Pożyczka samoobsługowa w Provident. Wypełnij z nami wniosek i porównaj raty u konkurencji

Provident

Tutaj dowiesz się, jak prawidłowo wypełnić wniosek o pożyczkę ratalną w firmie Provident. Poznasz również wymagania, jakie musisz spełnić. Zapoznasz się z opiniami naszego grona redakcyjnego.

Provident to największa firma pozabankowa w Polsce. Od niedawna udziela pożyczki ratalne przez internet. Pożyczka samoobsługowa to zupełnie nowy produkt Providenta, który do tej pory działał w tradycyjny sposób.

Wypełniamy wniosek

Przejdźmy na stronę Providenta klikając w obrazek poniżej i wypełnijmy razem wniosek.

Provident

Powinna ci ukazać się następująca strona www:

Wybór kwoty pożyczki w Providencie

Po wejściu na stronę za pomocą myszki wybierz interesującą cię kwotę pożyczki. Gdy już to zrobisz zjedź niżej.

Ile zapłacisz

Zapoznaj się z kosztami pożyczki online w Providencie. Zauważ, że w zależności od wyboru ilości rat (miesięcy), koszty są mniejsze lub większe. Zrobisz to klikając w kółka z oznaczeniem miesięcy.

Dobrze się zastanów, czy jesteś w stanie spłacić w terminie takich rat. Może lepszym rozwiązaniem, będzie większa ich ilość?

Kliknij przycisk “złóż wniosek”. Przejdziesz do następnej strony.

Rejestracja w Providencie

Prawie na pewno chcesz wziąć pożyczkę samoobsługową po raz pierwszy. Kliknij zatem jeszcze raz w “złóż wniosek” na samej górze. Przejdziesz do nowej strony:

Wypełniamy wniosek

Po lewej stronie masz do wypełnienia najważniejsze dane. Są one obowiązkowe. Pamiętaj, że muszą to być prawdziwe informacje. Inaczej twój wniosek zostanie odrzucony.

 • Adres e-mail: Najlepiej twoja aktywna skrzynka, gdzie codziennie sprawdzasz pocztę.
 • Potwierdź adres e-mail: skopiuj lub wpisz ponownie e-mail.
 • Imię, nazwisko i nazwisko panieńskie matki, obywatelstwo, data urodzin nie wymagają komentarza.
 • PESEL: Wpisz Twój PESEL. Nie wolno ci wpisywać innego. Trochę niżej masz:

Druga część wniosku o pożyczkę online w firmie Provident

 

 • Numer dowodu osobistego: sprawdź, czy nie zrobiłeś literówki. To częsty błąd powodujący odmowę.
 • Stan Cywilny, liczba osób na utrzymaniu, własny samochód, wykształcenie: wypełniaj zgodnie ze stanem faktycznym. Są to istotne informacje, aby obliczyć twoją zdolność pożyczkową.
 • Status zatrudnienia, czyli na jakiej podstawie prawnej otrzymujesz wynagrodzenie.
 • Nazwa Pracodawcy i okres zatrudnienia – nie wymaga podpowiedzi.
 • Adres e-mail i hasło: zauważ, że masz już podany e-mail, który wprowadziłeś na samym początku.
 • Hasło: musi składać z jednej wielkiej litery i cyfry!
 • Pytanie weryfikacyjne: dzięki niemu zostanie wysłane hasło, gdy go zapomnisz. Wypełniaj zgodnie z prawdą.

Na końcu masz trzy zgody na przetwarzanie informacji przez Provident Polska. Nie są wymagane i jeśli nie chcesz otrzymywać e-maile od firmy, to po prostu ich nie zaznaczaj.

Po kliknięciu w przycisk na samym dole, przejdziemy do wypełniania danych kontaktowych. Są one niezbędne, aby firma miała dokładniejsze dane o tobie. Bez ich dokładnego wypełnienia, nie otrzymasz pożyczki ratalnej w firmie Provident.

Dane kontaktowe

Numer telefonu komórkowego lub domowego: wpisz aktywny i używany przez ciebie numer. Za pośrednictwem jego będziesz otrzymywał powiadomienia z Providenta. Wpisanie złego numeru lub nie używanego zdyskwalifikuje ciebie w przyznaniu pożyczki.

Dokładnie wypełnij dane twojego adresu zameldowania. Zauważ, że Provident pyta się o status nieruchomości, gdzie przebywasz. To kolejny czynnik, który jest brany do oceny twojej wiarygodności.  Do ostatniego etapu, jakim są dane finansowe, przygotuj sobie numer twojego konta bankowego.

Dane finansowe we wniosku Providenta

Numer konta bankowego: sprawdź, czy na pewno dobrze masz wpisane wszystkie cyfry!

Kolejne pytania mają związek z twoją sytuacją finansową. Jeśli masz karty kredytowe bądź uczciwy i zaznacz tę opcję. W całkowitym miesięcznym dochodzie podaj sumę wszystkich twoich dochodów. Następnie oszacuj, ile wydajesz średnio miesięcznie na bieżące potrzeby. Podaj również sumę, jaką przeznaczasz na inne zobowiązania.

Ostatnie podpunkty dotyczą, na co przeznaczysz pożyczkę samoobsługową. Dzięki temu Provident oszacuje twoją zdolność kredytową i dopasuje odpowiednią ofertę. Zgody są obowiązkowe. Bez nich nie rozpocznie się proces weryfikacji twojego wniosku.

Jak podaje firma kwota, którą wybierzesz za pośrednictwem kalkulatora, niekoniecznie zostanie ci przyznana. W sytuacji, gdy na przykład zamierzasz wziąć pożyczkę na raty w wysokości 5000 zł, ale nie spełnisz wewnętrznych kryteriów Providenta, to otrzymasz propozycję na niższą kwotę.

Raty w Providencie — Pytania i Odpowiedzi

Oto co udało się nam ustalić na temat nowej oferty firmy.

Jakie bazy dłużników sprawdza Provident? Czy zagląda do BIK?

Tak, rozpatrując twój wniosek o pożyczkę samoobsługową firma zajrzy do zbiorów własnych Provident Polska S.A., KRD, ERIF, BIG Infomonitor, BIK i danych Związku Banków Polskich. Osoby, które mają niespłacone długi, mogą otrzymać decyzję odmowną.

Czy za przyznanie pożyczki muszę coś zapłacić?

Tylko, gdy przejdziesz pozytywnie weryfikację i Provident przygotuje ci dopasowaną do twoich możliwości finansowych ofertę. Za samą rejestrację i złożenie wniosku nic nie zapłacisz. Koszt potwierdzenia przyznania pożyczki ratalnej wynosi 1 złoty. Jest on potem zwracany na konto, gdy spłacisz należność.

Czy jest jakieś kryterium lub limit wiekowy?

Wniosek mogą składać już osoby 18-letnie.

Czy na pewno po złożeniu wniosku o pożyczkę, wszystko odbywa przez internet? Nie chcę, aby pracownik Providenta przychodził mi do domu.

Cała procedura aplikowania, jak i przyznania pożyczki samoobsługowej odbywa się tylko w internecie. Masz gwarancję, że wszelkie sprawy odbędą się za pośrednictwem komputera.

Jakie są dane kontaktowe firmy Provident?

Provident Polska
ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa.
Telefon: 600 400 300
Strona www: https://www.provident.pl

Przykładowe koszty

Postanowiliśmy sprawdzić koszty pożyczki ratalnej w Providencie z tą w Zaplo, który do tej pory posiadał jedną z najkorzystniejszych ofert na rynku. W przypadku zobowiązania na kwotę 2000 zł z terminem spłaty w ciągu 6 miesięcy, w Providencie zapłacimy w sumie 2796,96 zł (miesięczna rata – 466,16 zł, koszt pożyczki – 796,96 zł), a w Zaplo 3058,72 złote (1 rata – 509,79 zł, koszt samej pożyczki 1058,72zł).

Korzystając z opcji ratalnej w Providencie zaoszczędzimy 261,76 złotych.

Co, jeśli nie spłacę pożyczki w terminie?

Musisz liczyć z opłatami karnymi w postaci monitów SMS czy wezwań do zapłaty. Jak podaje Provident, suma opłat z tego tytułu nie może przekroczyć 5 zł dziennie i 300 zł w całym okresie. Ponadto firma dolicza do tego odsetki równe ostatniej rocznej stopie oprocentowania.

Czy są już jakieś opinie o pożyczce samoobsługowej w Providencie?

Weź pożyczkę w Providencie »
 

Propozycja firmy na rynku polskim jest od niedawna. Stąd brakuje opinii i komentarzy od internautów. W naszej ocenie oferta pożyczki online Providenta jest obecnie najkorzystniejszą finansowo na rynku. Stąd, czego nie czynimy często — postanowiliśmy wyróżnić firmę i dać jej najwyższą ocenę końcową.

Przeczytaj: Provident opinie.


Chwilówki  /  Porady Finansowe  /  Pożyczka samoobsługowa w Provident. Wypełnij z nami wniosek i porównaj raty u konkurencji


Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry