Ratkomat

pożyczki ratkomat

Chcesz się dowiedzieć, czym jest Ratkomat? Jaką mamy opinię na ten temat? A może zamierzasz się dowiedzieć, gdzie trafią twoje dane i do kogo? Tutaj odpowiemy na twoje pytania.

Ratkomat, właściciel:Salelifter Sp. z o.o.
Strona www:http://www.ratkomat.pl/
NIP:6423183413
REGON:243306386
KRS:0000472712
Pośrednik?Tak
Twoje dane trafią do:Aasa Polska S.A
Wysokość pożyczki:1000 zł - 5000 zł
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 2000 zł, z okresem spłaty w ciągu 12 miesięcy.
Oprocentowanie:10%
RRSO:

154,39%
Razem odsetki:107,91 zł
Opłata przygotowawcza:890 zł
Opłata administracyjna miesięcznie:15 zł
Wysokość pierwszej raty:272,83% zł
Całkowity koszt do spłaty:3177,91 zł

Słowem wstępu

Marka Ratkomat, którą się interesujesz należy do spółki Salelifter (KRS: 0000472712, NIP: 6423183413, REGON: 243306386) z siedzibą w Rybniku. Firma działa na rynku od 20132 roku i spełnia wszelkie wymogi, w tym minimalnego kapitału zakładowego. Na jej czele stoi Pruszczyński Tomasz, który jak wynika z jego profilu Goldenline, zasiada jeszcze w kilku spółkach.

Gdzie trafią twoje dane osobowe?

To, co dla ciebie najważniejsze — twoje dane, które zostawisz na stronie, trafią do właściwego pożyczkodawcy, czyli Aasa Polska. Oznacza to, że właściciel Ratkomat jest pośrednikiem i nie udziela pożyczek.

Ile muszę czekać na decyzję?

W zależności od pory dnia i banku decyzję otrzymasz w kilka minut, a pieniądze mogą być na twoim koncie nawet w kwadrans.

Jak się tutaj poruszać?

Na pierwszy rzut oka, ilość informacji na stronie może cię trochę rozkojarzyć. Podpowiemy ci, na co masz zwrócić szczególną uwagę.

Suwaki pożyczkowe

Obsługa kalkulatora jest banalnie prosta.

Zacznijmy od samej góry strony Ratkomat. Z pewnością widzisz duży kalkulator pożyczkowy. Przytrzymując przycisk myszki na suwakach, możesz wstępnie zapoznać się przykładowymi opłatami. Czy takie warunki ci odpowiadają?

Trochę poniżej kalkulatora masz przedstawiony w sposób graficzny i przystępny proces ubiegania się o pożyczkę. Dalej masz, naszym zdaniem wątpliwej jakości opinie. Jeszcze niżej, wymagania, jakie musisz spełnić, aby otrzymać pozytywną decyzję.

Nie chcę przeglądać strony. Czy dowiem się, jakie warunki muszę spełniać?

Oczywiście. Przede wszystkim nie możesz widnieć w BIG InfoMonitor, ERIF. Co więcej, pożyczkodawca związany z Ratkomat sprawdzi cię w BIK. Jeżeli masz mniej niż 20 lat, nie spełnisz wymagań wiekowych. Musisz mieć również stały dochód i stałe zameldowanie na terenie kraju.

Dobrze, a ile zapłacę? Podacie przykład?

Załóżmy, że potrzebujesz pożyczki w wysokości 2000 złotych, z okresem spłaty w ciągu 12 miesięcy. Może być?

W takim wypadku koszty przedstawiają się następująco:

  • Opłata przygotowawcza: 890 złotych;
  • Oprocentowanie: 10%;
  • Opłata administracyjna: 15 zł miesięcznie;
  • Odsetki do spłaty pożyczki: 107.91 złotych;
  • Pierwsza rata: 272,83 złote;
  • RRSO: 154.39%;

W sumie do spłaty będziesz mieć 3177.91 złotych (stan na 10-1-2017 r.).

Zwróć uwagę, że dużym kosztem w przypadku tej pożyczki, jest opłata przygotowawcza. Jak wynika z dołączonego formularza informacyjnego, opłata jest zmienna i zależna od wysokości zaciągniętej pożyczki. Czy jesteś nadal zainteresowana złożeniem wniosku w Ratkomat?

Co się stanie, gdy nie zapłacę w terminie?

Jak wiesz, pożyczone pieniądze trzeba oddać. Gdy, jednak będziesz mieć problem ze spłatą, spróbuj skontaktować się z pożyczkodawcą. Niemniej, jak wynika z dokumentów, za brak płatności w terminie, firma może naliczyć następujące karne odsetki, lub sprawę przekazać do działu windykacyjnego.

Jaką macie opinię o Ratkomat?

To pośrednik, zatem właściwą firmą do wystawienia opinii jest Asa Kredyt. W naszej ocenie spółka posiada przeciętną ofertę i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Brakuje tutaj promocji dla nowych klientów, a opłaty są wysokie. Niemniej, jeśli zależy ci na szybkiej pożyczce, Ratkomat może być dobrym wyborem.

Sprawdź recenzję firmy Pożyczkomat.

Chwilówki/Opinie pośrednik/Ratkomat
1 Opinia

1 Opinia

  1. Baczyński

    Ratkomat ma fajną promocję z kodami rabatowymi 🙂 ja tam sobie chwalę ich.

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry