Asa Kredyt

Asa Kredyt

Co to jest Asa Kredyt? Jakie są komentarze? Nie wiesz, czy przejdziesz pozytywnie weryfikację? Czy sprawdzą cię w BIK? W tym miejscu odpowiemy na Twoje pytania.

Weź pożyczkę w Asa Kredyt »
 

Asa Kredyt – opinie w 2019 roku

Weź chwilówkę w Asa Kredyt »
 

W Internecie odnaleźliśmy kilka wątków. Wiele komentarzy to zwykły marketing szeptany wychwalający ofertę firmy. Wśród bardziej obiektywnych opinii znaleźliśmy tą związaną z opłatą przygotowawczą:

299 zł za opłatę przygotowawczą ? Pewnie płatna z góry bez pewności uzyskania tej pożyczki. Nie polecam żadnej firmy, która tak działa!

źródło: forum-kredytowe

Zadzwoniłam do Aasa. Podałam wszystkie dane konsultantowi i na drugi dzień dostałam pozytywna odpowiedź od nich. Dostałam 1000 zł na 7 rat.

źródło: forum-kredytowe

Z naszej analizy wynika, że opinie o Asa Kredyt są najczęściej pozytywne, choć zdarzają się neutralne i negatywne.

W naszej ocenie, spółka posiada dość atrakcyjną ofertę. Od ostatniej recenzji pożyczkodawca zmniejszył maksymalną kwotę pożyczki z 3 tys. do 2 tysięcy złotych. Prawdopodobnie, żeby nie porównywać ją np. z Zaplo.pl. Z kolei porównując ofertę z Zaimo firma pożyczkowa wypada korzystniej.

Nazwa Firmy:Aasa Polska S.A
Kontakt:ul. Hrubieszowska 2 01-209 Warszawa
Strona WWW:https://www.asakredyt.pl/
Telefon:22 4 600 300
E-mail:obslugaklienta@asakredyt.pl
Godziny Pracy:Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 19:00
Pośrednik?Nie
NIP:5252528111
REGON:367273854
KRS:0000411939
Wysokość pożyczki:1000 zł - 10000 zł
Czy jest promocja dla nowych klientów?Rabat w wysokości 10 złotych
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 2000 zł, z okresem spłaty w ciągu 12 miesięcy.
RRSO:

151,89%
Suma opłat1179,54 zł
Całkowity koszt do spłaty:3179,54 zł

Asa Kredyt to marka należąca do międzynarodowej grupy Aasa Global, działającej od 2010 roku i pochodzącej ze Skandynawii. Na polskim rynku obecna jest od 2010 roku, a jej działającą na terenie naszego kraju filią jest Aasa Polska S. A. (KRS: 0000411939; NIP: 5252528111; REGON: 146017266). Jej siedziba mieści się w Warszawie przy ulicy Hrubieszowskiej 2. Jako że jest to spółka akcyjna, reprezentuje ją zarząd oraz rada nadzorcza. W związku z tym masz pewność, że twoje dane będą bezpieczne, a umowa pożyczkowa nie zawiera żadnych haczyków. Asa Kredyt to wiarygodny pożyczkodawca, którego wyróżnia wysokie procent zaakceptowanych wniosków. Nie działa przez placówki, tylko poprzez internet. Posiada dobre opinie w internecie.

Firma specjalizuje się w udzielaniu pożyczek na raty. Możesz pożyczyć od 1000 do 10000 złotych rozłożonych na od 6 do 24 rat miesięcznych. Skontaktować się z doradcami możesz od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia od 8:00 do 18:00, pod numerem telefonu 22 4 600 300 lub na adres e-mail obslugaklienta@asakredyt.pl.

Czy to kredyt?

Jak powszechnie wiadomo, używanie przez firmy pozabankowe słowa “kredyt” w nazwie nie jest zakazane. Zapewne używają to słowo jako pewien wabik dla mniej “kumatych” klientów. Używanie jednak go na stronie tak abyśmy faktycznie “łyknęli”, że “Asa Kredyt” udziela kredyty — to już lekka przesada.

Ktoś się od razu zapyta, dlaczego czepiamy się takich szczegółów? Staramy się Państwu przedstawiać najbardziej rzetelne recenzje firm pożyczkowych i zwracamy na tego typu zabiegi marketingowe szczególną uwagę. Cały czas podkreślamy, iż kredyty mają prawo udzielać tylko banki i tylko one są regulowane prawem bankowym. Asa Kredyt nie jest instytucją bankową. Co najwyżej wolno mu udzielać pożyczek regulowanych kodeksem cywilnym. Choć nie zmienia to faktu, że wśród klientów ma dobrą opinię.

Pomijając już kwestie prawno-finansowe, powinniśmy jeszcze rozwiać jedną wątpliwość. Aasa Polska S.A. jest właścicielem witryny Asa Kredyt. Zatem oby dwie nazwy na pożytek niniejszej recenzji będziemy używać zamiennie.

Jak poruszać się po stronie?

Strona internetowa firmy dostępna jest pod adresem www.asakredyt.pl. Po jej załadowaniu zobaczysz umieszczony na środku kalkulator, który pozwoli Ci na obliczenie kosztu pożyczki w zależności od jej wysokości i czasu na spłatę. Panel znajdujący się powyżej narzędzia daje Ci możliwość przeniesienia się do innych segmentów strony, znajdziesz tam odnośnik, który pozwoli Ci szybko złożyć wniosek o pożyczkę, a także segmenty poświęcone informacjom o samej pożyczce, firmie, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

W prawym dolnym rogu, niezależnie od tego w jakiej części strony się znajdujesz, umieszczono przycisk, dzięki któremu możesz w każdej chwili odbyć czat z konsultantem.

Zjeżdżając w dół portalu, to zobaczysz informacje o polityce firmy w zakresie windykacji oraz reprezentatywny przykład pożyczki. W stópce znajdziesz odnośniki do informacji prawnych, takich jak regulamin usług czy polityka prywatności.

Czy Asa Kredyt sprawdza BIK, KRD, BIG InfoMonitor w 2019 roku?

Akceptując warunki umowy pożyczki, dajesz firmie prawo do skonfrontowania swoich danych z bazami danych BIK, BIG InfoMonitor, ERIF oraz KRD. Ma to na celu zabezpieczenie interesów firmy. Asa Kredyt poniosłaby straty finansowe, gdyby pożyczkodawca pożyczał pieniądze osobom, które mogłyby mieć problem z ich zwrotem.

Pożyczkodawca zaznacza przy tym, że każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, ale w przypadku figurowania w bazach dłużników (BIK, BIG, ERIF) otrzymanie pożyczki nie jest możliwe. Co o tym sądzisz? Napisz w komentarzu.

Jakie dokumenty wymaga Asa Kredyt? Od ilu jest lat? Czy dzwoni do pracodawcy?

Zazwyczaj jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Firma zaznacza jednak, że w niektórych sytuacjach może potrzebować dodatkowo wyciągu z konta bankowego lub zaświadczenia o zatrudnieniu. Asa Kredyt udziela pożyczek osobom w wieku od 20 do 80 lat. Weryfikacja wypłacalności odbywa się poprzez sprawdzanie danych klientów w bazach danych dłużników oraz poprzez wspomniane wyżej zaświadczenie, firma nie zadzwoni do Twojego pracodawcy.

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja? Kiedy pieniądze?

Decyzję w sprawie przyznania pożyczki otrzymasz tego samego dnia, którego złożyłeś wniosek, pod warunkiem, że zrobiłeś to w godzinach, w których Asa Kredyt je rozpatruje. Zgodnie ze stroną internetową, robi to ona tylko w godzinach pracy biura obsługi klienta, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00. Informację o decyzji otrzymasz telefonicznie lub przez e-mail.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji otrzymasz na swoją pocztę elektroniczną umowę. Możesz się z nią zapoznać, będziesz ją musiał bowiem podpisać w obecności kuriera, którego przyśle do Ciebie pożyczkodawca. Zweryfikuje on dodatkowo Twoją tożsamość, po czym dostarczy podpisaną umowę z powrotem do firmy. Asa Kredyt zaznacza, że jeśli nie będzie miała problemów w skontaktowaniu się z Tobą, pieniądze znajdą się na Twoim koncie w następny dzień roboczy. Wcześniej otrzymasz powiadomienie SMS na twój numer telefonu.

Jeśli przechodziłeś weryfikację w Asa Kredyt, to podziel się z nami wrażeniami i napisz opinię na ten temat.

Czy jest jakaś promocja?

Obecnie jedyną promocją prowadzoną przez Asa Kredyt jest możliwość otrzymania rabatu na kwotę 10 złotych. Firma daje go klientom, którzy potwierdzili swoją tożsamość za pośrednictwem Facebooka. Dokonuje się tego podczas rejestracji. Co ważne – spółka zaznacza, że nie opublikuje na portalu niczego w Twoim imieniu.

Niestety obecnie nie ma żadnych kodów rabatowych i specjalnych zniżek.

Ile zapłacę?

Przykładowa tabela pożyczki

Pożyczka

Czas

RRSO

Opłaty

Rata

Suma pożyczki

2000 zł

12 miesięcy

151,89%

1179,54 zł

265,13 zł

3179,54 zł

4000 zł

24 miesiące

75,70%

2818,48 zł

284,42 zł

6818,48 zł

Tabela ukazuje dwie przykładowe pożyczki oferowane przez Asa Kredyt. Pierwsza zaciągnięta została na 2000 złotych płatne w 12 ratach miesięcznych, druga na 4000 złotych płatne w 24 ratach.

W przypadku pożyczki numer jeden rzeczywista roczna stopa oprocentowania opiewa na 151,89%. Pożyczkodawca doliczy w sumie 1179,54 zł opłat dodatkowych, z czego 890 złotych wyniesie opłata przygotowawcza, na resztę składają się odsetki oraz opłata administracyjna. Rata miesięczna wyliczona została na 265,13 zł, zatem przez rok spłacania pożyczki na konto spółki przelejesz 3179,54 złotych.

RRSO drugiej z pożyczek jest niższe, wynosi 75,70%. Opłata przygotowawcza dla firmy wyniesie 1790 złotych, co razem z odsetkami i opłatami administracyjnymi generuje 2818,48 zł kosztów dodatkowych. Rata miesięczna wyniesie w tym przypadku 284,42 zł, zatem przez dwa lata zapłacisz w sumie 6818,48 złotych.

Czytelnik z pewnością zauważył, jak wysoka jest opłata przygotowawcza, na której głównie zarabia firma pożyczkowa. Podpowiadamy, że kwota ta może wydawać się absurdalna, niemniej nie jest niczym wyjątkowym na tle konkurencji. Wystarczy spojrzeć do naszego artykułu o Zaimo, czy TAKTO Finanse.

Wady i zalety pożyczki w Asa Kredyt

Zalety:

 • Wniosek złożysz w całości przez internet.
 • Pożyczka na raty, możliwość rozłożenia płatności nawet na 24 miesiące.
 • Maksymalna kwota pożyczki to 10000 złotych.
 • Możesz wnioskować o najwyższą możliwą kwotę już za pierwszym razem.

Wady:

 • Asa Kredyt weryfikuje dane klientów w bazach BIK, BIG, KRD oraz ERIF.
 • Ograniczenia wiekowe od 20 do 80 lat.
 • Wnioski rozpatrywane są tylko w godzinach pracy biura obsługi klienta (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00).
 • Firma może zażądać od Ciebie dodatkowych zaświadczeń o dochodach.
 • Ostateczna weryfikacja odbywa się poprzez podpisanie umowy w obecności kuriera.

Jak wziąć pożyczkę w Asa Kredyt?

Formularz rejestracyjny

Formularz rejestracyjny nie powinien ci sprawić problemu.

W celu złożenia wniosku musisz zarejestrować się na stronie. Po wybraniu kwoty i terminu spłaty pożyczki zostaniesz przeniesiony do formularza. Podaj tam wszystkie wymagane dane – możesz je potwierdzić za pośrednictwem Facebooka, otrzymasz wówczas 10 złotych rabatu. Twój wniosek zostanie rozpatrzony w godzinach pracy biura obsługi klienta, jeśli złożyłeś go odpowiednio wcześnie, stanie się to tego samego dnia. Otrzymasz na maila informację o decyzji oraz umowę, z którą możesz się zapoznać. Asa Kredyt wyśle na podany przez Ciebie adres kuriera, który przywiezie Ci umowę pożyczki. Po jej podpisaniu spółka dokona przelewu, zaznacza na swojej stronie, że pieniądze powinny dotrzeć do Ciebie w następny dzień roboczy.

Przedłużenie pożyczki w Asa Kredyt

Każda firma chce mieć jak najlepsze opinie, a żeby to osiągnąć, to musi wychodzić klientom na rękę. Asa Kredyt zaznacza, że jeśli masz problem ze spłatą pożyczki w terminie, powinieneś skontaktować się z biurem obsługi klienta celem znalezienia indywidualnego rozwiązania.

Windykacja w Asa Kredyt

Jeśli nie będziesz spłacał pożyczki i nie skontaktujesz się z pożyczkodawcą, ma on prawo do podjęcia działań mających na celu windykację należności. Pierwszym z takich narzędzi jest wysyłanie monitów i upomnień. Asa Kredyt nie pobiera za to dodatkowych opłat. Jeśli nie przyniesie to skutku, może jednak doliczyć do zobowiązania karne odsetki. Dodatkowo spółce przysługuje prawo do wpisania Cię do rejestrów dłużników oraz wystąpienia do sądu celem uzyskania egzekucji komorniczej. Pamiętaj, że komornik to ostateczność.

Czy warto wziąć pożyczkę w Asa Kredyt?

Z pozoru oferta firmy wydaje się dosyć średnia. Sporo formalności, weryfikacja danych w większości baz dłużników. Jednak trzeba pamiętać, że spółka udziela pożyczek ratalnych na dość duże kwoty, nie może zatem pozwolić sobie na straty, które mogłyby wyniknąć z zawierania umów z niewypłacalnymi klientami. Można zatem domniemywać, że targetem firmy są osoby o stałych dochodach, które po prostu potrzebują nagłego zastrzyku gotówki, ale spłata rat nie będzie stanowić dla nich problemu. Opłaty doliczane przez spółkę nie są specjalnie wysokie, można powiedzieć że wpisują się w normę stosowaną przez firmę pożyczkową. Zatem jeżeli potrzebujesz środków do sfinansowania jakiegoś celu i nie masz problemu z płynnością finansową, oferta Asa Kredyt jest godna rozważenia.

Pamiętaj, że biorąc pożyczkę w tej firmie możesz dobrowolnie przystąpić do ubezpieczenia Metlife.


Chwilówki  /  Opinie  /  Asa Kredyt


29 komentarzy

29 Opinie

 1. Renata

  Nie polecam! Naliczają sobie takie koszta, że raczej nie warto pakować się w pętlę zadłużenia. Wiem z własnego doświadczenia

  • Gabi

   Nie polecam .Biorąc pożyczkę na 12 miesecy okazuje się ze jest na 24 miesiecy.

 2. Agata

  Porównując z innymi, to mają koszty jeszcze w porządku. Poza tym od początku do końca wie się za co się płaci, bo nie ukrywają żadnych kosztów i nie wymyślają opłat manipulacyjnych “od powietrza i słonecznej pogody”. Ja tam jestem zadowolona i polecić mogę, bo w żaden sposób mnie nie oszukali.

 3. iva

  A ja nie polecam wcześniejszej spłaty. Po spłaceniu dwóch rat, kolejne 6 spłaciłam jednorazowo i jakie miałam korzyści – 50 zł, szok! I tak pokręcone warunki wcześniejszej spłaty, że i tak się nie opłaca spłacać wcześniej !

 4. Rzecznik Aasa

  Szanowna Pani,

  Pozwolę sobie sprostować podaną przez Panią informację. Warunki wcześniejszej spłaty w Aasa nie są aż tak skomplikowane, jak Pani to opisała. Kwota pozostała do spłaty zostanie pomniejszona o opłatę administracyjną oraz oprocentowanie za każdy pozostały miesiąc. W zależności od tego ile to rat, może się to okazać całkiem pokaźna kwota. Jeżeli nie zgadza się Pani z otrzymaną korzyścią, zachęcam do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta celem ponownej weryfikacji. Służę pomocą w przypadku wątpliwości – chętnie pomogę w ich rozwiązaniu.

  Pozdrawiam,
  Rzecznik marki Aasa

 5. Majlo

  A jeżeli mam kredyt w innym banku (już kończę spłacać) to u Was dostanę?

 6. Rzecznik Aasa

  Witam,

  Oczywiście, pod warunkiem jednak, że nie zalega Pan ze spłatami rat i odsetek, nie został wpisany do rejestru BIG InfoMonitor oraz spełnia wymogi konieczne do przyznania pożyczki w Aasa. Służę pomocą w przypadku dalszych pytań. Na wszystkie chętnie odpowiem.

  Pozdrawiam,
  Rzecznik marki Aasa

 7. Majlo

  Mam jeszcze pytanie, proszę mi powiedzieć na jaką maksymalnie sumę udzielacie pożyczkę?

 8. Rzecznik Aasa

  Majlo,

  Maksymalna kwota pożyczki o jaką może Pan ubiegać się w Aasa to 2000 zł. Spłata rozłożona może zostać nawet na 18 miesięcy. Zachęcam do skorzystania z kalkulatora dostępnego na naszej stronie internetowej asakredyt.pl

  Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.

  Pozdrawiam,
  Rzecznik marki Aasa

 9. KarolowaOla

  No dobrze, ale jak jestem w BIK to pewnie mnie odrzucicie, tak? Jak z tym u Was jest?

 10. Rzecznik Aasa

  Pani Olu,

  Bardzo dziękuję za to pytanie. Fakt posiadania historii w BIK traktujemy jako informację pozytywną. Nie jest prawdą, że jakiekolwiek opóźnienia w spłacie kredytu czy pożyczki widoczne w BIK definitywnie eliminują Panią z możliwości uzyskania pożyczki w Aasa. Wniosek odrzucony zostanie jedynie w przypadku, kiedy widnieje Pani w bazach dłużników takich jak BIG INFOMONITOR, KRD lub ERIF. Zachęcam do zadawania pytań w przypadku dalszych wątpliwości.Postaram się pomóc w ich rozwianiu.

  Pozdrawiam,
  Rzecznik marki Aasa

 11. leszek kielar

  Czy, jeśli żona ma pożyczke, w Asa, ja również mogę wnioskować?

 12. Rzecznik Aasa

  Panie Leszku,

  Może Pan wnioskować o pożyczkę, o ile nie posiadają Państwo wspólnych zobowiązań z obciążeniem historii w postaci niespłaconych rat. Służę pomocą w przypadku dalszych pytań.

  Pozdrawiam,
  Rzecznik marki Aasa

 13. dzoana

  Skorzystałam z oferty AASA przed świętami. Jestem zadowolona. Wszystko zostało sprawnie załatwione, kontakt z obsługą klienta na wysokim poziomie. Zero kruczków, drobnych druków, ukrytych kosztów. Na umowie dokładnie taka sama kwota do spłaty o jakieś zostałam poinformowana wcześniej. Umowę dostarczył kurier, pieniądze wpłynęły bezpośrednio na konto. Tak więc wszystko odbyło się sprawnie i wygodnie, bez wychodzenia z domu.

 14. aqua87

  Witam, czy jeśli dostałam już pozytywną decyzje i w poniedziałek ma przyjechać kurier z umową, a dziś mam przelać tą złotówkę to na pewno dostane ta pożyczkę?

 15. Twoje imię/nick...

  Nie prawda
  Sprawdzają Państwo BIK i w tej sprawie była zwracana państwu uwaga.
  Jeśli nadal pani rzecznik mówi nieprawdę mogę udowodnić z pobranego raportu z BIK.
  Więc proszę nie nawijać klientom makaronu na uszy.

 16. Robson

  Czy jak nie mam na spłatę raty, czy mogę np. miesiąc później zapłacić od razu 2 raty? By np zmieścić się w okresie tych 7 miesięcy?

 17. nova77

  Solidna firma. Warunki jasne i przejrzyste. Trochę niskie kwoty pożyczek jak dla mnie ale dla osób które chcą sobie rozłożyć w czasie małe raty powinna być ok.

 18. xxx

  Kiedy dokładnie pieniądze będą na moim koncie bo czekam już 2 dzień??

 19. Twoje imię/nick...

  SLOWO TO SLOWO u mnie tak bylo.Pozdrawiam

 20. agga

  Witam, mam takie pytanie. Czy może ktoś miał taki przypadek. Otóż moja znajoma zaczęła dostawać SMS-y od Asa Kredyt o natychmiastową spłatę zadłużenia. Podany tam był numer konta i kwota zadłużenia. Co najważniejsze znajoma ta nigdy nie brała żadnego kredytu w zadnym banku. Próbowała skontaktować się z Asa…. ale żaden numer ich nie odpowiada. Nagrała się jedynie na sekretarkę z prośbą o skontaktowanie się z nią i nic cisza. Czy to jest próba …..od tej firmy?

 21. Beata

  Mam pytanie…Są dwa sposoby wypłaty gotówki,tradycyjnie na konto oraz czek.Jak działa wypłata czekiem?

 22. Mariola

  Witam mam pytanie mam pożyczkę w Aasa czy ja wpłacę trzy raty to mogę następną wpłacić za trzy miesiące?

 23. Dorota

  Mam po, pożyczkę w Asia spłacać regularnie po 4ratach 120dniach chciałam dobrać a oni mi powiedzieli ze musze czekac jeszcze miesiąc!

 24. Arczi

  Witam ja też mam pytanie do Aasa czy jeśli mam już spłacone połowę rat to mogę się ubiegać o następną pożyczkę i jak to zrobić

 25. ...............

  nie polecam!rzeczywiscie placilam roznie ale bylam w trakcie sprzedazy mieszkania i napisalam do firmy list z prosba o wyrozumialosc,Wdniu 8 grudnia dostalam pieniadze za miszkanie i po telefonicznej informacji ile-splacilam cala kwote.Nadmieniam ze mialam uregulowane do pazdziernika.A 9 grudnia odebralam informacje ze 29 grudnia jest sprawa sadowa o zaplate. wiec zadzwonilam do firmy z pytaniem co mam zrobic.Odpowiedziano mi ze skoro zaplacilam….. A dzis 8 stycznia otrzymalam prawomocny wyrok zaoczny o zaplate wyzsza niz mi powiedziano plus koszty sadowe. Bylam przekonana ze skoro trzy tygodnie przed rozprawa uregulowane sa finanse to prawnik firmy wycofa pozew.Jestem stara i rozgoryczona.Bo dogadalam sie kiedys z Providentem- czekali pol roku na zalegla splate. Mozna cenic klienta? tylko przykro mi ze w tragicznej dla mnie sytuacji ….

 26. Kamilka

  Dla mnie wszystko w porządku, przyzwoite raty jak na taką pożyczkę gotówkową. Nie można narzekać.

 27. Witek

  oferta przyzwoita i nie ma zadnych problemow z przyznaniem pożyczki- a to mi sie akurat bardzo podoba.

 28. Katie

  Wzięłam pożyczkę z tej firmy 4000 zł na 24 raty. wyszło mi łącznie do spłaty 8111,2 zł. spłaciłam już 5000 zł i chcąc zamknąć pożyczkę muszę dopłacić jeszcze 3000 zł. bardzo droga pozyczka

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry