5 prostych sposobów oszczędności na jedzeniu

Oszczędzanie na jedzeniu

Wydatki na zakupy mogą mieć kluczowe znaczenie dla twojego portfela. Przyjrzyj się swoim zakupom razem z nami i odnajdź dziurę w twoim portfelu. Gwarantujemy, że te 5 sposób oszczędzania na jedzeniu ułatwi ci gromadzenie pieniędzy na dalszą jakość twojego życia.

Człowiek na jedzenie wydaje często zbyt dużo, przez co brakuje mu na innego rodzaju opłaty. Do tego typu zjadaczy pieniędzy zalicza się: jedzenie na mieście a nie w domu, picie kawy na wynos lub na mieście a nie tej wyniesionej z domu. To najczęstsze pochłaniacze pieniędzy z naszego portfela.

Jeśli szybko przeanalizujesz swoje wydatki pod takim kątem, możesz okazać się, że wydajesz na te rzeczy nawet 6000 złotych rocznie. Taka kwota to już dobre wakacje w Polsce nad morzem dla całej rodziny. Takie pieniądze to również kilka dobrych kursów przydatnych w cv.

Robiąc zakupy bądź najedzony!

Jeśli planujesz zakupy, to przed wyjściem zjedz małą przekąskę. Gwarantowane, że kupisz mniej produktów. Sklepy oferują to po co zazwyczaj przychodzą ich klienci, jak najdalej od początku sklepu, tak aby zachęcić klienta do wędrowania dalej i kupowania więcej. Nie daj im tej satysfakcji i pójdź najedzony na zakupy, a okaże się, że zaoszczędzisz więcej niż myślisz.

Rób listę na zakupy!

Rób listę zakupów wówczas będziesz wiedział doskonale co masz kupić i nie kupisz niczego ponadto. To czego rzeczywiście potrzebujesz jest jedyne co powinieneś kupić. Reszta to oddziaływanie reklam i pracowników sklepu. Planuj z wyprzedzeniem. Zaplanowanie posiłków na tydzień pozwoli łatwiej kupić to co jest potrzebne do ich sporządzenia.

Jedz posiłki samodzielnie przyrządzone!

Wszystkie posiłki, które zamierzasz jeść poza domem, powinieneś wieść ze sobą w pojemnikach do tego przeznaczonych. Ich jednorazowy zakup pomoże ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nawet tydzień jedzenia poza domem, a na mieście wiąże się z wydatkiem- dla jednej osoby, około 1000 złotych. Widzisz różnicę? Niekiedy taka suma pieniędzy to większa część pensji człowieka. Zaoszczędź więc 1000 złotych tygodniowo i woź ze sobą jedzenie do pracy, które samodzielnie przygotowałeś sobie w domu. Dobra organizacja to podstawa.

Przeczytaj także: Ekstremalne oszczędzanie z Crediteo.pl

Dyskonty to dobre rozwiązanie dla oszczędzających.

Dyskonty są uznawane za siedziby gnicia i gorszej jakości. Jednak okazuje się, że z roku na rok poprawia się jakość produktów oferowanych przez dyskonty. Okazuje się, że znane dyskonty oferują już nawet zdrową żywność, żywność wegańska czy bezglutenową. Podstawowe produkty dla człowieka, w dyskontach, kosztują zdecydowanie mniej. Zapłacisz więc mniej za: pastę do zębów, płyn do mycia naczyń, szampon czy papier toaletowy. Mało tego, coraz częściej znane marki pojawiają się w dyskontach z o parę złotych obniżoną ceną.

Rób zakupy przez internet!

Robienie zakupów przez internet ma zdecydowanie dużo zalet. Oszczędzasz nie tylko czas, koszty dojazdy ale również trafiasz na liczne promocje. Dodatkowo w świecie internetowym trudniej jest cię zachęcić do kupienia czegoś ponad zaplanowany przez ciebie budżet. Możesz przebierać w ofertach, wybierać i trafić na tą najbardziej opłacalną ofertę na rynku.

Może cię zainteresować: 10 zaskakujących sposobów na oszczędzanie.

Jeżeli zastosujesz się do wymienionych pięciu punktów oszczędzania na zakupach i jedzeniu, szybko zauważysz różnice w budżecie. Okaże się, że niezapłacone rachunki za ogrzewanie zimą, będą regularnie płacone, a odkładane wymarzone wakacje ziszcza się szybciej niż myślisz. Te drobne zmiany będą dla ciebie korzystniejsze niż ci się wydaje. Zaoszczędź swój czas, swoje pieniądze i zyskaj fundusze na realizację własnych marzeń.

Mało ci na temat? Sprawdź nasz większy poradnik: 12 wskazówek na temat oszczędzania na jedzeniu.

 

Chwilówki/Porady Finansowe/5 prostych sposobów oszczędności na jedzeniu
Przeczytaj także:
  • Jak wyjść z pętli zadłużenia?
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry