Pożyczka w zamian za samochód – Auto Zaplo

Wygląd strony internetowej www.autozaplo.pl

Moda na pożyczanie w zamian za zastaw samochodu, to wciąż nowość na polskim rynku. Sprawdziliśmy na jakiej zasadzie www.AutoZaplo.pl.

Uwaga! Strona przekierowuje już do Zaplo. Wpis jest nieaktualny!

Popularna firma pozabankowa, która nie dawno stracił pierwsze miejsce w segmencie chwilówek na rzecz Saldo.pl, dywersyfikuje swoją działalność. Po wprowadzeniu marki Zaplo firma pożyczkowa uruchomił nową stronę internetową Auto Zaplo. W przeciwieństwie do Zaplo, który oferuje pożyczki ratalne przez internet, w AutoZaplo.pl spłatę zobowiązania zabezpiecza samochód wnioskodawcy. Jak to działa?

Pożyczkobiorca rejestruje się na stronie i przygotowuje standardowe dokumenty, takie jak dowód osobisty, czy numer konta bankowego. Różnica,między zwykłą pożyczką a tą w AutoZaplo.pl jest taka, że dodatkowo podczas składania wniosku, podaje:

 • dowód rejestracyjny samochodu:
 • polisę OC
 • zdjęcia samochodu (przodu, tyłu, obu boków, silnika z numerem VIN, nr. rejestracyjnego)

Ponadto wnioskodawca nie musi udokumentować stałych dochodów. Ważne jest jedynie to, że takie posiada. Zabezpieczeniem w razie braku spłaty długu jest pojazd, którego współwłaścicielem staje się Zaplo. W tym celu po akceptacji proponowanej przez firmę wysokości pożyczki, pożyczkobiorca podpisuje standardową umowę pożyczkową, a także tzw.” umowę przewłaszczenia samochodu” i pełnomocnictwo do wpisania firmy w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciela.

Polecamy: Mogo Pożyczka pod zastaw samochodu

Żeby nie było do końca tak miło, AutoZaplo wymaga od swoich klientów ukończonych przynajmniej 21 lat i czystych baz w BIG-ach. Do tego samochód nie może być starszy niż 14-letni. No cóż, jak łatwo zrozumieć —  firma nie zamierza być kolekcjonerem starych gratów.
Dodatkowo, obowiązkiem wnioskodawcy jest udanie się z umową przewłaszczenia i pełnomocnictwem do wydziału komunikacyjnego, aby Zaplo stał się współwłaścicielem auta. Na koniec trzeba jeszcze zeskanować tymczasowy dowodów rejestracyjny. Dopiero wtedy Auto Zaplo przeleje pożyczkę.

Zabezpieczenie

źródło: www.autozaplo.pl

ciag dalszy zabezpieczenia w AutoZaplo

źródło: j.w.

Na nieszczęście mnogość czynności, którą musi wykonać właściciel pojazdu, z pewnością zniechęci wielu klientów. Szczególnie tych, którzy byli przyzwyczajeni do brania chwilówek. Zatem grupa docelowa tzw. “moto pożyczki” w AutoZaplo.pl jest znacznie mniejsza.

Po krótkim wprowadzeniu, przejdźmy do wyglądu strony i samej oferty. W Auto Zaplo postawiono na minimalizm. Layout składa się z najważniejszych elementów, tak aby internauta nie pogubił się na stronie. Sam kalkulator pożyczkowy jest przejrzysty i wygodny w obsłudze. Podoba nam się formularz informacyjny, gdzie szybko poznamy warunki umowy. Czcionka jest czytelna, choć jak to zawsze w przypadku firmy bywa, rzeczywisty przykład pożyczki znajdujący się na dole jest niewyraźny. To tak, aby co niektórzy klienci się szybko nie zniechęcili.

Oferta

W Auto Zaplo możemy wziąć od 500 zł, do 15 tysięcy złotych na okres od 3 miesięcy do 2 lat. Na potrzeby recenzji, sprawdziliśmy jak wypada korzystnie pożyczka w wysokości 3 tysięcy złotych, z okresem kredytowania trwającym 10 miesięcy. W takim przypadku RRSO wynosi 215,8%, rata miesięczna 441,55 zł, a całkowity koszt długu 5298.6 zł (styczeń 2015 r.).

Crediteo.pl sprawdził jak wypada na tym tle, oferta “zwykłej pożyczki” ratalnej w Zaplo. Tutaj małe zaskoczenie. Otóż koszty pożyczki w Zaplo.pl są identyczne jak w wersji “samochodowej”.

Konsekwencje braku płatności

Oprócz ustawowych odsetek firma pożyczkowa pobiera następujące opłaty:

 • 5 PLN za każdy monit telefoniczny lub za wysłanie wiadomości SMS.
 • 2 PLN za każdy SMS.
 • 15 PLN za każdy list.

Najważniejsza jest jednak informacja następująca:

W przypadku spełnienia się warunku zawieszającego braku lub opóźnienia w płatności raty Pożyczki przekraczającego 60 dni -przewidzianego w zawartej między Stronami Umowie przewłaszczenia na zabezpieczenie, Pożyczkodawca nabywa prawo własności do całości Przedmiotu Zabezpieczenia tj. samochodu osobowego, a Pożyczkobiorca:

 • Wyraża zgodę na sprzedaż Przedmiotu Zabezpieczenia z wolnej ręki za cenę wyższą lub równą 60% wartości Przedmiotu Zabezpieczenia, określonej w Umowie przewłaszczenia na zabezpieczenie;
 • Będzie zobowiązany do zwrotu na rzecz Pożyczkodawcy kosztów windykacji, kosztów transportu, przechowania i sprzedaży Przedmiotu Zabezpieczenia.

Z pewnością taki zapis w umowie będzie rodzić wiele pytań. Pragniemy podkreślić, że droga do pożyczki w Auto Zaplo jest dość uciążliwa i wymaga aktywności ze strony wnioskodawcy. Co więcej, zabezpieczenie w postaci samochodu z jednej strony “daje” pewne korzyści, a z drugiej — to dodatkowe problemy. Niebezpieczna “iluzja” pewnego komfortu i bezpieczeństwa, którą mogą się kierować klienci Zaplo, ponieważ “w razie czego wezmą mi tylko samochód”, nie powinna kierować ich poczynaniami.

W naszej ocenie AutoZaplo.pl to ciekawa i stosunkowo oryginalna propozycja. Do tej pory brakowało tak elastycznej formy pożyczania w zamian za zastaw samochodu. Czekamy na Wasze opinie o pożyczkach online. Co sądzicie o “moto pożyczce” w Zaplo?

Chwilówki/Aktualności/Pożyczka w zamian za samochód – Auto Zaplo
1 Opinia

1 Opinia

 1. inkasęt

  Artykuł trafia w sedno szczególnie jeśli chodzi o drogę do uzyskania pożyczki. Jednak zdanie “Do tej pory, brakowało tak elastycznej formy pożyczania, w zamian za zastaw samochodu” wymaga uzupełnienia. Dwa i poł roku przed startem tej marki na rynku działała już autogotowka.pl oferująca pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością dalszego użytkowania. Działalność firmy obejmuje aglomerację warszawską i śląską a uzyskanie gotówki jest znacznie prostsze. I to Autogotówka jest pionierem tego rynku w Polsce.

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry