Provident dla PAP: Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury na Kaźmierczaka!

provident oskarża Cezarego Kaźmierczaka

Po chwilowej dezorientacji, wywołanej niekorzystnym dla spółki kształtem nowej ustawy antylichwiarskiej, Provident przechodzi do kontrofensywy.

W wiadomości przesłanej  we wtorek 21-07-2015 r. dla PAP informuje o złożeniu do prokuratury zawiadomienia  o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Cezarego Kaźmierczaka, prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Firma motywuje swoje pismo faktem, że Kaźmierczak nie mając dowodów, w sprawie nacisków przy pracy nad ustawą zawiadomił organy ścigania, wymieniając w piśmie właśnie Providenta.

Co napisał Kaźmierczak, w swoim zawiadomieniu napisaliśmy już pod tym linkiem. Wczoraj z kolei przytaczaliśmy słowa prezesa ZPP w telewizji publicznej. Wojna, która rozgorzała się dosłownie na ostatniej prostej, ujawnia jak bardzo podzielona jest branża pozabankowa. Z lekkim rozbawieniem przygląda się tej sytuacji minister finansów Izabela Leszczyna. Niemniej, w rozmowie z TOK FM zupełnie już poważnie wyznała:

“Jestem przekonana, że pana Kaźmierczaka oskarżymy o naruszenie dóbr osobistych.”

Przypominamy, że ostateczny kształt ustawy lichwiarskiej, wraz z poprawką uwzględniającą w kosztach pozaodsetkowych Sejm przyjął prawie jednomyślnie. Prawie do końca, o jej “sprawiedliwszy” kształt zdaniem członków ZFP walczono podczas nadzwyczajnej podkomisji finansowej. Wcześniej w mediach Jarosław Ryba, prezes związku zwracał uwagę, na jego zdaniem faworyzujące zapisy w ustawie, na rzecz Provident i jego klonów.

Ostatecznie, nowa ustawa antylichwiarska zakłada kaganiec odsetkowy na wszystkie firmy z sektora pozabankowego. Po jej wejściu wszyscy, mniej lub bardziej na tym stracą. Na rynku powinny zostać tylko najbardziej dochodowe firmy. Znikną te, które w porę nie dostosują się do ustawy, lub w wedle nowej przestaną po prostu zarabiać.

Na ustawie antylichwiarskiej z pewnością skorzysta konsument.  Z kolei instytucje rządowe będą miały podstawy prawne, aby nakładać na nieuczciwe firmy pożyczkowe wysokie kary. Czas pokaże, czy to się sprawdzi w praktyce.

Chwilówki/Aktualności/Provident dla PAP: Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury na Kaźmierczaka!
Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry