Firmy Pozabankowe

PRO DOMO opinie o pożyczce

Recenzja firmy Pro Domo

O firmie PRO DOMO w internecie prawie nic nie odnajdziemy. Spółka nie ma nawet swojej wizytówki. Niemniej, wielu naszych czytelników prosiło nas o ustalenie pewnych faktów. Dziś przedstawiamy wam dane, które udało się nam zgromadzić.

PRO DOMO (NIP: 9571051521, REGON: 221182470) według wpisu KRS: 0000382536 działa pod tą nazwą od 2011 roku. Na jej czele stoi Felka Jarosław. Jak wynika z naszych ustaleń, był (od 2004 r.) lub nadal jest członkiem zarządu, dużo bardziej znanej firmy pożyczkowej — Optima SA. Wcześniej Felka zajmował stanowisko menadżerskie w Optix Poland. Powiązania PRO DOMO nie kończą się tylko na nazwisku szefa, lecz co ciekawe, spółki mają swoją centralę w Gdańsku.

PRO DOMO, tak jak Optima, oferuje pożyczki w domu klienta. Oznacza to, że przedstawiciel firmy przyjeżdża do miejsca zamieszkania pożyczkobiorcy i podpisuje na miejscu z nim umowę. W większości przypadków pracownik proponuje pożyczki od ręki, w zamian za cotygodniowe spłaty. Oczywiście, jest wariant z przelewem na konto, ale zadaniem agenta jest nakłonienie klienta do pierwszej opcji.

PRO DOMO nie sprawdza BIK. Firma sprawdza jedynie, czy osoba wnioskująca, ma z czego spłacić pożyczkę. Po podpisaniu umowy, gotówka jest wypłacana do ręki. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest zapoznanie się harmonogramem spłat i przygotowanie raz w tygodniu określonej kwoty pieniędzy. Ich wysokość ustala się z agentem PRO DOMO. Wpłacenie należności jest odnotowane pokwitowaniem.

W sytuacji, gdy klient nie będzie miał przy sobie gotówki, musi skontaktować się ze swoim agentem, lub zadzwonić na infolinię. Powodowem, nie może być: “Bo teraz nie mam”. Pracownik PRO DOMO, w wyjątkowych przypadkach może przesunąć płatność.

Niemniej, świadome zaniechanie spłaty należności, ma nieprzyjemne konsekwencje. Przede wszystkim, klient powinien liczyć się z odsetkami i zwiększoną liczbą telefonów. Może liczyć się z upomnieniami i w skrajnym przypadku, wizyty windykatorów. Zanim zdecydujesz się na pożyczkę, przeanalizuj swoją sytuację finansową. Jeśli nie masz na bieżące wydatki, z pewnością nie spłacić rat.

Opinie o PRO DOMO

W internecie, komentarze i oceny firmy możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwsze z nich dotyczą pytań o kwoty pożyczki i na jakich zasadach działa PRO DOMO. Jak już wspomnieliśmy, spółka do tej pory nie uruchomiła własnej strony www, gdzie mogłaby poinformować zainteresowanych o swojej ofercie. Jedyne ślady jej działalności w internecie, odnaleźliśmy na profilu na Facebooku i w serwisach ogłoszeniowych. Liczba zapytań, jaką odnotujemy na Crediteo.pl o PRO DOMO, świadczy o tym, że przedsiębiorstwo traci potencjalnych klientów, zaniedbując sferę online.

Drugą grupę komentarzy, jakie odnaleźliśmy, dotyczą oceny usług firmy. Nie ma co ukrywać, są one w większości negatywne. Nie wiemy, w jakim stopniu są one prawdziwe, a ile z nich napisała konkurencja. Jedno jest pewne, Prodomo to jedna wielka zagadka.

W naszej ocenie firm udzielających pożyczek podobnie jak Provident i Bocian jest już bardzo wiele. Mają one swoje placówki w większości województw i co najważniejsze, informują o swoich usługach finansowych w internecie. Firma przedstawiona w tym wątku zaniedbała tę sferę, stąd decyzję o związaniu się umową właśnie z nią, pozostawiamy naszym czytelnikom.


Przeczytaj także:

  • Bocian Pożyczki opinie i recenzja

  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry