Cezary Kaźmierczak – “Co z tą ustawą antylichwiarską wyrabiano?”

Cezary Kaźmierczak wypowiada się przed kamerą o ustawie antylichwiarskiej

Napięta atmosfera jaka panuje po uchwaleniu przez sejm nowej ustawy, nie ustępuje. Jak donosi Panorama TVP, Ministerstwo Finansów rozważa pozew przeciwko Kaźmierczakowi! A poseł Dąbrowski stał się nieuchwytny.

Bardzo rzadko w TV możemy obejrzeć materiał na temat branży pozabankowej. Tylko afera Amber Gold skupiła tak bardzo uwagę mediów, czego efektem do dziś jest negatywne nastawienie społeczeństwa do firm pożyczkowych. Dopiero nowa ustawa antylichwiarska, a raczej jej za kulisowe prace i kłótnie zmobilizowały TVP do nowego reportażu.

Jak się z niego dowiadujemy, poseł Dąbrowski, który jest jednym z bohaterów prac nad ustawą — jest na zwolnieniu lekarskim.  Z jego nieobecności musiał tłumaczyć się Patryk Jaki ze Zjednoczonej Prawicy.

“Poseł Dąbrowski znajduje się na chorobowym. Na pewno nie zgadzamy się na poprawki zgłaszane przez lobbystów. “

Sam poseł nie zgodził się na wypowiedź przed kamerą.

Jarosław Ryba, prezes Związku Firm Pożyczkowych w rozmowie z dziennikarzem Panoramy zapewnia, że poseł Dąbrowski nie kontaktował się z nim w sprawie poprawek do ustawy.

“Nie wiem czy korzystał z naszych analiz, bo my wysłaliśmy nasze materiały do wszystkich posłów, po to żeby mogli zapoznać się opracowaniami na temat rynku (pożyczkowego – Crediteo)”.

Kaźmierczak o ustawie

Kaźmierczak w wypowiedzi dla Panoramy

źródło: TVP Panorama 22-7-2-15 r.

Jako jedni z pierwszych ujawniliśmy zawiadomienie “o możliwości popełnienia przestępstwa” złożone przez ZPP. Przed kamerą prezes związku zadaje pytanie – “Co z tą ustawą po drodze wyrabiano?” – pyta Cezary Kaźmierczak. Po czym dodaje:

“Z godziny na godzinę, zwoływano posiedzenia podkomisji na godzinę 21:00, to jest jakby groziła nam wojna z Rosją, tak jakby nic nie było ważniejszego w państwie, niż uchwalenie tej ustawy”.

Jak donosi TVP, Ministerstwo Finansów rozważa pozwanie Cezarego Kaźmierczaka za tego typu wypowiedzi!

To nie koniec. Według Kaźmierczaka pozew przeciwko niemu do prokuratury złożył już Provident. Dla portalu Prawy, wyjaśnia jak do tego doszło. Prezes ZPP deklaruje, że bardzo chętnie spotka się z przedstawicielami firmy w sądzie. Ma również nadzieję, że przedstawiciele ministerstwa finansów pod przysięgą wyjaśnią jak naprawdę przebiegały  pracę nad ustawą.

Z kolei poseł Wicenty Elsner z SLD uważa, że ustawa była pisana dyktando pewnej firmy: “Dziwnym trafem okazało się, że ten wzór odpowiadał zapotrzebowaniu na poziom odsetek jednej z wielkich firm pożyczkowych.”

Ministerstwo Finansów, głosem Izabeli Leszczyny nie dziwi się z wrzawy, która powstała podczas prac nad ostatecznym kształtem ustawy antylichwiarskiej. -“Mnie w gruncie rzeczy oskarżenia firm pożyczkowych cieszą. Skoro oni są niezadowoleni, to znaczy że zadowolony będzie klient! Ustawę przygotowaliśmy dla klientów firm pożyczkowych i to ich chcemy chronić, a nie biznesy firm pożyczkowych. Stąd ten krzyk.”

źródło inf/zdjęć: TVP/Panorama

Chwilówki/Aktualności/Cezary Kaźmierczak – “Co z tą ustawą antylichwiarską wyrabiano?”
Przeczytaj także:
 • Provident przegrał ustawę antylichwiarską!? Obsługa domowa będzie wliczona w koszty!
 • 1 Opinia

  1 Opinia

  1. VIKA

   Nareszcie Rząd dostrzegł LICHWIARSKIE bogacenie, kosztem i tak udręczonych ludzi.. BRAWO RZĄD!!

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry