Pośrednik finansowy

Pożyczka w Ratka.pl. Opinie, Czy sprawdza BIK i dzwoni do pracodawcy?

Ratka

W tej recenzji postanowiliśmy sprawdzić, czy są jakiekolwiek różnice między ofertą pośrednika “Ratka.pl” a firmą właściwą . Poznacie, czy warto się nim zainteresować, czy to po prostu kolejna strona z taką samą ofertą.

Weź pożyczkę w Ratka »
 

Pożyczki ratalne przez internet stały się w dzisiejszych czasach niezwykle popularne. Łatwo więc zgubić się w gąszczu podobnych z pozoru ofert, które kuszą niskimi kosztami i błyskawiczną procedurą przyznania pożyczki. Ratka.pl to kolejna strona internetowa, która chce na nas zarobić.

Co udało się nam ustalić?

Domena ratka.pl należy do firmy Alsentra, której współwłaścicielami są Wnukiewicz Karol i Wieleba Joanna. Wcześniej pan Wnukiewicz zajmował się badaniem wpływu social media na wyniki na giełdzie. Siedziba spółki mieści się na ulicy Kasztanowej 3A we Wrocławiu. Pod tym samym adresem znajduje się Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, który pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Pod tym adresem pracują właściciele strony ratka.pl

Widok na miejsce wskazane w adresie firmy.

Wygląd i obsługa

Sama strona internetowa spółki wygląda podobnie jak Asa Kredyt. Różni się tylko kolorami i paroma detalami.

W przypadku Ratka.pl mamy dodatkowo powklejane twarze osób, które ponoć polecają usługi finansowe firmy. Oczywiście, nie są tą prawdziwe zdjęcia, tylko ogólnodostępnych w serwisach ze zbiorami zdjęć. Gratulujemy fantazji osobom, które sądzą, że można się jeszcze na takie polecenia w 2015 r. nabrać.

Na uznanie z pewnością zasługuje sposób przedstawienia procesu ubiegania się o pożyczkę ratalną. W formie obrazkowej, ale przystępnie przedstawiono kolejne kroki. Z tej prezentacji dowiadujemy się, że musimy mieć skończone przynajmniej 20 lat, stały dochód i aktywny numer telefonu. Spółka sprawdzi nas w BIG InfoMonitor, KRD i ERIF. Nie zagląda do BIK. Pobiera opłatę weryfikacyjną w wysokości 1 złotego. Ratka.pl nie dzwoni do pracodawcy, aby zweryfikować twoje zarobki.

Przykładowe opłaty
Kiedy przyjrzymy się konkretnej pożyczce, okazuje się też, że korzystanie z pośrednika wiąże się z – nieznacznie, ale jednak – wyższymi opłatami. Przykładowo: weźmy pod lupę pożyczkę w kwocie 1500 złotych zaciąganą na okres 12 miesięcy. Poniższa tabela pokazuje dokładnie wszystkie koszta.

Asa Kredyt

Ratka.pl

Oprocentowanie (stopa stała)

9%

10%

Odsetki od kwoty pożyczki

73,17 zł

81,29 zł

Opłata przygotowawcza

590 zł

590 zł

Opłata administracyjna (miesięczna, przez cały okres pożyczki)

15 zł

15 zł

Pierwsza rata pożyczki (pozostałe są malejące)

200,27 zł

201,50 zł

Rzeczywista Roczna Stopa
Oprocentowania

143,10 %

145,14%

Całkowita kwota do zapłaty

2351,29 zł

2343,17 zł

Postanowiliśmy porównać ofertę firmy i konkurencji. Zakładając podobne parametry jak powyżej, w Hapi Pożyczki zapłacimy 2381,76 zł, w Zaplo od Vivus 2632.44 zł, a w Incredit 2700.00 złotych. Okazuje się, że propozycja pośrednika  jest jedną z najtańszych na rynku pożyczek ratalnych przez internet.

Opóźnienie w spłacie lub brak płatności

“Ratka.pl” jako pośrednik Asa Kredyt posiada takie same koszty monitów i wezwań do zapłaty. Pierwsze upomnienie obciąży niesolidnego dłużnika na kwotę 25 złotych. Kolejne wezwania do zapłaty są obarczone na sumę aż 49 złotych. Gdy to nie poskutkuje, Ratka.pl przekażę sprawę zewnętrznej firmie windykacyjnej ( koszt 75 zł).

Opinia o Ratka.pl

Ratka.pl to kolejna strona internetowa, która nie wnosi nic nowego w segmencie pozabankowym. Jest pośrednikiem, a takich na naszym rynku jest sporo. Jedynym argumentem przemawiającym za spółką są z pewnością niskie koszty pożyczki, w porównaniu do konkurencji. Kto zamierza kierować się jedynie kosztami, tego oferta pośrednika z pewnością zainteresuje.


Przeczytaj także:

 • Pożyczki ratalne przez internet? Podpowiadamy gdzie i jak!

 • 1 Opinia

  1 Opinia

  1. Janek

   Proszę jeszcze raz porówna koszty w Aasa i Ratka, bo są dokładnie takie same, nie ma różnic, które pokazane są w tabelkach.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry