Zmiany w opłatach firm pożyczkowych. Co się zmieniło przez ostatni rok?

pytanie o zmiany na rynku pozabankowym.

Nawet o 33,40 złotych potaniała oferta pożyczki w jednej z firm, objętych naszą analizą. Mimo wejścia tzw. ustawy antylichwiarskiej pożyczkodawcy walczą coraz bardziej zaciekle o klienta. Nie wystarcza już promocja “za darmo”.

Hiobowe wieści, jakoby po wejściu w życie nowych przepisów, większość przedsiębiorstw finansowych działających w segmencie pozabankowym, miało popaść w tarapaty finansowe się nie sprawdziły.

Analizy, które miały dostarczyć argumentów o nieopłacalności tzw. chwilówek poniżej 800 zł, z okresem kredytowania do 30 dni, okazały się nie do końca trafne. Na uwagę zasługują przede wszystkim firmy Net Credit i Alfakredyt, których produkty finansowe staniały o kilkadziesiąt złotych.

Sprawdź nasz ranking chwilówek.

Z kolei pożyczkodawców, którzy zdecydowali się podnieść znacznie opłaty, jest stosunkowo nie wiele. Większość firm nie zmieniła nic w swojej ofercie.

Oznacza to, że wejście nowej ustawy “antylichwiarskiej” 11 marca 2016 roku, nie spowodowało trzęsienia ziemi, a pożyczkodawcy dość dobrze radzą sobie w nowej rzeczywistości. Wprawdzie ciemne chmury znowu się zbierają nad branżą, w związku z propozycjami nowej ekipy rządzącej, jednak od stycznia 2017 roku, utknęła ona na etapie konsultacji.

Wyścig o nowego klienta

Rywalizacja o pożyczkobiorcę, szczególnie tego, składającego po raz pierwszy wniosek o pożyczkę jest najbardziej widoczna w promocji  tzw. “bez kosztowej”. Nowy klient może wręcz wybierać w ofertach tego typu.

Tutaj w porównaniu do I kwartału 2016 roku, wysokość darmowych pożyczek wyraźnie wzrosła. Rok temu sumy te wynosiły od 500 zł do 2000 złotych. Obecnie Vivus oferuje już 3000 złotych, firma Vega (Szybka Moneta) 2100 zł, czy wspomniany NetCredit 2000 złotych.

Klient nasz Pan!

Dodatkową zachętą są telefony i gadżety elektroniczne, które mogą wygrać pożyczkobiorcy.

Wszystkie te zabiegi marketingowe świadczą o dobrej kondycji branży i nie zapowiada się, aby nagle coś się miało zmienić. To dobra wiadomość również dla klientów, którzy są wręcz zachęcani przez pożyczkodawców promocjami, a zarazem mogą wybrzydzać i szukać dla siebie najkorzystniejszego rozwiązania finansowego.

Chwilówki/Aktualności/Zmiany w opłatach firm pożyczkowych. Co się zmieniło przez ostatni rok?
Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry