Sprawdzamy kartę kredytową Auchan, czyli “Oney Kredyty”

Z pewnością widzieliście stoisko z ofertą finansową Oney w hipermarkecie Auchan. Dziś poznacie, co proponuje i jakie są zalety i wady korzystania z karty kredytowej w VISA Auchan. Poznacie opinie klientów.

Oney Polska, czyli dawny Accord Finance, to międzynarodowa spółka działająca w Polsce od 2004 roku (KRS 0000204413, REGON 015707452). Właścicielem spółki jest grupa kapitałowa Oney Banque Accord mająca ponad 30 letnie doświadczenie finansowe. W 2013 r. polska filia zmieniła nazwę z Accord Finance na Oney Polska i tak jest do dziś.

Większość z Was z nazwą Oney Kredyty po pierwszy musiała się spotkać w punktach obsługi Auchan, czy Leroy Merlin, gdzie firma wydaję dość popularną kartę kredytową. Niektórzy mogli natrafić na stronę internetową firmy w sieci. Z pewnością jesteście ciekawi, jakie warunki i wymagania ma firma, aby pozytywnie przejść weryfikacje. Czytajcie w takim razie dalej.

Wygląd karty kredytowej Auchan

Tak prezentuje się sama karta.

Oney udziela kredytów gotówkowych, jak i ratalnych za pośrednictwem banku Credit Agricole. Jest zatem pośrednikiem finansowym. Niemniej najbardziej popularnymi produktami finansowymi firmy są karty kredytowe, które możemy uzyskać w hipermarkecie Auchan. I to właśnie nim, poświęcimy resztę tekstu.

Czy otrzymasz kartę kredytową VISA w Auchan?

Wszyscy pełnoletni obywatele, którzy posiadają stale źródło dochodu. Jak powiedziała nam pani w punkcie Oney na terenie Auchan, kartę kredytową mogą otrzymać również emeryci, renciści, rolnicy jak i osoby o wykonujące wolne zawody, a nie mające płynnego wynagrodzenia. Nie ma z góry ustalonego minimum wynagrodzenia, choć jego wysokość będzie podstawą do wysokości przyznanego limitu na karcie kredytowej.

Za nim udamy się do punktu obsługi Oney w Auchan, musisz przygotować niezbędne dokumenty. W zależności od źródła skąd uzyskujesz dochód, będą to inne dokumenty. Poniżej masz podpowiedź, co trzeba przynieść:

1. Gdy masz umowę o pracę:

 • Twój wyciąg z konta bankowego.
 • Imienny raport miesięczny (RMUA).
 • Wydrukowane przez ciebie potwierdzenie realizacji przelewu (wynagrodzenia).
 • Zaświadczenie wystawione przez twój bank, które potwierdzi wpływ przelewu.
 • Zaświadczenie z zakładu pracy ważne 30 dni od daty wystawienia.

2. Jeśli masz emeryturę wystarczy legitymacja emeryta.

3. Gdy posiadasz rentę:

 • Dokument potwierdzający okres, na jaki zostało przyznane świadczenie. Musi być ważne!
 • Dokument stwierdzający kwotę otrzymywanego świadczenia.

4. W sytuacji, gdy utrzymujesz się z gospodarstwa rolnego:

 • Dokument potwierdzający fakt prowadzenia gospodarstwa rolnego.
 • Dokument poświadczający opłacanie składki KRUS.
 • Dokument stwierdzający opłacanie podatku rolnego.

Czy Oney sprawdza BIK?

Tak, firma sprawdzi twoją wiarygodność w BIK i zbiorach Związku Banków Polskich. Zatem jeśli jesteś zadłużony lub miałeś niespłacone zaległości, to Oney nie przyzna ci karty kredytowej.

Jakie są opłaty z kartę kredytową w Auchan?

Koszty za użytkowanie karty są stałe i zmienne. Najważniejsze opłaty znajdziesz poniżej:

 • Opłata roczna za korzystanie z karty wynosi 30 zł*.
 • Prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów w kraju i za granicą wynosi 5% na kwotę minimum 10 złotych.
 • Wymagana spłata minimalna w opcji standardowe – 3,0% kwoty wykorzystanego kapitału oraz należne bankowi opłaty, prowizje i odsetki, przy kwocie minimum 20 złotych.
 • Przekroczenie limitu kredytowego (% od kwoty przekroczenia) 10% kwoty przekroczenia —  minimum 30 złotych.

* – Możesz być zwolniona z opłaty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Korzyści i promocje związane z kartą kredytową w Auchan

Jeśli dokonasz transakcji bezgotówkowych, np. zapłacisz kartą w sklepie internetowym (np. na Allegro), a ponadto regularnie będzie spłacać swoje zobowiązania w okresie bez odsetkowym do 54 dni, Oney nie naliczy ci odsetek.

Dodatkowo firma przewiduje zwrot opłaty za wydanie karty kredytowej, jeśli w ciągu 75 dni od podpisania umowy wykonasz nią przynajmniej 2 transakcje o łącznej kwocie wynoszącej 800 złotych.  Jak łatwo policzyć, aby być pewnym zwolnienia z opłaty, trzeba dokonać na karcie transakcji na kwotę przynajmniej 4800 zł w ciągu całego roku kalendarzowego.

Ponadto, niewątpliwą korzyścią z korzystania z karty kredytowej w Auchan jest z pewnością stały dostęp do gotówki. Możemy ją wypłacać w każdym momencie i czasie. Dodatkowo kupując kartą w markecie np. sprzęt elektroniczny na raty, będziemy mieli je oprocentowane na 0%.

Jak wyglądają przykładowe koszty związane z kartą kredytową?

Oprocentowanie karty jest zmienne i zależy od stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego. Nam pani w punkcie obsługi Oney powiedziała, że dla limitu na karcie wynoszącego 3500 zł, całkowity koszt w skali 12-miesięcy wynosi 3714,12 złotych. Zatem koszt samego kredytu wynosi 214,12 zł a oprocentowanie 11,80% (stan na 8-2-2016 r.). To znacznie mniej niż w najtańszej firmie pozabankowej udzielającej pożyczki ratalne.

Co Oney przewiduje, gdy nie spłacę karty w terminie?

Firma dokona następujące czynności windykacyjne.

 • Powiadomienie w formie wiadomości SMS – 2 złote.
 • Monit telefoniczny na kwotę 15 złotych.
 • Wezwanie do zapłaty w formie listu zwykłego (15 zł) i poleconego (20 zł).
 • Jednorazowa wizyta windykatora – 100 złotych.

Karta kredytowa Auchan – opinie

W internecie nie ma prawie komentarzy i dyskusji na ten temat. Odnaleźliśmy zaledwie jeden komentarz na forum Money, naszym zdaniem warty uwagi:

Witam serdecznie, obecnie Visa Auchan prowadzi Oney. Nie polecam nikomu tej karty. Za 18 zł wpisali mnie w BIK, chociaż nigdy nie aktywowałem karty a operator nawet nie wysłał żadnego maila, że zalegam z jakąś płatnością za kartę.

Sprawdź również naszą propozycje dla zadłużonych: Karta AXI.

W naszej ocenie propozycja Oney, a za jej pośrednictwem marketu Auchan jest interesująca. Opłaty za korzystanie z karty nie są duże. Dodatkowo firma nie wymaga przystąpienia do obowiązkowego ubezpieczenia. Jednym z minusów są z pewnością wymagania co do dokumentów i sprawdzanie klienta w BIK. Poza tym, oferta ciekawa i godna uwagi.

Chwilówki/Opinie pośrednik/Sprawdzamy kartę kredytową Auchan, czyli “Oney Kredyty”
Przeczytaj także:
 • All money, czyli pośrednik Getin Banku
 • 3 komentarze

  3 Opinie

  1. cza-cza

   Korzystam z karty ONEY od miesiąca maja 2016 roku , kupiłem w AUCHAN-ie dwa telewizory i smartfona i jak do tej pory wydaje mi się że ta karta jest atrakcyjna !

  2. hanka

   nigdy w tej firmie-mam zaplacic za rok uzytkowania karty,ktorej nigdy nie aktywowalam,juz przy jednorazowej splacie kredytu skasowano mnie za karte,ktorej jeszcze nie mialam-juz nigdy takich zalosnych firm

  3. Karol

   Mam kartę od ponad 10-ciu lat. Używam na co dzień, spłacam terminowo, czasami korzystam z rat 0% (korzystna opcja przy zakupie sprzętu RTV, AGD). Nigdy nie zapłaciłam opłaty za kartę. Jest to darmowy comiesięczny kredyt. Jestem zadowolony.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry