Fellow Finance

Fellow Finance

Co to jest Fellow Finance? Jakie są komentarze? Nie wiesz, czy przejdziesz pozytywnie weryfikację? Czy sprawdzą cię w BIK? W tym miejscu odpowiemy na Twoje pytania.

Weź pożyczkę w Fellow Finance »
 

Fellow Finance – opinie

Na polskim rynku jest już kilka serwisów social lending, takich jak Kokos.pl, czy Finansowo. Każdy z nich ma ugruntowaną pozycję na rynku i wejście nowej spółki z pewnością poszerzy ofertę. Z drugiej strony, pożyczki społecznościowe, tak popularne jeszcze w latach 2012-2014 r. przeżywają stagnację. Inwestorzy poszukują bardziej pewnych źródeł zysku, a pożyczkobiorcy nie jest na rękę tłumaczenie się, na co chcą wydawać pieniądze. Krępujące jest również dla nich przedstawianie swojej sytuacji i wpadek finansowych.

Fellow Finance ze swoją ofertą wchodzi na rynek nasycony i ciężko mu będzie odnieść sukces. Czas pokaże, czy wchodzenie w ten biznes jeszcze się opłaca.

Fellow Finance (KRS: 0000576864, NIP: 7010508554, REGON: 362560885) to spółka działająca w branży social lending. Idea i historia pożyczek społecznościowych była już na łamach Crediteo.pl przedstawiana wielokrotnie. Tutaj krótko, dla przypomnienia.

Co to jest Fellow Finance?

Fellow Finance pośredniczy w relacjach między pożyczkobiorcą a inwestorem. Jeśli zamierzasz wziąć pożyczkę, to musisz złożyć wniosek na stronie firmowej. W chwili, gdy wypełnisz dane i zadeklarujesz interesującą cię kwotę pożyczki, twój wniosek trafia do pracowników Fellow Finance, którzy w twoim imieniu będą poszukiwać inwestorów. To oni ostatecznie sfinansują twoją pożyczkę.

Zastanawiasz się, w jaki sposób są dobierani inwestorzy? Najważniejszym kryterium jest oprocentowanie pożyczki. Im inwestor jest skłonny taniej pożyczyć i na lepszych warunkach, tym jego szansa, aby zarobić na pożyczkobiorcach, jest wyższa.

Zauważ, że opłaty prezentowane na stronie internetowej Fellow Finance są orientacyjne. Spółka zobowiązuje się jedynie do stałego oprocentowania wynoszącego. Wiele zależy od twojej zdolności kredytowej, jak i inwestorów. Twoja wiarygodność zostanie sprawdzona za pośrednictwem aplikacji finansowej Kontomatik. Na podstawie wpływów na twoim koncie bankowym, program oszacuje twoją zdolność i przygotuje odpowiednią propozycję pożyczkową. Stąd wymóg posiadania rachunku bankowego.

W przeciwieństwie do serwisu Kokos tutaj nie działa swoista “giełda”, gdzie każdy opisuje połowę swojego życia i na co chce wydać pieniądze. Rolę pośrednika pełni Fellow Finance. Nie musisz zatem odpowiadać na pytania. Tłumaczyć się i wdawać w dyskusję. Wszystko odbywa się automatycznie. Po uzgodnieniu rat z inwestorami pożyczka trafia na twoje konto.

Opłaty

Nic nie ma za darmo. Za dostęp do inwestorów, którzy zrealizują twoją pożyczkę, musisz zapłacić. Fellow Finance za tą swoistą “pomoc” pobiera następujące opłaty:

 • Jedną opłatę wstępną w wysokości 12% kapitału.
 • Miesięczną opłatę za prowadzenie konta – 20% kwoty pożyczki.
 • Opłatę administracyjną.
 • Oprocentowanie w wysokości 10%.

Dodatkowo firma przewiduje następujące opłaty, za usługi dodatkowe i opóźnienia w spłacie:

 • Przełożenie spłaty o kolejny miesiąc – 5 złotych.
 • Maksymalne ustawowo odsetki.
 • Przesłanie listu poleconego z upomnieniem – 20 złotych.
Chwilówki/Opinie pośrednik/Fellow Finance
Przeczytaj także:
 • Zakra.pl – opinie, weryfikacje i limity
 • Dodaj Opinie

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry