Sekrata – rating i obowiązkowe weryfikacje. Część I

sekrata

Sekrata to pierwsza firma z segmentu social lending, która zamierzamy zrecenzować na łamach Crediteo. Niniejszym wpisem rozpoczynamy przegląd ofert pożyczek społecznościowych. Która platforma aukcyjna spodoba się nam najbardziej? Kto oferuje najciekawsze rozwiązania i dlaczego?

Sekrata ma ambicję przegonienia lidera na naszym rynku, firmę Kokos. Czy to możliwe? Sprawdźmy co proponuje pożyczkodawcom, bo to oni są siłą napędową każdego tego typu portalu, a co proponuje pożyczkobiorcom, bez których ci pierwsi nie zainwestują pieniądze.

Sekrata.pl to bardzo dobrze wykonana strona, pod kątem doboru kolorów i tzw. “usability”. Połączenie zieleni z niebieskim, drzewko (naturalnie z pięknymi liśćmi) z pieniążkami ma nas przekonać, że tutaj warto inwestować. Czy odczuwacie to samo?

Z pewnością nie wszyscy, ale nie będziemy się tutaj takimi detalami zajmować. Przejdźmy do propozycji spółki.

Sekrata rating

Pożyczkodawca w Sekracie może zacząć zarabiać na pożyczkach już od 50 złotych. Wcześniej, musi się zarejestrować i aktywować konto. Niezbędne jest dokonanie weryfikacji konta bankowego, koszt to 1 zł i numeru telefonu – 2 złotych.

Pożyczkobiorca, oprócz rejestracji musi wykonać więcej niezbędnych czynności odpłatnych, potwierdzających jego tożsamość. Ponosi z tego tytułu wyższe opłaty:

 1. rachunek bankowy – 2 zł
 2. telefon – 1 zł
 3. dowód osobisty – 2 zł
 4. jeszcze jeden dokument, potwierdzający nasze dane osobowe (np. paszport) – 2 zł

Łączna wpłata, dla osób chcących wziąć pożyczkę wynosi 7 złotych. Wpierw, niezbędne jest doładowanie naszego subkonta (dostępnego po rejestracji, to taki nasz taki wirtualny portfel) w Sekracie. Tutaj pierwsza niespodzianka. Nie możemy przelewać drobnych kwot, tylko minimum 10 złotych. Co stanie się z resztą pieniędzy? Tego nie wiemy.

Pamiętajmy, że w naszych danych osobowych musimy podać konto bankowe takie, z którego WYKONAMY potem przelew weryfikacyjny.
Dlaczego? Regulamin Sekrata w jasny sposób to wyjaśnia:

Przelew na subkonto w serwisie Sekrata.pl musi odbyć się z tego samego konta bankowego, które zostało podane w danych osobowych. Jeżeli numer konta się zgadza, weryfikacja jest pozytywna.

W taki sam sposób potwierdzamy nasz numer telefonu i dowód osobisty. Uwaga! Dobrze wypełniajmy dane, bo jak czytamy, w przypadku gdy będą się one różnić, firma przekazuje sprawę do “działu bezpieczeństwa”.

Oprócz tego, mamy do wyboru opcje nieobowiązkowe: zaświadczenie z pracy, gdzie pracujemy i przykładowy skan np. rachunku za prąd, czy zapłaty za abonament telefoniczny. Zwiększa to nasze szanse, na otrzymanie pożyczki.

Sekrata posiada własny rating użytkowników w postaci “gwiazdek”. Tak jak w wojsku (takie nasze skojarzenie), nim więcej ozdób, tym osoba jest bardziej wiarygodna.

sekrata rating

źródło: sekrata.pl

Naturalnie, początkujący pożyczkobiorca zgodnie z “gwiazdkową hierarchią” ma ustawione limity pożyczkowe. Jedna umożliwia mu wzięcie zobowiązania do 1500 złotych. Po spłacie zadłużenia w terminie próg rośnie do 3500 złotych. Ostatecznie Sekrata Sp. z o. o. umożliwia za jej pośrednictwem zaciągniecie do 50 tysięcy złotych, na okres 4 lat.

Z racji długości recenzji, zapraszamy czytelników do drugiej części.

Chwilówki/Opinie pośrednik/Sekrata – rating i obowiązkowe weryfikacje. Część I
Przeczytaj także:
 • Czym są pożyczki społecznościowe? Poznaj wady i zalety
 • Zakra.pl – opinie, weryfikacje i limity
 • Dodaj Opinie

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry