Leszczyna: walka między Providentem a firmami pożyczkowymi mnie nie interesuje!

Izabela leszczyna o providencie

Nie milkną echa czwartkowego posiedzenia podkomisji dotyczącej tzw. “ustawy antylichwiarskiej”. Wszystkie firmy pożyczkowe, te działające w internecie i te “klasyczne” dużo na niej stracą. Według wiceminister finansów Izabeli Leszczyny, zyska na tym przede wszystkim konsument.

W rozmowie z Marcinem Gawędą dziennikarzem portalu Biznes.pl, Leszczyna opowiadała o sukcesie jakim było doprowadzenie do końca prac nas ustawą. Minister cały czas podkreślała, że ustawa była konieczna, gdyż od paru lat co raz więcej Polaków zadłużało się w firmach pozabankowych. W momencie gdy rząd zauważył pierwsze, znaczące nieprawidłowości — przystąpiono do prac na projektem ustawy. Zdaniem posłanki, “branża wymyślała szereg sposobów na to, żeby opóźnić procedowanie ustawy, pisząc co raz to nowe uwagi”.

Kontynuując swoją myśl Leszczyna zaznaczyła, że teraz firmy nie będą mogły np. narzucać wielokrotnie kosztów, zupełnie nieadekwatnych do ponoszonych. Minister przytoczyła tutaj przykład monitów w formie wiadomości SMS za “40 złotych”.

Na pytanie Gawędy co sądzi posłanka na temat zarzutu środowiska ZFP, że ustawa jawnie wspiera Providenta, Leszczyna oznajmiła: “Oczywiście, walka między firmami pożyczkowymi a Providentem mnie kompletnie nie interesuje. Interesuje mnie konsument. Ustawę napisaliśmy dla konsumenta”.

Minister zaznaczyła, że utrata części rynku przez spółkę Provident czy firmy pozabankowe, dzięki ustawie antylichwiarskiej to ich biznesowy problem i dodaje: “ALBO się dostosują do regulacji, albo znikną z rynku”.

Chwilówki/Aktualności/Leszczyna: walka między Providentem a firmami pożyczkowymi mnie nie interesuje!
Przeczytaj także:
  • Provident przegrał ustawę antylichwiarską!? Obsługa domowa będzie wliczona w koszty!
  • Prawie połowa firm pożyczkowych zniknie z rynku! Raport ZPP
  • ZFP ostrzegł rząd, a on i tak swoje!
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry