Co to jest?! Pozyczkom – niezrozumiałe informacje, różny wiek. Nasza opinia

Pojawiła się w internecie oferta pożyczki, na stronie Pozyczkom. Spróbowaliśmy ustalić fakty i zebrać najważniejsze informacje. Wydaliśmy opinię.

PozyczKOM, właściciel:Polska Grupa Pożyczkowa
NIP:7010579063
REGON:364527142
KRS:0000619712
Pośrednik?Tak
Twoje dane trafią do:SMS Kredyt
Wysokość pożyczki:1000 zł - 3000 zł

Wstęp dla dociekliwych

Biura wirtualne na ulicy Lindleya 16 w Warszawie

źródło: Google

PozyczKOM to strona internetowa firmy Polska Grupa Pożyczkowa (KRS: 0000619712, NIP: 7010579063, REGON: 364527142) z siedzibą w Warszawie, na ulicy Lindleya 16. Co ciekawe, pod tym adresem znajdują się biura wirtualne do wynajęcia (Patrz: Mapa). Firma rozpoczęła działalność w maju 2016 roku, a w KRS jako prezes zarządu widnieje Aganoglu Martyna. O właścicielce PozyczKom trudno odnaleźć więcej informacji.

Z kolei z w KRS widnieje punkt, że główną działalnością spółki jest działalność portali internetowych, a na stronie czytamy, że kapitał zakładowy wynosi jedynie 5000 złotych.

Komu zostawiasz dane?

PozyczKom jest pośrednikiem! Nie udziela pożyczek, a jedynie przekazuje dane firmie pożyczkowej SMS Kredyt. To bezpieczna i godna zaufania firma. Do tego momentu jest wszystko jasne. Problem zaczyna się ustalaniem wymagań i weryfikacji.

Pierwsza nieścisłość — w dziale Pytania i Odpowiedzi jest wiadomość, że aby aplikować o pożyczkę trzeba mieć ukończone minimum 20 lat. Klikając obok, w “jak wziąć pożyczkę” podany wiek to już 25 lat.

Druga to informacja w stopce strony. Czytamy z niej, że “Wszelkie warunki i parametry oferty mają charakter informacyjny i są oparte o wyliczenia na podstawie informacji publicznie dostępnych na stronie należącej do szybkagotowka.pl.” Zaraz pod nią przeczytamy, że “Pożyczkodawcą jest SMS Kredyt Sp. z o. o.”

źródło: pozyczkom.pl

Pogubiłeś się?

Taki stan nieprecyzyjnych informacji odnaleźliśmy na PozyczKOM w dniu 25/01/2017 roku. Nie wiemy zatem, jak interpretować dane przedstawiane za pośrednictwem kalkulatora.

Co więcej, osoby polecające i “ich zdjęcia” nie wzbudzają naszego zaufania.

Co sprawdzają? W jaki sposób wypłacają pożyczkę?

Zostaniesz sprawdzona w BIG InfoMonitor, BIK i ERIF. Nie wiemy, czy również w KRD. Po pozytywnej weryfikacji nie otrzymasz od razu pieniędzy na konto. Najpierw zadzwoni do ciebie konsultant, a dopiero potem odbierzesz gotówkę na Poczcie lub Banku Pocztowym.

Opinie o PozyczKOM


Chwilówki  /  Opinie pośrednik  /  Co to jest?! Pozyczkom – niezrozumiałe informacje, różny wiek. Nasza opinia


Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry