Lista znanych aktorów, muzyków i gwiazd, którzy utonęli w długach! Nie tylko Ty masz długi!

Celebryci, którzy popadli w długi

17 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Bez Długów, ale dane pokazują, że aż 2,5 mln Polaków nie ma czego świętować. Co więcej, najnowszy raport BIG InfoMonitor donosi, że Polacy mają już 73 mld zł złych długów. Nie radzimy sobie także z ich spłatą. Ponad 2,7 mln konsumentów ma problem z terminowym regulowaniem zobowiązań, a wśród nich u 400 osób zaległości przekraczają 1 mln złotych. Nie tylko Ty masz długi! Zadłużają się także aktorzy, muzycy i gwiazdy. Poznaj sławne osoby, które utonęły w długach!

Nieumiejętne zarządzanie finansami i uciekanie się do korzystania z pożyczek, w rezultacie tonięcie w długach nie jest jedynie domeną zwykłych, szarych ludzi, którym faktycznie brakuje pieniędzy, aby przeżyć od wypłaty do wypłaty. W finansowe tarapaty popadają także ci, których zarobki są spore i z powodu nadmiernej rozrzutności mają gigantyczne długi, komorników na karku i liczne powody do stresu i zmartwień.

Sprawdź, czy za niespłacone długi pójdziesz za kratki?

Zagraniczne gwiazdy z długami

Michael Jackson. Najbardziej szokować mogą informacje o długach Michaela Jacksona. Znany piosenkarz w chwili śmierci miał dług w wysokości 400 mln dolarów. Do takiej sytuacji przyczyniły się kosztowne inwestycje, czynione bez większych przemyśleń i analizy kosztów wynikających z ich podjęcia. Prywatna straż pożarna, własny helikopter to duże wydatki, a posiadanie rancza w Neverland to inwestycja, której unowocześnienie pochłonęło 35 mln dolarów.

Elton John to artysta, który ogłosił bankructwo. Mimo dochodowej sprzedaży płyt i licznych koncertów muzykowi brakowało pieniędzy. Miesięczne jego wydatki przekraczały 2 mln dolarów, a dziennikarzom udało się ustalić powodów rozrzutności, którym było według Johna jego własne przekonanie, że nie ma komu przekazać majątku.

Rihanna – ta znana piosenkarka również ma na koncie chybione inwestycje, które przełożyły się na pustki na koncie bankowym i widmo bankructwa. Z powodu zakupu nieruchomości z licznymi ukrytymi usterkami poniosła liczne dodatkowe wydatki. Za poczynione nieopłacalne inwestycje obwiniła swoich doradców. Na szczęście szybko udało się jej zapanować nad finansami i Rihanna szybko wyciągnęła wnioski z poprzednich sytuacji życiowych.

Mike Tyson według doniesień dziennikarzy za granicy przeznaczyłł krocie na tygrysy i opiekę nad nimi, nieruchomości i samochody. Rozwody z kobietami kosztowały go podobno aż 16 mln dolarów. Bokser nie oszczędzał na najbliższych, wręczając im kosztowne prezenty.

Johnny Depp to aktor, u którego beztroskie pociągnięcia kartą kredytową przyczyniły się do długu na 40 mln dolarów. Większość zarobków pochłaniały podobno podróże, wydatki na prywatną ochronę i codzienne wydatki związane z utrzymaniem domów, uzupełnianiem piwniczki z winem.

Nicolas Cage to hollywoodzki aktor, który przez długi czas należał do czołówki najbogatszych aktorów na świecie i któremu zdarzyło się znaleźć wśród tych z problemami finansowymi. Amerykańskie tabloidy donosiły o roztrwonieniu fortuny opiewającej na 150 mln dolarów na własną wyspę, piramidy, krokodyla, zamki, domy oraz czaszki dinozaura i Pigmeja. Aktor borykał się też z zaległymi podatkami. W 2009 roku został bankrutem. Obecnie 54-letni zdobywca Oscara, Złotego Globu i statuetki SAG jest bardzo aktywny zawodowo, ma przed sobą premiery siedmiu filmów ze swoim udziałem, dlatego można mówić o historii długów zakończonej happy endem.

Dowiedz się, jak wyjść z długów.

Polskie gwiazdy z długami

Z oszczędnością u rodzimych artystów nie jest lepiej. Co prawda zarobki i wydatki nie są aż tak spektakularne, jak u zagranicznych celebrytów, jednak wiele znanych osób miał problemy finansowe.

Borys Szyc to aktor, który szybko dorobił się fortuny. Sam w wywiadzie przyznał, że stracił wszystkie zainwestowane pieniądze i dodatkowo musiał spłacać cudzy kredyt, a przyczyną kryzysu finansowego były pochopne decyzje.

Michał Wiśniewski, którego popularność u szczytu kariery była wprost oszałamiająca, również wpisuje się w na listę osób mających problemy z płynnością finansową. Piosenkarza, jak sam przyznawał, zaskoczyły wydatki związane z utrzymaniem zakupionego samolotu, domu, mieszkania, klubu, apartamentu w Tajlandii i przez nieroztropność w czynionych wydatkach stracił 30 mln złotych.

Tomasz Karolak wielokrotnie borykał się z długami związanymi z działalnością Teatru IMKA. Jako znany aktor szybko wychodził z tarapatów, gdyż zdobywał nowe role. W jednym z wywiadów przyznał, że do długów trzeba podchodzić ze spokojem i nie wpadać w panikę ora próbować się dogadać z komornikiem.

Magda Gessler to znana restauratorka i celebrytka, której również przydarzyły się trudności z płynnością finansową, na szczęście chwilowe. Kilka lat temu znana z „Kuchennych Rewolucji” postać trafiła na czołówki gazet tuż po tym, jak komornik zapukał do drzwi jej warszawskiego lokalu „U Fukiera”. Magda Gessler wyjaśniła ostatecznie, że chodziło o prywatny dług, a komornik pomylił adres. Dodała ponadto, że dług na kilkadziesiąt tysięcy złotych stanowi tyle, co kilkudniowy utarg, więc problemy były jedynie przejściowe.

Przeczytaj, gdzie sprawdzisz swoje długi i zadłużenie.

Morał z finansowych problemów gwiazd

Przytoczone historie gwiazd powinny posłużyć do wyciągnięcia odpowiednich wniosków. W długi może popaść każdy, a wyjście z długów jest trudne nawet dla gwiazd, których zarobki są na dużo większym poziomie od przeciętnego Polaka.

Warto postarać się, aby historia z długami, którą Ty być może masz, miała szczęśliwe zakończenie, podobnie jak w przypadku większości znanych osób. Niech historię celebrytów będą solidną przestrogą przed zbytnią rozrzutnością i nieodpowiednim zarządzaniem finansami. Niezależnie od ich wysokości, receptą na brak długów jest skrupulatne prowadzenie budżetu domowego, utworzenie solidnej poduszki finansowej i brak przesadności w konsumpcyjnym trybie życia.

Poznaj nasz poradnik


Chwilówki  /  Aktualności  /  Lista znanych aktorów, muzyków i gwiazd, którzy utonęli w długach! Nie tylko Ty masz długi!


Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry