Bocian Pożyczki – opinie klientów, wymagania, dokumenty. Bez BIK?

Bocian Pożyczki

Szukasz informacji o Bocian Pożyczki? Interesują cię opinie i co sprawdzają? Czy dostaniesz u nich gotówkę? Jak działa firma? To świetnie, ponieważ tylko u nas odpowiemy na wszystkie twoje pytania. Przeczytanie zajmie ci około 5 minut.

 

Adres firmy “Bocian Pożyczki”:

Everest Finanse.
ul. Stary Rynek 88, 61-772 Poznań
tel. 600 100 100
godziny pracy: 8:00 – 16:00

Bocian Pożyczki — tak oryginalną nazwę wybrała sobie firma Everest Finanse z Poznania (KRS 0000541824, NIP 7831722320, REGON 360730596). To jedna z najbardziej znanych firm pożyczkowych działających w Polsce. Jej siedziba mieści się przy Starym Rynku 88 w Poznaniu. Spółka oferuje pożyczki zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.

Bocian Pożyczki ma dość dobre opinie wśród klientów. W końcu korzystanie ze sprawdzonego wzorca, jakim jest Provident wychodzi na dobre. Ostatnio, co może cię zaciekawić Bocian świętował 15 lecie istnienia. Świadczy to o tym, że spółka ma się dobrze i jest godna zaufania. Nie podpisujesz zatem umowę z “krzakiem” i masz pewność, że nie będzie tutaj żadnych haczyków.Co proponują?

W ofercie nie znajdziesz typowych chwilówek. Firma specjalizuje się w pożyczkach ratalnych. Możesz pożyczyć kwotę od 600 złotych płatną w ciągu 35, 44 albo 52 tygodni. Pożyczki nie są udzielane przez internet. Przedsiębiorstwo wyśle do Ciebie pracownika, który wypłaci Ci kwotę w Twoim domu. W taki sposób będziesz ją też spłacać. Musisz przygotować się na cotygodniowe wizyty przedstawiciela spółki.

Co ciekawe – nazwa “Bocian” przyjęła się bardzo dobrze tak samo jak oferta firmy. Z pewnością wielu z was widziało ostatnio reklamę, gdzie dziennikarz pyta się: Gdy nie ma siana? Na co odpowiada jeden z siedziących panów na ławce: “To skoś siano”.

Przyznajcie, że tego typu reklamę łatwo zapamiętać?

Pamiętaj również, że Bocian nie udzieli ci kredytu, a jedynie pożyczkę. To nie bank!

Czy firma działa w twojej miejscowości?

Bocian Pożyczki rozpoczął w Polsce działalność w 2000 roku. Na swojej stronie internetowej chwali się wprowadzeniem karta płatniczych, co ma go czynić “liderem” technologicznym. Ponadto na rzecz Everest Finanse pracuje ponad tysiąc mobilnych pracowników.

Do niedawna spółka działała jedynie w kilku województwach, ale to już przeszłość. Od 2014 r. oferuje pożyczki we wszystkich województwach na terenie Polski. Zatem może z powodzeniem konkurować ze swoim największym rywalem. Stąd często nas pytacie:

Czy Bocian to Provident?

Jeśli zadajesz sobie takie samo pytanie, to się nie martw! Te firmy trudno na pierwszy rzut oka odróżnic! Doradcy “Bociana” są często myleni z pracownikami Providenta. Tam, gdzie firmy działają jednocześnie, o pomyłkę nietrudno. Tym bardziej, że jak przyjrzymy się uważniej, obydwie mają podobne logo!

Otóż nie, choć obie firmy działają identycznie. Różnice wynikają głównie z konstrukcji umowy jak i kosztów pożyczek.

Jak się poruszać po stronie?

Strona internetowa firmy dostępna jest pod adresem www.bocianpozyczki.pl. W oczy rzuca się głównie umieszczony w wielu miejscach numer telefonu do firmy. Jest to o tyle ważne, że wniosku o pożyczkę nie złożysz za pośrednictwem strony, cała procedura odbywa się telefonicznie.

Jeśli chcesz znaleźć informacje dotyczące pożyczki, pomoże Ci w tym górny panel. Za jego pośrednictwem przeniesiesz się do części strony, które poświęcone są pożyczkom indywidualnym (domowym) oraz dla firm. W prawym dolnym rogu dostępny jest przycisk, dzięki któremu możesz odbyć czat z pracownikiem firmy, który powinien odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Innym sposobem pozwalającym na wyjaśnienie wątpliwości jest menu umieszczone na samym dole strony. Tam znajdziesz odnośnik do odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także politykę prywatności, adresy oddziałów i podstawowe informacje o firmie.

Czy Bocian Pożyczki sprawdza BIK, KRD, BIG InfoMonitor?

Wymaga od swoich klientów stałego dochodu (minimum 700 zł), który weryfikuje ich przedstawiciel podczas wizyty w Twoim domu. Musisz przedstawić mu zaświadczenie o tym, że otrzymujesz regularnie wynagrodzenie, a zatem będziesz w stanie spłacać raty. Firma nie musi wówczas sprawdzać, czy figurujesz w rejestrach dłużników – liczy się to, czy będziesz w stanie regularnie oddawać pożyczone pieniądze. Nie ma wglądu do BIK i do KRD.

Osoby bez pracy, z zajęciem komorniczym nie mogą ubiegać się pożyczkę.

Jakie dokumenty wymaga Bocian Pożyczki? Od ilu jest lat? Czy dzwoni do pracodawcy?

Firma wymaga od swoich klientów posiadania numeru PESEL, zatem potrzebny Ci będzie dowód osobisty. Pożyczki udzielane są osobom pełnoletnim, z górną granicą wieku wynoszącą 75 lat. Jako że Bocian nie przedstawił na swojej stronie internetowej wzoru umowy, nie można stwierdzić czy nie zadzwoni do Twojego pracodawcy. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że potrzebne jest zaświadczenie o dochodach, można wnioskować, że taki telefon nie będzie potrzebny.

Kiedy można dobrać w Bocianie, gdy już spłacasz raty?

O kolejną pożyczkę możesz się starać już w 18 tygodniu trwania umowy. Oczywiście, dobrać możesz tylko wtedy, jeśli nie masz poślizgu w obecnej spłacie.

“Bocian dla firm”

Od niedawna Everest Finanse udziela pożyczek dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Aby otrzymać zobowiązanie należy przygotować następujące dokumenty:

 • kserokopia wpisu w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej),
 • 3 ostatnie odcinki z ZUS-u,
 • PIT rozliczeniowy za ubiegły rok,
 • kserokopia: dowodu osobistego albo prawo jazdy albo rachunku wystawionego na Twoje nazwisko i adres zamieszkania

Jeżeli chcesz wziąć pożyczkę na firmę, dodatkowo potrzebne Ci będą: kopia wpisu z CEIDG, trzy wycinki z ZUS-u oraz zeszłoroczny PIT. Jeżeli z kolei jesteś rolnikiem, Bocian wymaga dodatkowo: potwierdzenia o dochodach wystawionego przez gminę, kopii aktu własności ziem oraz trzech wycinków z KRUS-u.

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja?

Decyzja i warunki przyznania Ci pożyczki zależą od przedstawiciela firmy, który pojawi się w Twoim domu po umówieniu się na spotkanie przez telefon. To właśnie doradcy klienta musisz przedstawić wymagane dokumenty. Zweryfikuje on Twoją tożsamość i przekaże pieniądze. Można zatem wnioskować, że możliwe jest uzyskanie pożyczki nawet w ciągu jednego dnia od wykonania telefonu do spółki.

Dwa rodzaje pożyczek – do ręki i na konto.

Bocian Pożyczki udziela pożyczek w dwóch opcjach, od 300 zł do 6 tysięcy złotych z terminem kredytowania od 18 do 62 tygodni. Jedna jest dla ciebie mniej korzystna, a zarazem szybciej dostaniesz gotówkę. Druga jest tańsza, ale na przelew musisz poczekać.

Pierwsza z nich to przelew na konto. W zamian za to, że nie zgodziliśmy się na przyjazdy pracownika po odbiór raty, otrzymujemy korzystniejszą ofertę a nasz dług wobec firmy jest znacznie niższy.

W sytuacji, gdy koniecznie musimy pieniądze dostać do ręki lub cenimy sobie wygodę i czas, Everest Finanse proponuje Pakiet Gotówka. Za to, że przedstawiciel firmy pojawia się co tydzień w naszym domu będziemy musieli dużo więcej zapłacić. Zapewne uważni czytelnicy wiedzą już, że w Pakiecie Gotówka uwzględniona jest obsługa domowa. Czy ktoś słyszał już ten termin?

Otóż tzw. “obsługa domowa”, to nic nowego, w taki sam sposób działa Provident, Optima, czy Eurocent. Różni ich tylko ilość rat, wysokość pożyczki i pewne dodatki. Sama obsługa domowa ma zrekompensować koszty, które ponosi firma z tytułu dojazdu do nas i czasu nam poświęconemu.

Obsługa w domu polega na udzielaniu pożyczek, jak i odbieraniu rat w domu zamieszkania klienta. W umówiony dzień przyjeżdża pracownik i podpisuje z nami umowę. Jak wcześniej wspomnieliśmy, po podpisaniu stosownych dokumentów wypłaca nam pieniądze. W następnym tygodniu przedstawiciel przyjeżdża ponownie, po określoną w umowie pożyczkowej —  ratę. My, musimy mieć co tydzień przygotowaną gotówkę na spłatę. Co ważne, całkowite koszty opłat nie mogą przekroczyć limitu, który wprowadziła nowelizacja ustawy z dnia 11 marca 2016 roku. Jeśli obawiasz się, że możesz zapłacić za dużo, to spójrz do umowy. Wszystko będziesz mieć dokładnie wyliczone!

Przedstawiciel Bocian Pożyczki odwiedza nas tyle razy, ile mamy ustalone w umowie. Jeżeli wybraliśmy opcję spłaty w ciągu np. 62 tygodni, to tyle razy nas odwiedzi. Trochę męczące prawda? Ponadto przygotuj  się na cztery odwiedziny przedstawiciela w twoim miejscu zamieszkania.

Czy jest jakaś promocja?

Bocian nie prowadzi typowych promocji, niemniej jednak dla firmy liczą się opinie i lojalność klientów. W związku z tym spółka oferuje dodatkowe usługi dla pożyczkodawców. Jednym z nich jest karta przedpłacona wystawiana przez mBank, na którą zostaje przelana kwota pożyczki. mBank współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami, w związku z czym korzystanie z karty łączy się z rabatami w blisko 3000 firm.

Dodatkowo oferuje klientom dwa pakiety. Pierwszym z nich jest pakiet ubezpieczeniowy Medyczna Pomoc powstały we współpracy z firmą Generali. Drugim jest pakiet pomocy prawnej poprzez internetową firmę Availo.

Jakie są koszty pożyczki?

Ze względu na specyfikę oferowanych usług, trudno jest jednoznacznie stwierdzić ile kosztuje pożyczka w Bocianie. Firma zaznacza, że wszystko zależne jest od indywidualnych możliwości klienta – zarówno maksymalna kwota pożyczki jak i liczba oraz wysokość rat zależą od zarobków i sytuacji finansowej.

Spółka na swojej stronie podaje jakie dodatkowe opłaty dolicza do udzielonych pożyczek. Składają się na nie: oprocentowanie, opłata przygotowawcza, opłata za dostarczenie środków oraz opłata za terenową obsługę pożyczki. Firma nie pozwala jednak na wyliczenie wysokości wyżej wymienionych opłat przed złożeniem wniosku o pożyczkę.

Firma nie podaje przykładowych kosztów i RRSO w wariancie dla firm. Wszelkie informacje udzielają dopiero pracownicy.

Wady i zalety pożyczki w Bocian

Zalety:

 • Firma istnieje na rynku od 2000 roku
 • Wyrobiona marka, szeroko zakrojone kampanie reklamowe
 • Możliwość rozłożenia pożyczki na raty
 • Wysokość raty dostosowana do indywidualnych możliwości
 • Firma nie sprawdza baz dłużników – wszystko zależy od Twoich dochodów
 • Bocian udziela pożyczek również firmom i rolnikom

Wady:

 • Raty mają tygodniowy system spłat – co tydzień będzie odwiedzać Cię przedstawiciel firmy
 • Na decyzję o przyznaniu pożyczki i jej wypłatę będziesz musiał trochę poczekać
 • Dodatkowe opłaty za terenową obsługę pożyczki, czyli odwiedziny pracownika w Twoim miejscu zamieszkania

Jak wziąć pożyczkę w Bocian?

Pierwszym krokiem jest zadzwonienie do firmy. Na jej stronie internetowej (www.bocianpozyczki.pl) znajdziesz numer telefonu do jej biura obsługi. Możesz również wysłać wiadomość SMS, a pracownik Bociana do Ciebie oddzwoni.

Po rozmowie z konsultantem zostaniesz połączony z doradcą klienta, który umówi Cię na spotkanie z przedstawicielem terenowym firmy. Ten przyjedzie do Twojego domu w ustalonym terminie, zweryfikuje Twoją tożsamość i dochody, a następnie przedstawi ofertę pożyczki. Po podpisaniu umowy wypłaci Ci pieniądze. Będzie też odwiedzał Cię co tydzień, celem ściągnięcia raty.

Przedłużenie pożyczki w Bocian

Firmy pożyczkowe, takie jak Bocian, muszą dbać o opinie klientów. W związku z tym powinny mieć w ofercie narzędzia, które sprawią że nie będą się oni martwić o to, co może się stać w sytuacjach wyjątkowych. Na swojej stronie internetowej spółka zaznacza, że w przypadku problemów ze spłatą pożyczki powinieneś niezwłocznie skontaktować się z biurem obsługi klienta. Pracownicy firmy postarają się wówczas znaleźć odpowiednie wyjście z tej sytuacji.

Windykacja w Bocian

W przypadku braku jakiegokolwiek ruchu z Twojej strony i uchylania się od spłaty cotygodniowych rat, firma ma prawo nałożyć na Ciebie dodatkowe odsetki za zwłokę. Jeśli nie przyniesie to rezultatu, może podjąć działania mające na celu windykację należności. Należą do nich wszelkiego rodzaju upomnienia i monity, a także, w ostateczności, skierowanie sprawy do sądu, co może skończyć się egzekucją komorniczą.

Czy warto wziąć pożyczkę w Bocian?

Większość firm pożyczkowych swoje działania przeniosła całkowicie do internetu. Jest to rozwiązanie szybkie, wygodne i dosyć komfortowe. Są jednak osoby, które nie ufają technologii na tyle, żeby korzystać z niej w przypadku własnych finansów. Jeśli jesteś jedną z tych osób, Bocian jest firmą dla Ciebie. Istnieje ona na rynku od dawna, ma wyrobioną markę, a przede wszystkim udziela pożyczek gotówkowych, przekazywanych “do ręki”. Podpisujesz również fizyczną umowę, w taki sam sposób zwracasz gotówkę. Jeżeli zatem nie ufasz transakcjom internetowym, pożyczka w firmie Bocian będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Opinie o Bocian Pożyczki

Tak jak każda firma pozabankowa, firma ma grono zadowolonych klientów i tych zawiedzionych. Oto jedna z pozytywnych opinii o Bocian Pożyczki:

A tak serio. Jeśli miałabym wybierać to wolałabym pożyczkę w Bocianie – nie dość, że można więcej tam uzyskać to spłata nie jest w przeciągu 30 dni, a można wybrać o wiele dłuższy termin.

źródło: kredytforum.pl

Negatywne komentarze dotyczą głównie sposobu udzielenia przez firmę pożyczki i późniejszej jej spłacie. Odnaleźliśmy również wpisy, w których osoby przestrzegają przed braniem pożyczki w opcji przelew. Jak czytamy:

Pakiet przelew to bujda, na infolinii poinformowano mnie, że na pożyczkę w tym pakiecie trzeba czekać aż 2 tygodnie i decyzję czy ją dostaniesz podejmie kierownik regionu!

źródło: pozyczkiopinie.pl

Warto jeszcze przytoczyć dane, które opublikowała firma na swojej stronie internetowej. Według przedsiębiorstwa, ponad 80% jest zadowolonych z wzięcia pożyczki. W tym celu przeprowadzono ponad 460 rozmów telefonicznych z byłymi i obecnymi klientami. Czy to dobry wynik? Z pewnością tak.Chwilówki/Opinie/Bocian Pożyczki – opinie klientów, wymagania, dokumenty. Bez BIK?


Przeczytaj także:
 • Żyrafa Pożyczki – opinie klientów, kontakt, windykacja
 • Jakie firmy udzielają pożyczki podobne do Providenta i Bociana?
 • PROVIDENT najpopularniejszą firmą „chwilówkową”

 • 5 komentarzy

  5 Opinie

  1. marek141

   Jeżeli chciałbym 3000 zł, na zakup samochodu, to ile musiałbym spłacić?

  2. Anonim

   Popieram.

  3. Mysza

   Bocian jest droższy od providenta ,trzeba oddać więcej niż 100 %. i raty są bardzo wysokie

  4. babcia

   weźmiesz 1000 musisz oddac2500 albo i więcej bo doliczają jakies piate tygodnie .Nie polecam bo wciągnie cie to w spirale kredytowa z której nie będziesz mogl wyjść.Jak tak mysle z perspektywy czasu to Prowident jest tanszy ma mniejsze odsetki.Dziwie się jak się ma ta dzialalnosc Bociana czy Prowidenta do Prawa Bankowego.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry