Czy Polaków w Wielkiej Brytanii stać na święta?

Pożyczka na święta w Wielkiej Brytanii za pośrednicrwem Oakam

Polacy planują wydać o 8% więcej pieniędzy niż w zeszłym roku na organizację Świąt Bożego Narodzenia. Jest to blisko o 1,5 mld zł więcej niż w 2015. Skąd wziąć pieniądze na wydatki świąteczne, żyjąc w Wielkiej Brytanii?

Według sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) statystyczna polska rodzina wyda o 100 zł więcej na świąteczne wydatki niż w zeszłym roku. Okres świąteczny często jednak nadwyręża domowy budżet Polaków, szczególnie tych żyjących za granicą. Koszta świąteczne w Wielkiej Brytanii przekraczają te w Polsce parokrotnie, co ma związek z ceną funta oraz droższym kosztem życia na wyspach.

Dla polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii, święta to nie tylko koszta związane z kupnem podarunków, świątecznego jedzenia czy dekoracji. To również dodatkowe pieniądze wydane na podróż do Polski czy z wysyłaniem pewnej części zarobionych pieniędzy z powrotem do Polski, aby wesprzeć pozostałą tam rodzinę.

Według firmy OAKAM oferującej krótkoterminowe pożyczki, Polacy często kierują się po pomoc finansową szczególnie w okresie świątecznym, kiedy potrzebna jest dodatkowa gotówka. „Tylko w listopadzie zauważyliśmy 20% wzrost podań o pożyczkę. Spodziewamy się jeszcze większej liczby z początkiem grudnia” mówi Agnieszka Koba, manager OAKAM na Polskę.

Krótkoterminowe pożyczki są szybkim i prostym sposobem na podreperowanie domowego budżetu. Firmy takie jak OAKAM oferują pożyczki online na małe kwoty od £200 do £1750, które mogą być pomocne dla Polaków szukających zastrzyku gotówki na święta. Elastyczność rat dostosowanych do budżetu pożyczkobiorcy, oraz możliwość pożyczenia dokładnej kwoty, umożliwia takim osobom proste rozwiązanie problemu związanego z niewystarczającymi finansami. Umożliwia również łatwą spłatę pożyczki, bez przyprawiania się o ból głowy. „W Oakam staramy się, aby dopasować wielkość pożyczki do możliwości finansowych klienta, tak aby mieć pewność, że nie będzie miał problemów ze spłatą” – dodaje Agnieszka Koba.

źródło: Materiały prasowe firmy Oakam.


Chwilówki  /  Aktualności  /  Czy Polaków w Wielkiej Brytanii stać na święta?


Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry