Pożyczka Ratka.pl

Ratka

Co to jest Ratka.pl? Jakie są komentarze? Nie wiesz, czy przejdziesz pozytywnie weryfikację? Czy sprawdzą cię w BIK? W tym miejscu odpowiemy na Twoje pytania.

Weź pożyczkę w Ratka »
 

Czego dowiesz się tutaj:

 • Najpierw poznasz naszą ocenę o Ratka.pl.
 • Zapoznasz się z najważniejszymi danymi o firmie pożyczkowej.
 • Dowiesz się, jakie ma wymagania i czy dostaniesz pozytywną decyzję.
 • Sprawdzisz, jakie bazy dłużników (BIK, KRD, ERIF) weryfikuje.
 • Przeczytasz, jak szybko otrzymasz decyzję i kiedy będzie przelew.
 • Rzucisz okiem na wady i zalety pożyczki.
 • Poznasz przykładowe opłaty.
 • Podpowiemy ci, jak tutaj wziąć pożyczkę.

Ratka.pl – opinie

“Moim zdaniem Ratka.pl to kolejna strona internetowa, która ma w swojej ofercie pośrednictwo w pożyczkach ratalnych. Wygląd strony, jak i zawarte na niej informacje wzbudzają zaufanie. Z kolei pożyczkodawca, którego usługi promuje Ratka.pl – ma dobre opinie w internecie. Jeśli szukasz szybkiej pożyczki ratalnej bez BIK, ta oferta może przypaść ci do gustu” – uważa Kamil Kondel z portalu Crediteo.pl.

A ty co sądzisz o tej firmie pożyczkowej? Czy warto? Zostaw komentarz!

Co to jest Ratka.pl?

Ratka.pl to pożyczka przez internet przez pośrednika. Oferuje ją Money Beat (KRS: 0000624003, NIP: 7010588866, REGON: 364737833) z siedzibą w Warszawie. Na jej czele stoją Maciej Suwik i Tymon Zastrzeżyński. Od 2013 roku działają oni bardzo aktywnie w branży pozabankowej.

Pośrednik oferuje pożyczki ratalne w wysokości od 1000 zł do 10000 złotych, na okres od 6 do 24 miesięcy. Pożyczkodawcą jest znana i bezpieczna  Asa Kredyt. Oznacza to, że na Ratka.pl wypełnisz jedynie dane, a pracownicy przekażą je już do właściwego pożyczkodawcy.

Jak poruszać się po stronie?

Sama strona internetowa pośrednika wygląda podobnie jak ta w Asa Kredyt. Różni się tylko kolorami i paroma detalami.

W przypadku Ratka.pl po prawej stronie znajduje się dość dobrze widoczny kalkulator pożyczkowy. Z kolei po lewej znajdują suwaki pożyczkowe, które prawie zasłania obrazek. Warto popracować nad ich widocznością.

suwaki na ratka.pl

Obrazek za bardzo rzuca się w oczy.

Na uznanie z pewnością zasługuje sposób przedstawienia procesu ubiegania się o pożyczkę ratalną. W formie obrazkowej, ale przystępnie przedstawiono kolejne kroki.

Na samy dole, drobnym tekstem odnajdziesz przykładowe opłaty pożyczki, jak i dane adresowe pośrednika oraz pożyczkodawcy.

Czy Ratka.pl sprawdza bazy BIK?

Pośrednik sprawdzi nas w BIG InfoMonitor, KRD i ERIF. Nie zagląda do BIK, co z pewnością ucieszy osoby mające negatywne wpisy w tej bazie dłużników. A ty jaką masz opinię na ten temat? Napisz w komentarzu.

Ratka.pl – dokumenty, wiek

Podczas wypełniania wniosku, potrzebny ci będzie dowód osobisty, twój numer PESEL, adres e-mail i aktywny numer telefonu. Wymagane jest też konto bankowe.  Minimalny wiek wynosi 20 lat. Ratka.pl nie dzwoni do pracodawcy, aby zweryfikować twoje zarobki.

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja?

W momencie wysłania przez ciebie formularza trafi on do wewnętrznego systemu komputerowego. Jego zadaniem jest analiza i weryfikacja twojej zdolności kredytowej. W tym celu program wyśle zapytania do baz dłużników. Przeanalizuje twoje dochody. Na ich podstawie wyda decyzję. Cały proces trwa zaledwie kilka minut.

Jeśli otrzymasz pozytywną decyzję, skontaktuje się z tobą doradca. Potwierdzisz w czasie rozmowy z nim chęć otrzymania pożyczki. Potem czekasz na kuriera, przy którym podpisujesz umowę. Pieniądze na twoim koncie będą następnego dnia roboczego, zatem gdy kurier przyjedzie w piątek, pożyczkę otrzymasz w poniedziałek.

Czy jest jakaś promocja?

W tej chwili nie ma upustów i rabatów dla nowych, jak i stałych klientów.

Przykładowe opłaty

Kiedy przyjrzymy się konkretnej pożyczce, okazuje się też, że korzystanie z pośrednika wiąże się z – nieznacznie, ale jednak – wyższymi opłatami. Przykładowo: weźmy pod lupę pożyczkę w kwocie 1500 złotych zaciąganą na okres 12 miesięcy. Poniższa tabela pokazuje dokładnie wszystkie koszta.

Asa Kredyt

Ratka.pl

Oprocentowanie (stopa stała)

9%

10%

Odsetki od kwoty pożyczki

73,17 zł

81,29 zł

Opłata przygotowawcza

590 zł

590 zł

Opłata administracyjna (miesięczna, przez cały okres pożyczki)

15 zł

15 zł

Pierwsza rata pożyczki (pozostałe są malejące)

200,27 zł

201,50 zł

Rzeczywista Roczna Stopa
Oprocentowania

143,10 %

145,14%

Całkowita kwota do zapłaty

2351,29 zł

2343,17 zł

Postanowiliśmy porównać ofertę firmy i konkurencji. Zakładając podobne parametry jak powyżej, w Hapi Pożyczki zapłacimy 2381,76 zł, w Zaplo od Vivus 2632.44 zł, a w Incredit 2700.00 złotych. Okazuje się, że propozycja pośrednika  jest jedną z najtańszych na rynku pożyczek ratalnych przez internet.

Wady i zalety pożyczki w Ratka.pl:

Zalety:

 • Prawie natychmiastowa decyzja. Możliwość wzięcia pożyczki przez siedem dni w tygodniu;
 • brak weryfikacji w bazie danych BIK;
 • pożyczkodawca należy do międzynarodowej spółki, swoją wiarygodność potwierdza członkostwem w Związku Firm Pożyczkowych;
 • pożyczka udzielana przez internet w formie ratalnej, bez wychodzenia z domu.

Wady:

 • Wysoka opłata przygotowacza;
 • sprawdzanie danych wnioskodawcy w bazie BIG, ERIF, KRD.

Jak wziąć pożyczkę w Ratka.pl?

Wejdź na stronę internetową https://ratka.pl/. Wybierz interesującą cię kwotę. Kliknij “Złóż wniosek”. Zostaniesz przekierowany do 5-etapowego formularza. Rzetelnie i bezbłędnie wypełnij każde puste pole. Pamiętaj! Niewielki błąd, literówka może być powodem odmownej decyzji! Przeczytaj dokładnie zgody, które zaznaczasz. Nie wszystkie są obowiązkowe. W momencie, gdy wyślesz wniosek, rozpocznie się etap weryfikacji. O decyzji dowiesz się w wiadomości SMS na numer telefonu, który podasz w formularzu.

Ratka.pl – windykacja

Pożyczkodawca wysyła upomnienia w postaci wezwań do zapłaty. Możesz się również spodziewać rozmowy telefonicznej. Świadome uchylanie się od zaległej płatności, może skłonić pożyczkodawcę do przekazania twojej sprawy, zewnętrznej firmie windykacyjnej. Ostatecznie sprawa może trafić do sądu.

Chwilówki/Opinie pośrednik/Pożyczka Ratka.pl


Przeczytaj także:
 • Pożyczki ratalne przez internet? Podpowiadamy gdzie i jak!

 • 1 Opinia

  1 Opinia

  1. Janek

   Proszę jeszcze raz porówna koszty w Aasa i Ratka, bo są dokładnie takie same, nie ma różnic, które pokazane są w tabelkach.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry