Źródło dodatkowego finansowania dla przedsiębiorców nieatrakcyjnych dla banków

Auto Kapitał

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą w obliczu kłopotów z płynnością finansową zazwyczaj spotykają się z odmową udzielenia kredytu ze strony banku. Brak możliwości załatania firmowego budżetu z reguły doprowadza do popadnięcia w długi lub zamknięcia przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorcy spotykając się z negatywną oceną swojej zdolności kredytowej przez bank, ze względu na brak historii kredytowej lub krótki okres prowadzenia biznesu, mają na szczęście kilka innych możliwości. Do najpopularniejszych z nich należą pożyczki pozabankowe online, pożyczki rodzinne lub pożyczki pod zastaw samochodu. Osoby decydujące się na pożyczkę pod zastaw auta, nie rezygnują z jego użytkowania, większości firm oferujących tego typu usługę wystarcza wpis do dowodu rejestracyjnego dotyczący współwłasności pojazdu, do czasu spłacenia zobowiązania. Przedsiębiorca może wybrać różne długości okresu finansowania 12, 24 lub 36 m-cy. Najważniejszymi kryteriami są: kategoria samochodu – osobowe i dostawcze (do 3,5 T), wiek pojazdu to maksymalnie 12 lat w momencie udzielania pożyczki, wymagana jest również karta pojazdu oraz brak ustanowionych zabezpieczeń na pojeździe.

Przeczytaj też: 4 największe niebezpieczeństwa i pułapki pożyczek pod zastaw.

Podobne zasady udzielenia finansowania obowiązują przy pożyczkach na zakup samochodu. Przedsiębiorcy zainteresowani zakupem pojazdu na rynku wtórnym, którzy z uwagi na wiek pojazdu i inne ograniczenia nie mogą skorzystać z leasingu i kredytu mają możliwość ubiegania się o pożyczkę na zakup auta, pod jego zastaw. Opcja ta dotyczy zarówno samochodów osobowych, jak również dostawczych. W obu przypadkach pożyczek właścicielem samochodu może być wyłącznie jeden podmiot lub osoba – pożyczkobiorca, wymagane jest posiadanie polisy OC, zaś AC będzie finansowane z kwoty pożyczki.

Oferty pożyczek pod zastaw samochodu są odpowiedzią na sytuację przedsiębiorców, którzy nie mogą liczyć na uzyskanie kredytu w banku bądź skorzystać z opcji leasingu. Kryteria przyznawania pożyczek pozabankowych są łagodniejsze niż w banku, pomimo że udzielają ich z własnego kapitału. Każdy przedsiębiorca, zanim zdecyduje się na ratowanie budżetu firmowego pożyczką lub kredytem powinien wykonać dokładną analizę możliwości przedsiębiorstwa, aby było to faktycznie ratunkiem, nie zaś pogrążeniem firmy.

Materiał Prasowy firmy Autokapital.pl.

Chwilówki/Porady Finansowe/Źródło dodatkowego finansowania dla przedsiębiorców nieatrakcyjnych dla banków
Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry