MoneyNow – kantor i pożyczki gotówkowe

MoneyNow

MoneyNow to spółka, która należy do międzynarodowej korporacji Dollar Financial Corp. W Polsce w jej skład wchodzi jeszcze Optima S.A. i OK Money.

 

MoneyNow to dość oryginalne połączenie kantora wymiany walut, skupu złota pod zastaw i pożyczek gotówkowych. Firma posiada w Polsce 28 oddziałów.

Model biznesowy spółki polega na działaniu w segmencie, który nie jest ograniczony jedynie do internetu (OK Money), jak i do pożyczek “ala” Provident z tzw. obsługą domową (Optima). Ponadto, spółka korzysta z doświadczeń obu firm udzielając chwilówek z okresem spłaty w ciągu 30 dni, do ręki, jak i pożyczek gotówkowych.

MoneyNow to zatem połączenie cech spółek-córek w jednym miejscu. Ograniczeniem co do takiej działalności jest jedynie zaangażowanie klienta, który w przeciwieństwie do opcji internetowej jak i domowej musi sam udać się do oddziału.

Zanim przejdziemy do oferty, postanowiliśmy ocenić stronę internetową www.moneynow.pl.

Witryna oparta jest o oklepane wzorce. Uśmiechnięta rodzina, pośrodku dziecko i czerwony telefon (ma robić za “alarm” lub “pogotowie” pieniężne) mają sprawić, że poczujemy się komfortowo. Naszym zdaniem, radość takiej rodzinki szybko zniknie, jak będzie musiała oddać wraz z opłatami pożyczkę.

Sprawdź, co sądzimy o Money Man.

Ponadto nie podoba nam się ilość żółci, która wręcz zalewa całą stronę. Rozumiemy, że spółka skupuje złoto, ale bez przesady. Elementy menu z tego powodu są ledwie widoczne.

Przykładowe koszty

Zasada udzielenia pożyczek jest bardzo prosta. Wnioskodawca jest sprawdzany w BIG Infomonitor. Pozytywna weryfikacja umożliwia pożyczenie od 200 zł do 700 zł z okresem spłaty w ciągu 30 dni. Identyczną ofertę oferuje Optima S.A., tak jak drugi wariant pożyczki gotówkowej do 3 tysięcy złotych z okresem kredytowania do 12 miesięcy.

W przeciwieństwie do OK Money pieniądze są wypłacane do ręki lub na konto. Warto podkreślić, że w większości przypadków oferta spółki pokrywa się z tą w Optima Pożyczki. To co głównie wyróżnia MoneyNow to wymiana walut i pożyczki pod zastaw, które nie są jednak przedmiotem zainteresowania portalu.

MoneyNow opinie

W internecie znajdziemy jedynie opinie o pracy w MoneyNow. W naszej ocenie, spółka działając na kilku płaszczyznach nie proponuje nic ciekawego.

Chwilówki/Opinie pośrednik/MoneyNow – kantor i pożyczki gotówkowe
Przeczytaj także:
  • Multi Money – opinie i wymagania
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry