PRO DOMO opinie o pożyczce

Recenzja firmy Pro Domo

O firmie PRO DOMO w internecie prawie nic nie odnajdziemy. Spółka nie ma nawet swojej wizytówki. Niemniej, wielu naszych czytelników prosiło nas o ustalenie pewnych faktów. Dziś przedstawiamy wam dane, które udało się nam zgromadzić.

PRO DOMO (NIP: 9571051521, REGON: 221182470) według wpisu KRS: 0000382536 działa pod tą nazwą od 2011 roku. Na jej czele stoi Felka Jarosław. Jak wynika z naszych ustaleń, był (od 2004 r.) lub nadal jest członkiem zarządu, dużo bardziej znanej firmy pożyczkowej — Optima Pożyczki. Wcześniej Felka zajmował stanowisko menadżerskie w Optix Poland. Powiązania PRO DOMO nie kończą się tylko na nazwisku szefa, lecz co ciekawe, spółki mają swoją centralę w Gdańsku.

PRO DOMO, tak jak Optima, oferuje pożyczki w domu klienta. Oznacza to, że przedstawiciel firmy przyjeżdża do miejsca zamieszkania pożyczkobiorcy i podpisuje na miejscu z nim umowę. W większości przypadków pracownik proponuje pożyczki od ręki, w zamian za cotygodniowe spłaty. Oczywiście, jest wariant z przelewem na konto, ale zadaniem agenta jest nakłonienie klienta do pierwszej opcji.

PRO DOMO nie sprawdza BIK. Firma sprawdza jedynie, czy osoba wnioskująca, ma z czego spłacić pożyczkę. Po podpisaniu umowy, gotówka jest wypłacana do ręki. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest zapoznanie się harmonogramem spłat i przygotowanie raz w tygodniu określonej kwoty pieniędzy. Ich wysokość ustala się z agentem PRO DOMO. Wpłacenie należności jest odnotowane pokwitowaniem.

W sytuacji, gdy klient nie będzie miał przy sobie gotówki, musi skontaktować się ze swoim agentem, lub zadzwonić na infolinię. Powodowem, nie może być: “Bo teraz nie mam”. Pracownik PRO DOMO, w wyjątkowych przypadkach może przesunąć płatność.

Niemniej, świadome zaniechanie spłaty należności, ma nieprzyjemne konsekwencje. Przede wszystkim, klient powinien liczyć się z odsetkami i zwiększoną liczbą telefonów. Może liczyć się z upomnieniami i w skrajnym przypadku, wizyty windykatorów. Zanim zdecydujesz się na pożyczkę, przeanalizuj swoją sytuację finansową. Jeśli nie masz na bieżące wydatki, z pewnością nie spłacić rat.

Opinie o PRO DOMO

W internecie, komentarze i oceny firmy możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwsze z nich dotyczą pytań o kwoty pożyczki i na jakich zasadach działa PRO DOMO. Jak już wspomnieliśmy, spółka do tej pory nie uruchomiła własnej strony www, gdzie mogłaby poinformować zainteresowanych o swojej ofercie. Jedyne ślady jej działalności w internecie, odnaleźliśmy na profilu na Facebooku i w serwisach ogłoszeniowych. Liczba zapytań, jaką odnotujemy na Crediteo.pl o PRO DOMO, świadczy o tym, że przedsiębiorstwo traci potencjalnych klientów, zaniedbując sferę online.

Drugą grupę komentarzy, jakie odnaleźliśmy, dotyczą oceny usług firmy. Nie ma co ukrywać, są one w większości negatywne. Nie wiemy, w jakim stopniu są one prawdziwe, a ile z nich napisała konkurencja. Jedno jest pewne, Prodomo to jedna wielka zagadka.

W naszej ocenie firm udzielających pożyczek podobnie jak Provident i Bocian jest już bardzo wiele. Mają one swoje placówki w większości województw i co najważniejsze, informują o swoich usługach finansowych w internecie. Firma przedstawiona w tym wątku zaniedbała tę sferę, stąd decyzję o związaniu się umową właśnie z nią, pozostawiamy naszym czytelnikom.

Chwilówki/Opinie/PRO DOMO opinie o pożyczce
Przeczytaj także:
 • Bocian Pożyczki
 • 9 komentarzy

  9 Opinie

  1. krzysiek

   Odradzam pracę w tej firmie. Najgorsze warunki płacowe dla doradców, cele z sufitu, ogólnie…

  2. Pożyczka jest ok przedstawiciel bardzo miły tylko z kierownika kawał…

   • a

    Każą spłacić jak najszybciej pod pretekstem spłaty aktualnej, a oferują większą na dogodnych warunkach. NIE POLECAM!!!!

   • krzysiek

    chyba z tego co wam rąbnął ostatnio trochę kasy ? 😉

  3. Jolanta

   Witam.Pro Domo oferuje pożyczki w domu klienta działa to podobnie jak w firmie Provident z tym,że w Providencie mamy dwie opcje spłat pożyczki przelewem on line bądź spłaty w domu klienta. W Providencie można otrzymać pożyczkę przelewem lub tradycyjnie pożyczka z dostawą do domu klienta w obecności przedstawiciela firmy Provident. Zaś w Pro Domo pożyczki udzielane są tylko w domu klienta w ratach tygodniowych jest też opcja uzgodnienia rat płaconych co miesiąc co jest dużo droższym interesem,doliczane są mega duże odsetki,gdzie raty są o wiele wyższe.Miałam przyjemność z tą firmą współpracować nie najlepiej to wspominam,byłam ich klientką pierwszy i ostatni raz nigdy u nich nic nie wezmę.

   Jak wiadomo,że nie zawsze ma się pieniążki na ratę tak się zdarza czasami,ich nie obchodzi to,że nie ma się na ratę pieniążków , agent regionalny czy kierownik nie mówi normalnie. Tak więc ta firma ma dwie strony tą dobrą i złą.

   Bardziej wyrozumiali oraz bardziej życzliwiej podchodzą do spraw w firmie Provident i ta firma zdecydowanie przebija Pro Domo pod różnym względem.A jeśli naprawdę pożyczka jest konieczna to bierzmy,ale z głową,jeśli nie musimy nie bierzmy każdy ma swoje przejścia,wie jak to pachnie jeśli miał ktoś styczność z pożyczkami jakie są konsekwencje ich nie spłacania to wie czym to pachnie.Jest mnóstwo nie przyjemności,stresu,nerwowego życia.POZDRAWIAM

   • Anonim

    A ma pani do nich numer bo przedstawiciel wzial kase i nie wiem czy zaplacil za mnie

  4. Moraczewski

   Zgadza się nie polecam nikomu pracy w ProDomo masakra płacą grosze a wymagają nie wiadomo czego.

  5. uczciwa a nie wykorzystujaca innych

   jak się spłaca to nikt nie będzie miał żadnych alo!!!!!! ja mam i polecam ta firmę w 1000% polecam:)P.S jak dają tym nawet co maja zadłużenie w Provident bocian itp są ok tak??????ale jeśli chodzi żeby odać pożyczone pieniądze to już nie i to jest w porządku zacznijcie spłacać a nie tylko brać i tyle w waszym temacie.

  6. Czarny Lis

   Jeżeli chodzi o Przedstawiciela w Poznaniu to jest Porażka.Spłaciłem u nich nie wielką Pożyczkę a oni na siłę wpychają następne.Przyjeżdżają do domu Klienta samowolnie i walą do drzwi jak do Obory.Serdecznie Odradzam.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry