsiębiorstwo udziela pożyczek jedynie w dni robocze.

Czy sprawdza Wonga KRD, ERIF i InfoMonitor?

Tak. Już w przykładowej umowie, dostępnej na stronie pożyczkodawcy możesz przeczytać, że zostaniesz poddana weryfikacji w Krajowym Rejestrze Długu, ERIF i BIG InfoMonitor. Jeśli widniejesz w jednej z tych, otrzymasz negatywną opinię i decyzję.

Wonga – dokumenty, wiek

W trakcie składania wniosku nie potrzebujesz mieć pod reką żadnych zaświadczeń. Wystarczy dowód osobisty i PESEL. Pamiętaj, że musisz mieć stały dochód. Jeśli utrzymujesz się jedynie z zasiłków, to otrzymasz odmowną decyzję.

Minimalny wiek w Wonga wynosi już 18 lat. Firma pożyczkowa nie dzwoni do twojego pracodawcy. Nie weryfikuje, czy jesteś faktycznie zatrudniony. Co o tym sądzisz? Podziel się z nami opinią na ten temat.

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja?

Po wysłaniu przez ciebie wniosku trafi on do specjalnego programu komputerowego. Jego zadaniem jest analiza twojej zdolności kredytowej. Wyśle on zapytania do baz dłużników. Przeanalizuje podane przez ciebie dane i dochody. Weryfikacja trwa zaledwie kilka minut. Decyzję otrzymasz na twój numer telefonu i w wiadomości e-mail.

Po pozytywnej weryfikacji musisz zapoznać się z warunkami umowy pożyczki, którą możesz podpisać w wersji on-line lub w formie tradycyjnej, odsyłając ją następnie pocztą. Opcja z drukowaną wersją umowy jest dostępna jedynie w przypadku zaciągania pierwszej pożyczki.

Czy Wonga wysyła umowę do domu?

Umowa pożyczki nie jest wysyłana do twojego miejsca zamieszkania, tylko na podany przez ciebie adres e-mail. Sprawdź dokładnie, jaki podałeś e-mail i poszukaj w skrzynce przesłaną umowę.

Czy jest jakaś promocja w Wonga w 2019 roku?

Pożyczkodawca proponuje nowym klientom ciekawą promocję. Po wzięciu pożyczki z okresem spłaty do 30 dni spłacasz jedynie tyle, ile pożyczyłeś. Czyli pożyczając 1500 zł, do zwrotu będziesz mieć 1500 złotych.

Ile zapłacę?

Wonga oferuje pożyczki co do złotówki. Gdy potrzebujemy gotówki w kwocie np. 547 zł, nie musimy brać 600 zł pożyczki, wystarczy na stronie internetowej przesunąć suwak na interesującą nas kwotę i postępować dalej zgodnie z instrukcją.

Pożyczka

Czas

RRSO

Prowizja

Odsetki

Całkowita suma pożyczki

550 zł

60 dni

328,03 %

148,50 zł

0 zł

698,50 zł

Reprezentatywny przykład: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 328,03 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 550 zł, całkowita kwota do zapłaty 698,50 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 148,50 zł (w tym: prowizja 148,50 zł, odsetki 0 zł), okres kredytowania 60 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 4 października 2017 na reprezentatywnym przykładzie.

Przedłużenie spłaty pożyczki w Wonga

Pożyczkodawca, w przeciwieństwie do np. Vivus, czy Panda Money nie przedłuża pożyczek. Możesz co najwyżej poprosić o rozłożenie długu na raty. Jak to zrobić? Czytaj niżej.

Wonga – windykacja i raty

W przypadku, gdy masz problemy ze spłatą zadłużenia, powinnaś skontaktować się z doradcą klienta. Powiedz, dlaczego nie jesteś w stanie regularnie spłacać należność. Podaj powód — niech nie będzie byle jaki, tylko solidny argument np. utrata pracy, choroba. Poproś pracownika o rozłożenie długu na mniejsze i bardziej dla ciebie dogodne raty.  Możesz również napisać pismo z prośbą o raty.

Z kolei sama windykacja w Wonga wygląda następująco. Jeśli nie spłacisz w terminie raty lub całej pożyczki, to w pierwszej kolejności przypomni ci o tym pracownik. Jeżeli będziesz uchylać się od płatności, pożyczkodawca rozpocznie proces windykacyjny. Możesz spodziewać się monitów telefonicznych i w postaci wezwań do zapłaty. Dalsze uchylanie się od zapłaty, może skutkować przekazaniem sprawy firmie windykacyjnej.

Jeśli przechodziłeś proces windykacji w Wonga, to napisz o tym opinie w komentarzu. Chętnie się dowiemy, co o tym sądzisz!

Jak wziąć pożyczkę w Wonga w 2019 roku?

Sama procedura przyznania pożyczki w Wonga jest bardzo prosta. Wybierasz interesująca cię kwotę za pomocą kalkulatora. Klikasz przycisk “złóż wniosek”. Przechodzisz do etapu założenia konta. Jest on niezbędny po to, abyś otrzymał decyzję i miał stały kontakt elektroniczny z pracownikami firmy pożyczkowej. Następnie wypełniasz wniosek i zaznaczasz zgody. Pamiętaj! Jakikolwiek błąd może spowodować, że twój wniosek zostanie odrzucony.

Weź teraz chwilówkę »
 

Formularz rejestracyjny

Formularz rejestracyjny nie powinien ci sprawić problemu.

Program Korzyści

Wonga Pożyczki oferuje pakiet lojalnościowy dla stałych klientów, dzięki któremu możemy uzyskać bardzo atrakcyjne zniżki. Warunkiem uzyskania rabatu jest terminowa spłata zobowiązań, a także uczestnictwo w specjalnych kursach dotyczących edukacji finansowej i bezpieczeństwa w internecie, znajdujących się na platformie “Kapitalni.org”.  Pożyczkodawca deklaruje, że zaliczanie kolejnych kursów i spłacanie pożyczek w terminie, daje możliwość awansu do wyższego segmentu w Programie Korzyści, a im większy segment, tym większe zniżki i możliwość rozłożenia zobowiązania na trzy, sześć lub dwanaście lat.

 


Chwilówki  /  Opinie  /  Wonga


Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry