O refinansowaniu pożyczek na posiedzeniu sejmowej komisji finansów

rzecznik finansowy Aleksandra Wiktorow

Z praktyką refinansowania pożyczek w końcu zapoznał się ustawodawca. Na czwartkowym (09-02-2017 r.) posiedzeniu sejmowej komisji finansów, temat ten poruszyła rzecznik finansowy Aleksandra Wiktorow.

Od wejścia w marcu 2016 roku tzw. “ustawy antylichwiarskiej“, zdaniem rzecznika dochodzi do praktyk, mających na celu obejście nowych przepisów.

Jedną z nich jest omijanie limitów pozaodsetkowych, gdy pożyczkobiorca zechce przedłużyć spłatę pożyczki. W tym celu proponuje mu się podpisanie nowej umowy z innym pożyczkodawcą. Gdy to nastąpi, kaganiec pozaodsetkowy nie obowiązuje. W ten sposób można dalej zarabiać na tym samym kliencie.

Zapoznaj się z opinią KNF o praktykach pośredników kredytowych.

Refinansowanie a ZFP

“Refinansowanie pożyczek” wśród pożyczkodawców jest coraz bardziej popularne. Choć Związek Firm Pożyczkowych walczy o prawa przedsiębiorstw pożyczkowych, to w swoich publikacjach nie podejmuje  tematu refinansowania.

Jedyną oficjalną wzmianką na ten temat na przestrzeni kilku miesięcy, była notka prasowa “Rynek pożyczkowy trzy miesiące po regulacji”, gdzie mogliśmy się dosłownie w jednym zdaniu, dowiedzieć o mniejszej ilości klientów przedłużających pożyczki.

Refinansowanie pod tym samym adresem i pod prawie taką samą nazwą

Doskonałym przykładem, jak można skutecznie działać w tym obszarze jest już opisana przez nas spółka Mildum Finance.  Z informacji, jakie udało się nam ustalić wynika (stan na 16-2-2017 r.), że prezesem spółki  jest 26-letni Mirowski Artur, a udziałowcem w spółce jest Mirowski Ryszard. Mildum Finance Sp. z o. o., jak czytamy jest POŻYCZKODAWCĄ.

Z udostępnionych danych na stronie mildum.pl wynika również, że pożyczkobiorca może skorzystać z pożyczki refinansującej , udzielanej przez inną spółkę MILDUM Sp. z o. o – już bez “Finance” w drugiej części nazwy.  Jej prezesem też jest Mirowski Artur, a udziały ma Mirowski Ryszard. Firmy te działają pod tym samym adresem w Gostyninie.

Ilustracja: rf.gov.pl

Dowiedz się, czym jest refinansowanie pożyczki.

 

Chwilówki/Aktualności/O refinansowaniu pożyczek na posiedzeniu sejmowej komisji finansów
Przeczytaj także:
  • Sąd Najwyższy o projekcie “ustawy antylichwiarskiej”: Wymaga korekty
  • Gwóźdź do trumny? Jest nowy projekt “ustawy antylichwiarskiej”!
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry