Gotówkomaty – czym są i jak dostać pożyczkę?

Gotówka z bankomatu

W kilku centrach handlowych na terenie całego kraju pojawiły się tzw. “Gotówkomaty”. Za pośrednictwem tych łudząco podobnych do bankomatów maszyn, możemy zaciągnąć pożyczkę w ciągu zaledwie 15 minut. Dowiedzieliśmy się jak działają i kto otrzyma za ich pośrednictwem gotówkę.

Gotówkomaty to kolejny kanał sprzedażowy, za którego pośrednictwem chce trafić Vivus ze swoją ofertą do potencjalnych klientów. Po starterach w kioskach Ruchu, projekcie Auto Zaplo dla osób pożyczających pod zastaw samochodu, czy pożyczek ratalnych w Zaplo, Vivus próbuje swoich sił w nowym segmencie, który widocznie ma szansę odnieść sukces. Czy na pewno? Zastanówmy się, kto jest odbiorcą pożyczki w Gotówkomacie.

Gotówkomaty, których właścicielem jest firma Gotówkomat Polskie Płatności, znajdują się w największych centrach handlowych. W sumie w dniu pisania artykułu (10-11-2015 r.) w 20 punktach.  Przez takie miejsca codziennie przewija się kilkadziesiąt tysięcy osób. Z pewnością paru z nich, w trakcie pobytu zauważy coś — rzecz, cokolwiek, która się im spodoba. Niestety nie będą mieli na nią pieniędzy. Próba wypłaty z bankomatu w ich wypadku zakończy się odmową transakcji. A okazja przejdzie koło nosa, chyba że skorzysta z Gotówkomatu.

Gotówkomaty są właśnie po to. Chcesz coś kupić? Nie masz akurat gotówki? Skorzystaj z Gotówkomatu. Osoby zarządzające w firmie Vivus doskonale o tym wiedzą i liczą, że… się skusisz.

Gotówkomat

Gotówkomat

Za pośrednictwem Gotówkomatu można pożyczyć od 300 zł do 1600 złotych, z okresem spłaty w ciągu 15 lub 30 dni. Zanim wypłacimy gotówkę z Gotówkomatu musimy przejść weryfikację, a to składa się z kilku czynności.

Na początek musimy podejść do Gotówkomatu i w pierwszej kolejności zeskanować swój dowód osobisty. Następnie zostanie zrobione nam zdjęcie. Nasze dane, wraz ze zdjęciem twarzy zostanie przeanalizowane przez pracownika firmy. W sytuacji, gdy weryfikacja tożsamości będzie pozytywna, nasze dane trafiają do wewnętrznego systemu scoringowego Vivus. Firma zaznacza, że wiarygodność kredytową wnioskodawcy sprawdza w BIK, ERIF, KRD i BIG InfoMonitor, jak i w wewnętrznych zbiorach Związku Banków Polskich. Po kwadransie otrzymamy SMS-a z decyzją pożyczkowa, jak i kodem, który upoważnia do wypłaty pieniędzy z Gotówkomatu. Procedura od weryfikacji, poprzez odbiór gotówki trwa zatem kilkadziesiąt minut.

Polecamy: Opinie o Szybka Gotówka

Jak poinformowała nas Barbara Ryttel, rzecznik firmy Gotówkomat Polskie Płatności:

Gotówkomat to tylko nowy kanał dystrybucji usług finansowych. Punk samoobsługowy, gdzie klient na miejscu będzie mógł załatwić różne potrzeby. Firma nie ma powiązań właścicielskich z firmą Vivus. Fakt, że pożyczki właśnie tej firmy pokazały się w ofercie wskazuje tylko na pierwszego partnera usług – na etapie pilotażowym rozwoju usługi. Obecnie finalizowane są rozmowy z listą kolejnych partnerów, którzy swoje produkty będą oferować poprzez Gotówkomat. Będą to m.in.: ubezpieczenia, płatności za rachunki, inne firmy pożyczkowe.

Szybka pożyczka z Gotówkomatu to z pewnością interesująca propozycja dla osób młodych, którym nie obce są nowinki techniczne, a chcą otrzymać prawie natychmiast gotówkę. Z pewnością większe problemy z obsługą będą miały osoby starsze. Skanowanie dowodu osobistego, czy sam panel wyboru kwoty pożyczki może sprawić im wiele trudności.  Bądźmy jednak szczerzy — klientami docelowymi Gotówkomatów mają być przede wszystkim młodzi ludzie.

Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Jak czytamy na stronie Spidersweb.pl, próba podszycia się pod kogoś innego, niż ta widniejąca w dowodzie osobistym zakończyła niepowodzeniem. Osoby, które w ten sposób sprawdzały zabezpieczenia w Gotówkomacie otrzymały SMS-a z odmową i co ważne, musiały wyjaśnić w rozmowie z pracownikiem firmy, dlaczego postąpiły w ten sposób.

Za pośrednictwem Gotówkomatów, Vivus planuje przejąć część klientów stacjonarnych. Czy to dobry pomysł? Czas pokaże, czy z Gotówkomatów będzie korzystać co raz więcej osób i czy pomysł się przyjmie.

 

Chwilówki/Aktualności/Gotówkomaty – czym są i jak dostać pożyczkę?
Przeczytaj także:
  • VIVUS
  • Znana firma pożyczkowa i Ruch dogadali się w sprawie pożyczek
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry