Bocian Pożyczki

Bocian Pożyczki

Co to jest Bocian Pożyczki? Jakie są komentarze? Nie wiesz, czy przejdziesz pozytywnie weryfikację? Czy sprawdzą cię w BIK? W tym miejscu odpowiemy na Twoje pytania. Przeczytanie zajmie ci około 5 minut.

Bocian Pożyczki – opinie

Pożyczkodawca ma grono zadowolonych klientów i tych zawiedzionych. Świadczy to o tym, że spółka ma się całkiem dobrze i jest godna zaufania. Oto jedna z pozytywnych ocen o Bocian Pożyczki:

A tak serio. Jeśli miałabym wybierać to wolałabym pożyczkę w Bocianie – nie dość, że można więcej tam uzyskać, to spłata nie jest w przeciągu 30 dni, a można wybrać o wiele dłuższy termin.

źródło: kredytforum.pl

Negatywne komentarze dotyczą głównie sposobu udzielania pożyczki i późniejszej spłacie. Odnaleźliśmy również wpisy, w których osoby przestrzegają przed “opcją przelew”. Jak czytamy:

Pakiet przelew to bujda, na infolinii poinformowano mnie, że na pożyczkę w tym pakiecie trzeba czekać aż 2 tygodnie i decyzję czy ją dostaniesz, to podejmie kierownik regionu!

źródło: pozyczkiopinie.pl

Warto jeszcze przytoczyć dane, które opublikowała firma pożyczkowa na swojej stronie internetowej. Według przedsiębiorstwa – “ponad 80% jest zadowolonych ze wzięcia pożyczki”. W tym celu przeprowadzono ponad 460 rozmów telefonicznych z byłymi i obecnymi klientami. Czy to dobry wynik? Z pewnością tak.

Ocena Crediteo.pl o Bocian Pożyczki

“W naszej ocenie Bocian Pożyczki to bardzo dobra alternatywa dla firmy Provident. Osoby, które wolą dostać od razu pożyczkę, będą z pewnością zadowolone. Niemniej pożyczkodawca nie oferuje żadnych promocji i zniżek dla stałych klientów. Brakuje mi zwrotu części pieniędzy, które oferuje konkurencja. Jeśli mimo to szukasz szybkiej pożyczki domowej i nie martwią cię dodatkowe koszty, to Bocian z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj jednak, że koszty obsługi domowej są wysokie i licz się z wizytą w Twoim domu pracownika firmy, kilka razy w miesiącu” – twierdzi Kamil Kondel redaktor naczelny portalu Crediteo.pl.

Czy warto wziąć pożyczkę w Bocian?

“Większość firm pożyczkowych swoje działania przeniosła całkowicie do internetu. Jest to rozwiązanie szybkie, wygodne i dosyć komfortowe. Są jednak osoby, które nie ufają technologii na tyle, żeby korzystać z niej w przypadku własnych finansów. Jeśli jesteś jedną z tych osób, Bocian jest firmą dla Ciebie. Istnieje ona na rynku od dawna, ma wyrobioną markę, a przede wszystkim udziela pożyczek gotówkowych przekazywanych do ręki. Podpisujesz również fizyczną umowę, w taki sam sposób zwracasz gotówkę. Jeżeli zatem nie ufasz transakcjom internetowym, pożyczka w Bocianie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem” – uważa Ewa Leśniewska, dziennikarz Crediteo.pl.

A ty co sądzisz o firmie? Czy warto? Zostaw komentarz!

Adres firmy “Bocian Pożyczki”:

Everest Finanse.
ul. Stary Rynek 88, 61-772 Poznań
tel. 600 100 100
godziny pracy: 8:00 – 16:00

Czym jest Bocian Pożyczki?

Bocian Pożyczki — tak oryginalną nazwę wybrał sobie pożyczkodawca, Everest Finanse z Poznania (KRS 0000541824, NIP 7831722320, REGON 360730596). Działa on na polskim rynku już od 2000 roku. Jego siedziba mieści się przy Starym Rynku 88 w Poznaniu. Spółka oferuje pożyczki pozabankowe udzielane w domu zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Nie podpisujesz umowę z “krzakiem” i masz pewność, że nie będzie tutaj żadnych haczyków.

Co proponują?

W ofercie nie znajdziesz tzw. chwilówek. Firma specjalizuje się w pożyczkach ratalnych. Możesz pożyczyć kwotę od 600 złotych płatną w ciągu 35, 44 albo 52 tygodni. Pożyczki nie są udzielane przez internet. Przedsiębiorstwo wyśle do Ciebie pracownika, który wypłaci Ci kwotę pieniędzy w Twoim domu.

Co ciekawe — nazwa “Bocian” przyjęła się bardzo dobrze tak samo, jak oferta pożyczkodawcy. Z pewnością wielu z was widziało ostatnio reklamę, gdzie dziennikarz pyta się: Gdy nie ma siana? Na co odpowiada jeden z siedzących panów na ławce: “To skoś siano”.

Przyznajcie, że tego typu reklamę łatwo zapamiętać?

Pamiętaj również, że Bocian nie udzieli ci kredytu, a jedynie pożyczkę. To nie bank!

Czy firma działa w twojej miejscowości?

Bocian Pożyczki rozpoczął w Polsce działalność w 2000 roku. Na swojej stronie internetowej chwali się wprowadzeniem karta płatniczych, co ma go czynić “liderem” technologicznym. Ponadto na rzecz Everest Finanse pracuje ponad tysiąc mobilnych pracowników.

Do niedawna spółka działała jedynie w kilku województwach, ale to już przeszłość. Od 2014 r. oferuje pożyczki we wszystkich województwach na terenie Polski. Zatem może z powodzeniem konkurować ze swoim największym rywalem. Stąd często nas pytacie:

Czy Bocian to Provident?

Jeśli zadajesz sobie takie samo pytanie, to się nie martw! Te firmy trudno na pierwszy rzut oka odróżnić! Doradcy “Bociana” są często myleni z pracownikami Providenta. Tam, gdzie firmy działają jednocześnie, o pomyłkę nietrudno. Tym bardziej, że jak przyjrzymy się uważniej, obydwie mają podobne logo!

Otóż nie, choć obie firmy działają identycznie. Różnice wynikają głównie z konstrukcji umowy, jak i kosztów pożyczek.

Czy Bocian Pożyczki sprawdza bazy BIK?

Wymaga od swoich klientów stałego dochodu (minimum 700 zł), który weryfikuje doradca podczas wizyty w Twoim domu. Musisz przedstawić mu zaświadczenie o tym, że otrzymujesz regularnie wynagrodzenie. Pracownik nie musi już wówczas sprawdzać, czy widniejesz w rejestrach dłużników. Liczy się przede wszystkim to, czy będziesz w stanie regularnie oddawać pożyczone pieniądze. Bocian Pożyczki nie sprawdza BIK i KRD.

Osoby bez pracy, z zajęciem komorniczym nie mogą ubiegać się pożyczkę.

Jakie dokumenty wymaga Bocian Pożyczki?

Firma pożyczkowa wymaga również od swoich klientów posiadania numeru PESEL. Stąd potrzebny Ci będzie dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach. Pożyczki udzielane są osobom pełnoletnim, z górną granicą wieku wynoszącą 75 lat. Bocian Pożyczki nie dzwoni do Twojego pracodawcy.

Kiedy można dobrać w Bocianie, gdy już spłacasz raty?

O kolejną pożyczkę możesz się starać już w 18 tygodniu trwania umowy. Oczywiście, dobrać pożyczkę możesz tylko wtedy, jeśli nie masz poślizgu w obecnej spłacie.

“Bocian dla firm”

Od niedawna Everest Finanse udziela pożyczek dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Aby otrzymać zobowiązanie, to należy przygotować następujące dokumenty:

 • kserokopia wpisu w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej),
 • 3 ostatnie odcinki z ZUS-u,
 • PIT rozliczeniowy za ubiegły rok,
 • kserokopia: dowodu osobistego albo prawo jazdy, albo rachunku wystawionego na Twoje nazwisko i adres zamieszkania

Jeżeli chcesz wziąć pożyczkę na firmę, dodatkowo potrzebne Ci będą: kopia wpisu z CEIDG, trzy wycinki z ZUS-u oraz zeszłoroczny PIT. Jeżeli z kolei jesteś rolnikiem, Bocian wymaga dodatkowo: potwierdzenia o dochodach wystawionego przez gminę, kopii aktu własności ziem oraz trzech wycinków z KRUS-u.

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja?

Decyzja i warunki przyznania Ci pożyczki zależą od przedstawiciela pożyczkodawcy, który pojawi się w Twoim domu po umówieniu się na spotkanie z Tobą przez telefon. To właśnie doradcy klienta musisz przedstawić wymagane dokumenty. Zweryfikuje on Twoją tożsamość i przekaże pieniądze. Można zatem wnioskować, że możliwe jest uzyskanie pożyczki nawet w ciągu jednego dnia od wykonania telefonu do spółki.

Dwa rodzaje pożyczek — do ręki i na konto.

Bocian Pożyczki udziela pożyczek w dwóch opcjach, od 300 zł do 6 tysięcy złotych z terminem kredytowania od 18 do 62 tygodni. Jedna jest dla ciebie mniej korzystna, a zarazem szybciej dostaniesz gotówkę. Druga jest tańsza, ale na przelew musisz poczekać.

Pierwsza z nich to przelew na konto. W zamian za to, że nie zgodziłeś się na przyjazdy pracownika po odbiór raty, otrzymasz korzystniejszą ofertę, a Twój dług wobec firmy będzie znacznie niższy.

W sytuacji, gdy koniecznie musisz dostać pieniądze do ręki lub cenisz sobie wygodę i czas, Everest Finanse proponuje Pakiet Gotówka. Za to, że przedstawiciel firmy pojawi się co tydzień w Twoim domu, to będziesz musiał dużo więcej zapłacić. Zapewne uważni czytelnicy wiedzą już, że w Pakiecie Gotówka uwzględniona jest obsługa domowa.

Otóż tzw. “obsługa domowa”, to nic nowego. W taki sam sposób działa Provident, Optima Pożyczki, czy Eurocent. Różni ich tylko ilość rat, wysokość pożyczki i pewne dodatki. Sama obsługa domowa ma zrekompensować koszty, które ponosi pożyczkodawca z tytułu dojazdu do Ciebie.

Obsługa w domu polega na udzielaniu pożyczek, jak i odbieraniu rat w domu zamieszkania klienta. W umówiony dzień przyjeżdża pracownik i podpisuje z Tobą umowę pożyczkową. Jak wcześniej już wspomnieliśmy, po podpisaniu stosownych dokumentów, doradca wypłaca Ci pieniądze. W następnym tygodniu przedstawiciel przyjeżdża ponownie, po określoną w umowie pożyczkowej —  ratę. Musisz mieć co tydzień przygotowaną gotówkę na spłatę. Co ważne, całkowite koszty opłat nie mogą przekroczyć limitu, który wprowadziła nowelizacja ustawy z dnia 11 marca 2016 roku. Jeśli obawiasz się, że możesz zapłacić za dużo, to spójrz do umowy. Wszystko będziesz mieć dokładnie wyliczone!

Zapamiętaj! Przedstawiciel Bocian Pożyczki odwiedza Cię tyle razy, ile masz ustalone w umowie. Jeżeli wybrałeś opcję spłaty pożyczki w ciągu np. 62 tygodni, to tyle razy on Cię odwiedzi. Trochę męczące prawda?

Czy jest jakaś promocja?

Bocian nie prowadzi typowych promocji, niemniej jednak dla firmy liczą się opinie i lojalność klientów. W związku z tym pożyczkodawca oferuje dodatkowe usługi dla swoich klientów. Jedną z nich jest tzw. “karta przedpłacona” wystawiana przez mBank, na którą zostaje przelana kwota pożyczki.

Dodatkowo proponuje przyszłym klientom dwa pakiety. Pierwszym z nich jest pakiet ubezpieczeniowy Medyczna Pomoc, powstały we współpracy z firmą Generali. Drugim jest pakiet pomocy prawnej poprzez internetową firmę Availo.

Jakie są koszty pożyczki?

Ze względu na specyfikę oferowanych usług, trudno jest jednoznacznie stwierdzić, ile kosztuje pożyczka w Bocianie. Firma zaznacza, że wszystko zależne jest od indywidualnych możliwości klienta. Zarówno maksymalna kwota pożyczki, jak i liczba oraz wysokość rat zależą od zarobków i sytuacji finansowej.

Pożyczkodawca podaje, jakie dodatkowe opłaty dolicza do udzielonych pożyczek domowych. Składają się na nie: oprocentowanie, opłata przygotowawcza, opłata za dostarczenie środków oraz opłata za terenową obsługę pożyczki.

Wady i zalety pożyczki w Bocian

Zalety:

 • Firma istnieje na rynku od 2000 roku.
 • Wyrobiona marka, szeroko zakrojone kampanie reklamowe.
 • Możliwość rozłożenia pożyczki na raty.
 • Wysokość raty dostosowana do indywidualnych możliwości.
 • Pożyczkodawca nie sprawdza baz dłużników BIK. Wszystko zależy od Twoich dochodów.
 • Bocian udziela pożyczek również firmom i rolnikom.

Wady:

 • Raty mają tygodniowy system spłat. Raz w tygodniu odwiedzi Cię przedstawiciel.
 • Na decyzję o przyznaniu pożyczki i jej wypłatę będziesz musiał trochę poczekać.
 • Dodatkowe opłaty za obsługę w Twoim domu.

Jak wziąć pożyczkę w Bocian?

Pierwszym krokiem jest telefon do firmy. Na www.bocianpozyczki.pl znajdziesz numer telefonu do biura obsługi klienta. Możesz również wysłać wiadomość SMS, a pracownik Bociana do Ciebie oddzwoni.

Po rozmowie z konsultantem zostaniesz połączony z doradcą klienta, który umówi Cię na spotkanie z przedstawicielem terenowym. Ten przyjedzie do Twojego domu w ustalonym terminie, zweryfikuje Twoją tożsamość i dochody, a następnie przedstawi ofertę pożyczki. Po podpisaniu umowy wypłaci Ci pieniądze. Będzie też odwiedzał przynajmniej raz w tygodniu.

Przedłużenie pożyczki w Bocian

Firmy pożyczkowe, takie jak Bocian, muszą dbać o opinie klientów. W związku z tym powinny mieć w ofercie narzędzia, które sprawią, że nie będą się oni martwić o to, co może się stać w sytuacjach wyjątkowych. Pożyczkodawca zaznacza, że w przypadku problemów ze spłatą pożyczki powinieneś niezwłocznie skontaktować się z biurem obsługi klienta. Pracownicy postarają się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Bocian Pożyczki – windykacja

W przypadku braku jakiegokolwiek ruchu z Twojej strony. Jeśli świadomie uchylasz się od spłaty pożyczki, firma pożyczkowa ma prawo przypomnieć ci telefonicznie o twoim zadłużeniu. Jeśli nie przyniesie to rezultatu, to może podjąć działania mające na celu windykację należności. Czynności windykacyjne polegają na wysyłaniu upomnień, monitów i nakazów do zapłaty. W ostateczności Bocian może skierować Twoją sprawę do sądu, co może skończyć się w ostateczności egzekucją komorniczą.

Chwilówki/Opinie/Bocian Pożyczki


Przeczytaj także:
 • Żyrafa Pożyczki – opinie klientów, kontakt, windykacja
 • Jakie firmy udzielają pożyczki podobne do Providenta i Bociana?
 • PROVIDENT najpopularniejszą firmą „chwilówkową”

 • 5 komentarzy

  5 Opinie

  1. marek141

   Jeżeli chciałbym 3000 zł, na zakup samochodu, to ile musiałbym spłacić?

  2. Anonim

   Popieram.

  3. Mysza

   Bocian jest droższy od providenta ,trzeba oddać więcej niż 100 %. i raty są bardzo wysokie

  4. babcia

   weźmiesz 1000 musisz oddac2500 albo i więcej bo doliczają jakies piate tygodnie .Nie polecam bo wciągnie cie to w spirale kredytowa z której nie będziesz mogl wyjść.Jak tak mysle z perspektywy czasu to Prowident jest tanszy ma mniejsze odsetki.Dziwie się jak się ma ta dzialalnosc Bociana czy Prowidenta do Prawa Bankowego.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry