ZPP złożył zawiadomienie do Prokuratury!

Związek Przedsiębiorstw i Pracodawcow

Najcięższe armaty zostały wycelowane. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przekazał Prokuratorowi Generalnemu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw ściganych z urzędu. Żąda kontroli skarbowej w firmie Provident i Konfederacji Lewiatan.

W uzasadnieniu czytamy, że swoje wątpliwości co do rzetelnych prac nad ustawą mieli posłowie Wincenty Elsner i Andrzej Dąbrowski. Jak twierdzi ZPP, w trakcie prac usunięto niewygodne zapisy dla Providenta, w tym te o obsłudze domowej. Następnie czytamy, że Provident jest jedyną firmą, która oferuje tego typu usługę, co jest nie do końca prawdą — na rynku w podobny sposób działa Bocian Pożyczki, Optima Pożyczki czy Eurocent.

ZPP sugeruje, że konferencja z dnia 9 czerwca 2015 r. poseł Krystyny Skowrońskiej i Konfederacji Lewiatan, miała być sponsorowana przez firmę Provident. Powiązania te mieli odkryć dziennikarze tygodnika “Uważam Rze”, a na pytanie o podmiot finansujący materiały konferencyjne, Skowrońska miała zakończyć konferencję przed czasem.

To nie koniec, ZPP chce wyjaśnień w sprawie powiązań finansowych między firmą Provident, Konfederacją Lewiatan i funduszami kampanijnymi w wyborach 2015 r. Bronisława Komorowskiego, a także Banku Spółdzielczego w Przecławiu, którego Prezesem Zarządu jest Poseł Krystyna Skowrońska.

Provident odpiera zarzuty

W rozmowie Miłoszem Węglewskim dziennikarzem portalu biznes.newsweek.pl, Roman Jamiołkowski rzecznik prasowy  Providenta odpiera zarzuty. – Działamy w sposób przejrzysty. Nie spotykaliśmy się z politykami ani u „Sowy”, ani w żadnym hotelu – zaręcza Jamiołkowski. Rzecznik dodaje, że to Provident, mający tysiące pracowników i setki oddziałów stoi na gorszej pozycji. Po chwili dodaje, że – “nowe regulacje nie faworyzują żadnego z graczy na tym rynku ani żadnego modelu biznesowego.”

Ustawa antylichwiarska została prawie jednomyślnie przegłosowana w Sejmie. Kolejnym etapem legislacyjnym jest Senat, który może przyjąć ją w całości, odrzucić lub zgłosić poprawki. Ostatecznie ustawa trafi do prezydenta, który ma 21 dni na jej podpisanie.

Chwilówki/Aktualności/ZPP złożył zawiadomienie do Prokuratury!
Przeczytaj także:
  • Leszczyna: walka między Providentem a firmami pożyczkowymi mnie nie interesuje!
  • Prawie połowa firm pożyczkowych zniknie z rynku! Raport ZPP
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry