Zero Pożyczki – czy to oszustwo dla naiwnych? Co to jest?

Sprawdzamy zero pożyczki

Pożyczki na zero procent, to temat, który w tym miejscu poruszamy. Analizujemy umowy firm pożyczkowych i weryfikujemy czy są one prawdziwe. Po przeczytaniu tego artykułu zyskasz wiedzę i pewność, czy to oszustwo, czy jednak prawda. Przeczytanie zajmie ci jedynie 3 minuty.

Gdzie pierwszy raz usłyszałeś zero pożyczce? Czy to była reklama telewizyjna? A może odnalazłeś reklamę w internecie? Nie jest to teraz istotne, ale chce ci wyjawić od razu sekret — nie ma takich pożyczek! To tylko slogany reklamowe, które mają cię zainteresować. Nic nie jest za darmo, chyba że spełnisz…pewne warunki, ale od początku.

Oto cała prawda o zero pożyczkach

Przeanalizowaliśmy dla ciebie oferty kilkunastu firm pożyczkowych, które proponują zero pożyczki. Umówmy się — w internecie bardziej popularnym określeniem jest “darmowa pożyczka“. Pod tym pojęciem kryje się kilka istotnych szczegółów, które z pewnością cię zainteresują.

Po pierwsze — to tylko promocja i polega ona na tym, że w ciągu kilku dni zapisanych w umowie, zwracasz całą pożyczoną sumę. Rozumiesz? Czyli pożyczasz 1000 złotych, a po np. 30 dniach oddajesz tyle samo. Uważaj teraz! Musisz zmieścić się w tym terminie. Dlaczego? Ponieważ w większości umów, które sprawdziliśmy, to był zapis o nieprzekraczalności dni do spłaty. Jeżeli spóźnisz się, choć o jeden dzień to promocja ci przepadnie i zapłacisz normalne opłaty. Czy już rozumiesz? Tutaj najważniejszy jest czas, który jest dla ciebie “must have” i nie ma zmiłuj się!

Kobieta się zastanawia, czy w zero pożyczkach jest jakiś haczyk.

Czy tu jest jakiś haczyk?

Po drugie, zero pożyczki to produkty finansowe dużego ryzyka. Jeśli przeczytałeś wcześniejszy akapit, to już wiesz, że musisz zmieścić się w terminie, ale to nie wszystko! Sądzisz może, że taką pożyczkę zapłacisz po 6 miesiącach? Zaskoczę cię — masz od 7 do maksymalnie 65 dni na uregulowanie długu. Nic ci to nie mówi? No dobrze, a czy jesteś pewien na sto procent, że przygotujesz taką sumę pieniędzy w ciągu kilku dni? No właśnie, tutaj jest haczyk! Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, ale również przy spłacie…takiej pożyczki.

No dobrze, czy to w takim razie oszustwo? Chcą mnie oszukać?

Nie ma takiej możliwości, aby poważne firmy pożyczkowe cię oszukały. Wszelkie umowy i regulaminy zero pożyczek są zgodne z polskim prawem. Nad firmami czuwa Komisja Nadzoru Finansowego, która nie dopuściłaby do działalności naciągaczy i krętaczy.

Zatem to propozycja w pełni legalna, ale jak już przeczytałeś, obwarowana kilkoma warunkami. Jeśli ich nie spełnisz — przestanie być ona darmowa i tak kusząca.

Dla przykładu, aby ci łatwiej ci było zrozumieć, krótki przykład. Załóżmy, że wziąłeś zero pożyczkę do 2000 złotych. Niech będzie, że potrzebowałeś na krótki wypad z rodziną do Rzymu.

W umowie, którą podpisałeś widnieje termin 30 dni do spłaty. Dni lecą, a ty cieszysz się z dodatkowych pieniędzy i korzystasz z wakacji. Niestety pojawia się problem — pilny kolejny wydatek. Przypominasz sobie, że zaraz minie 30 dzień od wzięcia pożyczki, a ty nie masz gotówki na koncie. Co się wtedy stanie?

brak spłaty pożyczki

Nie masz się czego bać. Przepadnie ci jedynie promocja na 0 złotych.

Spokojnie — smutni panowie nie przyjdą po ciebie. Jednak tobie nie będzie do śmiechu, ponieważ utraciłeś prawo do promocyjnej, zerowej spłaty zadłużenia. Co więcej, masz dodatkowo opóźnienie i naliczają ci się powoli odsetki.

Jestem przekonany, chce poznać takie zero pożyczki

Wybraliśmy dla ciebie trzy firmy pozabankowe, które naszym zdaniem są warte polecenia. Oferują one bardzo wysokie kwoty i w razie problemów ze spłatą, koszty dodatkowe z tego tytułu będą niższe niż u konkurencji. Ponadto to przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji na rynku i bezpieczne.

 1. Vivus to firma numer jeden w Polsce. Ma jasne i przejrzyste warunki i proste zasady. Oferują zero pożyczki dla nowych klientów do 3000 złotych.
 2. Net Credit wyróżnia się wysoką przyznawalnością i łatwą spłatą. W ofercie firmy jest zero pożyczka do 2500 złotych.
 3. Filarum, czyli solidny szwedzki pożyczkodawca. Proponuje zero pożyczki dla nowych pożyczkobiorców w wysokości do 1000 złotych.

Życzymy ci powodzenia we wnioskowaniu i pamiętaj o terminach!

Chwilówki/Porady Finansowe/Zero Pożyczki – czy to oszustwo dla naiwnych? Co to jest?


4 komentarze

4 Opinie

 1. Asia

  Jest jeszcze kilka firm, które oferują zerowe pożyczki. Czemu wymieniliście tylko te?

 2. rys45

  Moim zdaniem to dobra propozycja. Pieniądze otrzymuje w kilka minut, jak mam jaką potrzebę. Pilnuje tylko terminów. Polecam

 3. AngelaTutu

  Wszystko zależy od tego po ci pozyczka. Moim zdaniem to naciaganie naiwnych i kuszenie gotowka. Lepiej przejsc sie do banku.

 4. fakto Mihu

  Ten poradnik jest nawet OK, ale brakuje mi kilku firm np. Wonga

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry