Znana firma pożyczkowa pod lupą Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych!

Zapis w umowie

Kilka dni temu, znany dziennikarz ekonomiczny i bloger Michał Samcik poinformował o praktykach stosowanych przez firmę Kasomat.pl. Jak donosi Wyborcza.biz, w związku z publikacją dziennikarza, szef Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, Andrzej Roter poinformował o weryfikacji tych doniesień.

W publikacji pod tytułem: “Ta pożyczka przebija wszystko, co widzieliście do tej pory. 390 zł kary za to, że...” dostępnej tutaj, Samcik wątpi w etyczne praktyki firmy Kasomat.pl, w stosunku do konsumentów. Do podobnych wniosków doszedł portal Midas24: https://midas24.pl/pozyczki/206-kasomat-kara

Jego zdaniem, główny problem nie leży w tym, że firma pożycza i na tym zarabia dość duże pieniądze. Tak zresztą, robią wszyscy pożyczkodawcy w branży pozabankowej. Problemem jest jeden z zapisów w umowie pożyczki, który wiąże klienta z pewnym dodatkowymi obowiązkami.

Po pierwsze, w jego ocenie, Kasomat “podprowadza” konsumenta, do wyboru zabezpieczenia pożyczki poręczeniem firmy Partners of Securities. Dodatkowo klient, musi wysłać, własnoręcznie podpisaną papierową umowę. Jeżeli jednak pożyczkobiorca się z tego nie wywiążę, według dziennikarza zostanie obarczony opłatą w wysokości 390 zł!

Publikacją Samcika zainteresował się Andrzej Roter z Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Jak donosi w tej sprawie Wyborcza.biz:

Zostanie dokonana weryfikacja zgodności praktyk biznesowych, opisanych przez Pana, z Zasadami Dobrych Praktyk KPF.

Crediteo.pl już wcześniej wysłał zapytanie w tej sprawie do firmy Kasomat.pl. Niestety, przez ostatnie 2 tygodnie, nikt nie raczył nam odpowiedzieć i ustosunkować się do publikacji.


Chwilówki  /  Aktualności  /  Znana firma pożyczkowa pod lupą Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych!


Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry