7 skutecznych sposobów oszczędzania na aucie

oszczędzanie z samochodem

W tym miejscu poznasz siedem mądrych rozwiązań, jak taniej eksploatować swój pojazd. Porady kierujemy w szczególności do początkujących kierowców. Przeczytanie zajmie ci trzy minuty.

Wiele osób, szczególnie tych, którzy nigdy nie mieli prawa jazdy twierdzą, że samochód jest niczym skarbonka bez dna. Niektórzy nawet złośliwie żartują, że to kolejne dziecko na utrzymaniu. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ samochód generuje naprawdę spore wydatki. Sam zakup pojazdu osobowego i cena, którą za niego trzeba zapłacić, a koszty, które będziesz musiał później w niego co miesiąc wkładać, to całkowicie co innego.

Jeśli ledwo wiążesz koniec z końcem, to nawet nie ma większego sensu, abyś w ogóle kupował samochód. Po co masz kupować sobie auto, jeżeli i tak ledwo starcza Ci pieniędzy teraz? Jeśli zaś już posiadasz samochód i trudno jest Ci związać koniec z końcem, to artykuł dla Ciebie. Znajdziesz tutaj kilka łatwych, szybkich porad, dzięki którym będziesz w stanie zaoszczędzić na samochodzie osobowym nawet kilkaset złotych rocznie!

Przeczytaj też nasz poradnik o oszczędzaniu ekstremalnym.

Jak mądrze oszczędzać na eksploatacji samochodu?

niższe koszty eksploatacji pojazdu

  • Korzystaj ze stacji paliw przy hipermarketach

Bardzo dobrym przykładem jest tutaj np. Auchan, w którym paliwo jest znacznie tańsze niż na “zwykłych stacjach”. Aktualnie nawet do 10 groszy w porównaniu z innymi stacjami paliw, które niby sprzedają lepsze gatunkowo paliwo, jednak zdaniem wielu doświadczeń kierowców, jakość i tak jest bez różnicy. Dzięki temu będziecsz w stanie zaoszczędzić nawet 12-15 złotych, tankując każdy bak.

  • Załóż instalację LPG

Jeżeli jesteś osobą, która bardzo dużo jeździ samochodem i często jest w trasie, to zastanów się nad instalacją gazową. ponieważ istnieje taka możliwość, że zwróci się ta inwestycja już po pół roku jeżdżenia. Im więcej jeździsz tym więcej zaoszczędzisz.

  • Poszukaj tanich tras poza autostradą

Przykładowo, jeżeli jedziesz z Krakowa do Gliwic to możesz, jechać autostradą A4 z pominięciem bramek. Wyjdzie to maksymalnie 20 minut dłużej, a dzięki temu odłożysz nawet kilkadziesiąt złotych. Najwięcej zaoszczędzisz na aucie pieniędzy, gdy zdecydujesz się pojechać na wakacje, zwłaszcza będąc za granicą. Ponadto poza autostradami można zwiedzać bardzo malownicze krajobrazy, zaś ekwiwalent opłat za autostradę,będzie w stanie spokojnie pozwolić sfinansować Wam litry paliwa.

Poznaj 10 łatwych sposobów na oszczędzanie pieniędzy.

  • Kup płyny zimowe jeszcze wiosną

Gdy zaczyna się okres zimowy, to kierowcy decydują się na to, aby zakupić płyn do spryskiwaczy. Wtedy cena takiego płynu waha się od 20 do 30 złotych za 5 litrów. Okazuje się jednak, że na wiosnę markety decydują się na to, aby wyprzedawać zaległe sztuki takich spryskiwaczy. Cena takiego spryskiwacza może kosztować nawet 4 złotych za opakowanie. Jest to pięciokrotnie mniej, niż gdybyśc zdecydował się na zakup spryskiwaczy w normalnej cenie.

  • Pomyśl o wynajmie auta

Jeżeli jesteś osobą, która nie jeździ zbyt często samochodem to możesz zdecydować się na wynajęcie swojego samochodu. Istnieje sporo portali internetowych, które umożliwią Ci wynajmowanie innym ludziom swego samochodu. Dzięki temu będziesz w stanie odłożyć na kosztach eksploatacji samochodu.

Naturalnie, to może zadziałać w drugą stronę i możesz również wynajmować auto od kogoś innego, zamiast kupować swoje. Jeżeli nie chcesz kupować samochodu, a od czasu do czasu gdzieś tylko pojechać, to będzie to dla Ciebie ciekawe rozwiązanie. Opłacasz jedynie wynajem oraz koszty paliwa, a ubezpieczenie, opony, filtry, płyny, naprawy i wszystkie inne kwestie Was w zupełności nie dotyczą.

  • Zainstaluj Yanosika i nie płać mandatów

Yanosik jest współczesną, smartfonową wersją CB Radio. Dzięki tej aplikacji jesteś w stanie dowiedzieć się co takiego znajduje się na drodze, którą się poruszasz. Masz na bieżąco informacje dotyczące patroli policyjnych, wypadków oraz zagrożeń, które możecie znaleźć na drodze. Program z dnia na dzień coraz bardziej się rozwija i zdobywa coraz większe rzesze zwolenników. Jeżeli posiadasz telefon z Androidem, Windowsem, albo jakiś z modeli iPhone’a czy BlackBerry, to możesz zastanowić się nad skorzystaniem z tej aplikacji.

  • Wybierz myjnie samoobsługową

Najczęściej myjnie tego typu działają przez 24 godziny w ciągu doby. Podczas mycia auta będziesz w stanie dodatkowo nieco rozprostować swoje kości, a ponadto zaoszczędzisz sporą sumkę pieniędzy na aucie. Jeżeli Twój samochód do najbrudniejszych nie należy i będziesz w stanie go bardzo szybko obmyć to za jednorazowy prysznic dla swojego auta zapłacisz około 12 złotych.

Jeśli zaś zdecydujesz się na nieco bardziej dokładną i szczegółową kąpiel dla swojego pojazdu to w takiej sytuacji cena wzrośnie do około 20 złotych. Pamiętaj, żeby zawsze zwracać szczególną uwagę na to ile wynosi na danej myjni cena jednej minuty. Wtedy będziesz w stanie oszacować ile wyniesie Cię mniej więcej koszt mycia.

Dowiedz się, jak oszczędzać na jedzeniu.

 

Chwilówki/Porady Finansowe/7 skutecznych sposobów oszczędzania na aucie
Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry