Pożyczki pozabankowe dla bezrobotnych i zadłużonych – uważaj!

pożyczki dla bezrobotnych

Jeśli i Ty nie posiadasz stałego zatrudnienia i zainteresowały Cię oferty pożyczek dla bezrobotnych, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Poznasz zagrożenia, które czyhają na Ciebie ze strony firm pozabankowych, chcących wykorzystać Twoją niepewną i trudną sytuację. Przeczytanie zajmie ci 3 minuty.

Osoby, które z jakichś powodów utraciły pracę łatwo popadają w tarapaty finansowe, wobec czego często zastanawiają się, skąd bezrobotny może pożyczyć pieniądze. Internet pełen jest ofert pożyczek dla bezrobotnych, ale korzystanie z nich jest ryzykowne, w skrajnych przypadkach może skończyć się koniecznością ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Osoby bezrobotne w swoim postępowaniu często kierują się emocjami, co nie zawsze jest słuszne.

Bezrobotni to osoby bez szans na kredyt bankowy oraz pożyczki pozabankowe  oferowane przez wiele firm pożyczkowych. Odmowa udzielenia pożyczki potrafi wpędzić w kiepski nastrój, często nawet w depresję. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji właśnie przeglądasz internetowe portale ogłoszeniowe, z pewnością natknąłeś się na liczne ogłoszenia osób z ofertami pożyczek dla bezrobotnych. Nawet jeśli oferta brzmi naprawdę atrakcyjnie, najpewniej wcale taka nie jest. To pułapka, z której ciężko się wydostać.

Nie bądź naiwny, nie wierz we wszystko

Zadaniem osób oferujących pożyczki dla bezrobotnych jest przyciągnięcie klienta. Bezrobotni to grupa docelowa szczególnie podatna na pięknie brzmiące hasła i obietnice. W tej sytuacji największym zagrożeniem nie są te działania marketingowe, lecz Ty sam.

Jeśli łatwo ulegasz pokusom, nie analizujesz skrupulatnie Twojej sytuacji finansowej i chętnie korzystasz z pożyczek, sam przyczyniasz się do wpędzania w spiralę zadłużenia. Nie działaj pod presją czasu, nie pozwól, by emocje wzięły górę.

Przeczytaj, jak wyjść z długów.

Przeanalizuj swój domowy budżet, zastanów się, czy pieniądze z pożyczki rzeczywiście rozwiążą Twój problem. Większość firm pożyczkowych dokonuje weryfikacji tożsamości klienta oraz sprawdza jego zdolność finansową do spłaty zaciąganej pożyczki. Nawet jeśli nie wymagają od Ciebie przedstawiania zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, to zadeklarowana we wniosku pożyczkowym wysokość miesięcznych dochodów może zostać zweryfikowana. Jeśli pożyczkodawca poweźmie w wątpliwość Twoją zdolność kredytową, a Ty nie będziesz mógł przedstawić odpowiedniego zaświadczenia, możesz spodziewać się poważnych problemów i srogich konsekwencji oszustwa.

Uważaj na horrendalne koszty!

Pożyczkodawca, który decyduje się pożyczyć pieniądze bezrobotnemu ponosi ogromne ryzyko. Nie ma pewności czy pożyczkobiorca będzie w stanie spłacać terminowo swoje zobowiązania, ani czy spłaci je w ogóle. W związku z tym, jeśli faktycznie nie masz żadnego źródła dochodu i zdecydujesz się na skorzystanie z jego usług, z pewnością będzie Cię to słono kosztować. Osoby wykorzystujące kiepskie położenie bezrobotnych często narzucają ogromne opłaty za nieterminowe regulowanie zobowiązania.

Oferty od podmiotów niepodlegających ustawie o kredycie konsumenckim, pożyczających pieniądze wyłącznie na ogólnych zasadach stanowionych przez przepisy Kodeksu cywilnego, wykorzystują brak istotnych ograniczeń w naliczeniu odsetek. W takich propozycjach pożyczek nie ma również mowy o niskim oprocentowaniu, nawet jeśli pożyczkodawca w ten sposób reklamuje swoje usługi.

Pułapka w ogłoszeniach pożyczek dla bezrobotnych

Ogłoszenia, które mają przekonać bezrobotnego do pożyczki od wątpliwego pożyczkodawcy mogą być nafaszerowane kłamstwami oraz wprowadzać w błąd.

Mogą także być skonstruowane w taki sposób, aby wyłudzić dane osobowe lub naciągać na koszty. Jeśli w treści ogłoszenia zauważysz numer kontaktowy w sprawie szczegółów oferty pożyczki zaczynający się od 0700, nie wykonuj takiego połączenia!

Taki telefon może Cię kosztować bardzo dużo! Opłaty za połączenie poniesiesz Ty, w rezultacie otrzymasz wyższy rachunek za telefon, który może być gwoździem do trumny, jeśli faktycznie nie pracujesz i nie masz pieniędzy. Wiele osób wykorzystuje możliwość zarabiania na rozmowach przychodzących i podaje takie numery w ogłoszeniach pożyczkowych tylko po to, by wzbogacić się na niewiedzy innych osób.

Wystrzegaj się ofert, w których ukryte są opłaty. Naciągacze na pożyczki dla bezrobotnych często w procesie ubiegania się o pożyczkę wymagają od klientów dokonania tzw. przedpłaty, która rzekomo ma na celu pokrycie kosztów związanych z rozpatrzeniem wniosku. Równie często zdarza się, że taka „opłata za rozpatrzenie wniosku” to kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy od biednego bezrobotnego. W rezultacie okazuje się, że wnioskujący o pożyczkę spotyka się z odmową i zastrzyk gotówki, na który liczy bezrobotny okazuje się zastrzykiem gotówki dla oszusta.

Przeczytaj też, jak oszukują na pożyczki na 500+.

Nie angażuj żyrantów w twoje pożyczki bez zatrudnienia!

W ogłoszeniach z ofertami pożyczek dla bezrobotnych możesz znaleźć hasła o tym, że wystarczy poręczenie, by szybko uzyskać dodatkową gotówkę nawet na bezrobociu. Pamiętaj jednak, że w momencie, kiedy powinie Ci się noga i napotkasz trudności ze spłatą pożyczki, to żyrant będzie miał kłopoty finansowe z Twojego powodu. Pożyczkodawca zacznie go ścigać o niespłacony w terminie dług, a to nie wpłynie pozytywnie na Wasze relacje.

Dowiedz się, kim jest poręczyciel i żyrant.

Szansa dla bezrobotnych ze stałym źródłem dochodu?

Jeśli Twoja historia kredytowa nie prezentuje jakichkolwiek potknięć w regularnym uiszczaniu należności, a Ty mimo bezrobocia posiadasz stałe wpływy środków pieniężnych, możesz liczyć na elastyczną politykę firm pożyczkowych. Akceptowalnym źródłem dochodu może być nie tylko umowa o pracę, ale także umowa zlecenia, zasiłki socjalne, zyski z najmu nieruchomości. Pamiętaj! Zasiłki społeczne nie są po to, abyś się zadłużał!

Ryzykujesz śmiercią finansową! Zadłużenie na amen!

bezrobotny a pożyczka

Pozycja osoby pozostającej bez stałego zatrudnienia już z samego tego faktu jest niekorzystna. Sytuację może istotnie pogorszyć każda zaciągnięta pożyczka. W przypadku utraty dodatkowego źródła dochodów, np. na skutek utraty prawa do zasiłku, Twoja sytuacja nagle jeszcze bardziej się pogorszy.

Pamiętaj, że nawet z pozoru korzystnie brzmiące oferty na pożyczki pod zastaw dla bezrobotnych często wpędzają w spiralę zadłużenia. Zastawianie majątku to krok, którego należy unikać. To, na co przez lata pracowałeś, możesz szybko i bezpowrotnie utracić. To Ty decydujesz o Twoim losie, zatem poważnie rozważ potrzebę wzięcia pożyczki na bezrobociu.

Najbezpieczniej będzie, jeśli wstrzymasz się z decyzją o pożyczce do momentu rozpoczęcia nowej pracy. Znajdź zatrudnienie i ustabilizuj swoją sytuację finansową, a na pewno otrzymasz pożyczkę na korzystniejszych zasadach od sprawdzonych firm pożyczkowych. Nie będziesz musiał korzystać z pożyczkodawców z tzw. szarej strefy.


Chwilówki  /  O Pożyczkach  /  Pożyczki pozabankowe dla bezrobotnych i zadłużonych – uważaj!


Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry