Firmy Pozabankowe

Bocian Pożyczki – opinie klientów, wymagania, dokumenty. Bez BIK?

Bocian Pożyczki

Szukasz informacji o Bocian Pożyczki? Interesują cię opinie i co sprawdzają? Czy dostaniesz u nich gotówkę? Jak działa firma? To świetnie, ponieważ tylko u nas odpowiemy na wszystkie twoje pytania. Przeczytanie zajmie ci około 5 minut.

 

Adres firmy “Bocian Pożyczki”:

Everest Finanse.
ul. Stary Rynek 88, 61-772 Poznań
tel. 600 100 100
godziny pracy: 8:00 – 16:00

Bocian Pożyczki — tak oryginalną nazwę wybrała sobie firma Everest Finanse z Poznania (KRS 0000541824, NIP 7831722320, REGON 360730596). Najciekawsze, że nazwa przyjęła się bardzo dobrze tak samo jak oferta firmy. Z pewnością wielu z was widziało ostatnio reklamę, gdzie dziennikarz pyta się: Gdy nie ma siana? Na co odpowiada jeden z siedziących panów na ławce: “To skoś siano”.

Przyznajcie, że tego typu reklamę łatwo zapamiętać?

Bocian Pożyczki to firma mająca dość dobre opinie wśród klientów. W końcu korzystanie ze sprawdzonego wzorca, jakim jest Provident wychodzi na dobre. Ostatnio, co może cię zaciekawić Bocian świętował 15 lecie istnienia. Świadczy to o tym, że spółka ma się dobrze i jest godna zaufania. Nie podpisujesz zatem umowę z “krzakiem” i masz pewność, że nie będzie tutaj żadnych haczyków.

Bocian Pożyczki rozpoczął w Polsce działalność w 2000 roku. Obecnie swoje oddziały posiada na terenie całej Polski. Na swojej stronie internetowej chwali się wprowadzeniem karta płatniczych, co ma go czynić “liderem” technologicznym. Ponadto na rzecz Everest Finanse pracuje ponad tysiąc mobilnych pracowników.

Do niedawna spółka działała jedynie w kilku województwach, ale to już przeszłość. Od 2014 r. oferuje pożyczki we wszystkich województwach na terenie Polski. Zatem może z powodzeniem konkurować ze swoim największym rywalem. Stąd często nas pytacie:

Czy Bocian to Provident?

Jeśli zadajesz sobie takie samo pytanie, to się nie martw! Te firmy trudno na pierwszy rzut oka odróżnic! Doradcy “Bociana” są często myleni z pracownikami Providenta. Tam, gdzie firmy działają jednocześnie, o pomyłkę nietrudno. Tym bardziej, że jak przyjrzymy się uważniej, obydwie mają podobne logo!

Otóż nie, choć obie firmy działają identycznie. Różnice wynikają głównie z konstrukcji umowy jak i kosztów pożyczek.

 

Jakie dokumenty wymaga Bocian Pożyczki?

Firma oczekuje od swoich przyszłych klientów stałego zameldowania i źródła dochodu min. 700 zł brutto. Osoby bez pracy, z zajęciem komorniczym nie mogą ubiegać się pożyczkę. Bocian Pożyczki udziela pożyczek w dwóch opcjach. Jedna jest dla ciebie mniej korzystna, a zarazem szybciej dostaniesz gotówkę. Druga jest tańsza, ale na przelew musisz poczekać.

Pierwsza z nich to przelew na konto. W zamian za to, że nie zgodziliśmy się na przyjazdy pracownika po odbiór raty, otrzymujemy korzystniejszą ofertę a nasz dług wobec firmy jest znacznie niższy.

W sytuacji, gdy koniecznie musimy pieniądze dostać do ręki lub cenimy sobie wygodę i czas, Everest Finanse proponuje Pakiet Gotówka. Za to, że przedstawiciel firmy pojawia się co tydzień w naszym domu będziemy musieli dużo więcej zapłacić. Zapewne uważni czytelnicy wiedzą już, że w Pakiecie Gotówka uwzględniona jest obsługa domowa. Czy ktoś słyszał już ten termin?

Otóż tzw. “obsługa domowa”, to nic nowego, w taki sam sposób działa Provident, Optima, czy Eurocent. Różni ich tylko ilość rat, wysokość pożyczki i pewne dodatki. Sama obsługa domowa ma zrekompensować koszty, które ponosi firma z tytułu dojazdu do nas i czasu nam poświęconemu.

Obsługa w domu polega na udzielaniu pożyczek, jak i odbieraniu rat w domu zamieszkania klienta. W umówiony dzień przyjeżdża pracownik i podpisuje z nami umowę. Jak wcześniej wspomnieliśmy, po podpisaniu stosownych dokumentów wypłaca nam pieniądze. W następnym tygodniu przedstawiciel przyjeżdża ponownie, po określoną w umowie pożyczkowej —  ratę. My, musimy mieć co tydzień przygotowaną gotówkę na spłatę. Co ważne, całkowite koszty opłat nie mogą przekroczyć limitu, który wprowadziła nowelizacja ustawy z dnia 11 marca 2016 roku. Jeśli obawiasz się, że możesz zapłacić za dużo, to spójrz do umowy. Wszystko będziesz mieć dokładnie wyliczone!

Przedstawiciel Bocian Pożyczki odwiedza nas tyle razy, ile mamy ustalone w umowie. Jeżeli wybraliśmy opcję spłaty w ciągu np. 62 tygodni, to tyle razy nas odwiedzi. Trochę męczące prawda?

Czy Bocian Pożyczki sprawdza BIK?

Nie, firma pożyczkowa sprawdza wiarygodność na podstawie naszych zarobków. Nie ma wglądu do BIK i do KRD.

Pracownik firmy oczekuje jedynie stałego źródła dochodu, z którego będziesz co tydzień uiszczała ratę. Przygotuj się na cztery odwiedziny przedstawiciela w twoim miejscu zamieszkania!

 

Bocian Pożyczki oferuje zobowiązania od 300 zł do 6 tysięcy złotych z terminem kredytowania od 18 do 62 tygodni. Wprawdzie na stronie firmowej, w kalkulatorze dostępne są warianty dłuższe, ale nie mogliśmy ich sprawdzić.

“Bocian dla firm”

Od niedawna Everest Finanse udziela pożyczek dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Aby otrzymać zobowiązanie należy przygotować następujące dokumenty:

 • kserokopia wpisu w CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej),
 • 3 ostatnie odcinki z ZUS-u,
 • PIT rozliczeniowy za ubiegły rok,
 • kserokopia: dowodu osobistego albo prawo jazdy albo rachunku wystawionego na Twoje nazwisko i adres zamieszkania

Firma nie podaje przykładowych kosztów i RRSO w wariancie dla firm. Wszelkie informacje udzielają dopiero pracownicy.

Opinie o Bocian Pożyczki

Tak jak każda firma pozabankowa, firma ma grono zadowolonych klientów i tych zawiedzionych. Oto jedna z pozytywnych opinii o Bocian Pożyczki:

A tak serio. Jeśli miałabym wybierać to wolałabym pożyczkę w Bocianie – nie dość, że można więcej tam uzyskać to spłata nie jest w przeciągu 30 dni, a można wybrać o wiele dłuższy termin.

źródło: kredytforum.pl

Negatywne komentarze dotyczą głównie sposobu udzielenia przez firmę pożyczki i późniejszej jej spłacie. Odnaleźliśmy również wpisy, w których osoby przestrzegają przed braniem pożyczki w opcji przelew. Jak czytamy:

Pakiet przelew to bujda, na infolinii poinformowano mnie, że na pożyczkę w tym pakiecie trzeba czekać aż 2 tygodnie i decyzję czy ją dostaniesz podejmie kierownik regionu!

źródło: pozyczkiopinie.pl

Warto jeszcze przytoczyć dane, które opublikowała firma na swojej stronie internetowej. Według przedsiębiorstwa, ponad 80% jest zadowolonych z wzięcia pożyczki. W tym celu przeprowadzono ponad 460 rozmów telefonicznych z byłymi i obecnymi klientami. Czy to dobry wynik? Z pewnością tak.


Przeczytaj także:

 • Żyrafa Pożyczki – opinie klientów, wymagania i czas oczekiwania

 • PROVIDENT najpopularniejszą firmą „chwilówkową”

 • Jakie firmy udzielają pożyczki podobne do Providenta i Bociana?

 • 2 komentarze

  2 Opinie

  1. marek141

   Jeżeli chciałbym 3000 zł, na zakup samochodu, to ile musiałbym spłacić?

   • Mk

    Napewno dużo ponad 6000

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry