Jak i gdzie sprawdzić zadłużenie w Providencie?

Provident - pożyczka samoobsługowa

Zaciągając różne pożyczki u różnych pożyczkodawców, bardzo łatwo możesz pogubić się co do tego, ile komu jesteś dłużny. Różne życiowe perturbacje mogą sprawić, że monitorowanie długów jest utrudnione. Jeśli przeoczyłeś spłatę konkretnej pożyczki lub chciałbyś się zorientować, w jakiej wysokości ciąży na Tobie zadłużenie, nic straconego! Podpowiadamy, jak sprawdzić zadłużenie w Providencie. To bardzo popularny pożyczkodawca. Z usług finansowych tej firmy pożyczkowej korzysta coraz więcej osób. Jeśli i Ty jesteś klientem Providenta lub nie jesteś pewien, czy już uporałeś się z długiem w Providencie, ten artykuł jest dla Ciebie.

Dowiedz sie również, jakie są konsekwencje niepłaconej pożyczki.

Charakter obsługi klienta w firmie pożyczkowej Provident

Wyjaśniamy, gdzie możesz znaleźć informacje odnośnie salda zadłużenia. Działalność firmy Provident różni się od działalności banków, stąd obsługa klienta odbywa się w głównej mierze przez dział obsługi klienta dostępny internetowo lub telefonicznie. Aktualne saldo pożyczki warto kontrolować niezależnie od tego, czy doszło już do opóźnienia w spłacie długu, czy nie. Pożyczka zaciągnięta w odległym terminie i nie spłacana na czas oznacza poważne tarapaty finansowe, dlatego warto w porę zorientować się, ile wynosi dług. Provident to firma pożyczkowa oferująca swoje usługi także z obsługą domową. Jest to korzystne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli miewasz problemy z nadzorowaniem postępów w spłacie zadłużenia.

Jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkimi ratami, a nie wybrałeś opcji pożyczki z obsługą konsultanta i nie chcesz przeoczyć jakiegokolwiek długu, chcesz mieć spokojną głowę, warto, abyś ustawił zlecenie stałe. Wówczas unikniesz otrzymywania komunikatów przypominających o braku spłaty raty, a także nie będziesz musiał kontrolować terminu na spłatę, który został określony w harmonogramie dołączonym do pożyczki.

Co mówi regulamin firmy pożyczkowej Provident?

Paragraf trzeci, który został udostępniony na stronie internetowej tego pożyczkodawcy mówi, że portal pożyczkowy udostępnia usługi elektroniczne także w zakresie podglądu aktualnego stanu zadłużenia użytkownika.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Provident Polska S.A., z siedzibą w Warszawie, przy ul. Inflanckiej 4A. Twoje dane są wykorzystywane nie tylko do dokonania wstępnej oceny zdolności kredytowej czy sprawdzenia dostępności oferty, ale także do udzielenia odpowiedzi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy, przez cały okres wykonywania umowy pożyczki, także jeśli zalegasz firmie ze spłatą. Najważniejsze dane dotyczące zaciągniętej przez Ciebie pożyczki znajdują się w umowie. To jej treść może naprowadzić Cię na poznanie szczegółów odnośnie Twojej sytuacji finansowej względem firmy pożyczkowej Provident.

Tutaj poznasz regulamin: https://www.provident.pl/regulamin

Saldo zadłużenia w panelu klienta na stronie Providenta

Jeśli brałeś pożyczkę przez internet, sprawdzanie aktualnego salda zadłużenia w Providencie jest możliwe na Twoim internetowym koncie w portalu firmy pożyczkowej. Wszystkie dane, jak najbardziej aktualne znajdziesz w sekcji „Moje konto”, do której zostaniesz przeniesiony po kliknięciu w duży, zaznaczony na zielono “guzik” w prawym górnym rogu ekranu. Używając loginu i hasła, zaloguj się tam, by wygodnie odczytać szczegółowe dane o zadłużeniu. Z pewnością zanotowałeś gdzieś dane niezbędne do zalogowania, a jeśli jakimś trafem nie pamiętasz ich, zerknij do umowy pożyczkowej lub skorzystaj z opcji przypominania hasła. Do logowania oraz do przypomnienia hasła potrzebujesz wiedzieć, jakiego adresu mailowego użyłeś w czasie rejestracji w Providencie.

Kontakt z konsultantem

doradca telefoniczny w provident
W przypadku gdy skorzystałeś z oferty pożyczki z obsługą konsultanta, możesz w wygodny sposób skontaktować się z nim i zadać wszelkie pytania związane z Twoimi wątpliwościami odnośnie zadłużenia. To najłatwiejszy sposób kontaktu, dzięki któremu możesz wyjaśnić wszelkie kwestie o aktualnym stanie zadłużenia.

Kontakt poprzez wiadomość online

Internetowy kontakt z Providentem umożliwia sekcja kontakt na portalu pożyczkowym tejże firmy. Z tej opcji możesz skorzystać także w przypadku, jeśli z jakichś powodów nie jesteś w stanie zalogować się do panelu klienta na portalu firmy Provident. Pamiętaj, aby w mailu podać wszelkie dane dotyczące Twojej osoby, aby pracownik firmy mógł zweryfikować Twoją tożsamość i posiadane pożyczki

Kontakt z infolinią

To zrozumiałe, że nie zawsze masz dostęp do internetu, dlatego firma Provident udostępnia kontaktową infolinię, aby można było dokonać bezpośredniego kontaktu bez potrzeby logowania. Niektórzy po prostu wolą wyjaśnić wszelkie kwestie odnośnie posiadanej pożyczki w formie ustnej. Pamiętaj jednak, że kontakt telefoniczny wiąże się z koniecznością posiadania środków na koncie telefonu. Na szczęście koszt połączenia infolinii firmy Provident nie jest wysoki, bowiem opłata za całe połączenie w przypadku kontaktu z numerem 0 801 707 990 wynosi 0,35 zł. Dzwoniąc na infolinię, skontaktujesz się z przedstawicielem pożyczkodawcy i uzyskasz wszelkie informacje odnośnie pożyczki, włącznie z aktualną wysokością zadłużenia. Do sprawdzenia zadłużenia w Provident przez telefon będziesz musiał podać kilka podstawowych informacji, które pozwolą konsultantowi zweryfikować Ciebie jako klienta. Jeśli korzystasz z pożyczki z przelewem na konto (Pożyczka Dopasowana), wybierz numer 0 801 707 990 lub 600 200 200 (opłata według taryfy operatora). Jeśli natomiast zaciągnąłeś pożyczkę samoobsługową, powinieneś zadzwonić pod numer 600 400 101 (opłata według taryfy operatora). Pamiętaj, że kontakt telefoniczny nie jest możliwy przez całą dobę. Konsultanci firmy Provident nie pracują w święta.

Kontakt listowny

Przesyłając zapytanie w postaci tradycyjnego pisma w formie papierowej, musisz liczyć się z wydłużonym czasem na odpowiedź. Formułując treść zapytania, poinformuj pożyczkodawcę, jaki sposób zwrotnego kontaktu Ci odpowiada. W zapytaniu uwzględnij dane osobowe celem weryfikacji Ciebie jako klienta Provident.

Dane w raporcie BIK

Podajemy jeszcze jeden sposób na sprawdzenie swojego zadłużenia w Providencie. Ostatnią opcją jest pobranie raportu BIK. To jednak płatna opcja, która nie należy do najtańszych, gdyż opłata za raport BIK zgodnie z aktualnym cennikiem wynosi 39 zł. Jeśli ten sposób sprawdzenia zadłużenia w Providencie Ci odpowiada, zarejestruj swoje konto na stronie Biura Informacji Kredytowej. Nie obejdzie się bez weryfikacji Twojej osoby. Po tych czynnościach możesz kupić raport, w którym widnieć będzie wysokość zadłużenia, jakie obecnie posiadasz z uwzględnieniem firmy Provident, jeśli faktycznie korzystałeś z usług tego pożyczkodawcy.
Przeczytaj też, czy za długi pójdziesz do więzienia?

W tym miejscu pobierzesz wszelkie dokumenty związane z Providentem: https://www.provident.pl/dokumenty-do-pobrania

Chwilówki/O Pożyczkach/Jak i gdzie sprawdzić zadłużenie w Providencie?
Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry