Aktualności

Przedstawiamy firmę Mikrokasa

Mikrokasa

Mikrokasa od pięciu lat udziela pożyczek na terenie całego kraju. Niestety brakuje na temat firmy opinii. Postanowiliśmy to zmienić. Jako jedyni w Polsce zdobyliśmy informację o Mikrokasie docierając do źródła.

Mikrokasa udziela pożyczek klientom indywidualnym od kwoty 500 zł do kwoty 7000 zł na okres od 12 m-cy do 36 m-cy. Uważni czytelnicy zauważą, że jeszcze do nie dawna do 7 tysięcy złotych udzielał zobowiązań Provident. Klient ma możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki w dowolnym momencie bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Mikrokasa sprawdza wiarygodność wnioskodawców w BIK. Gdy w procesie weryfikacji pojawia się wątpliwość, czy pożyczkobiorca byłby w stanie spłacić zadłużenie – nie dochodzi do podpisania umowy pożyczki. Firma informuje, że średnio 60 – 70 proc. wniosków o pożyczkę jest przez Mikrokasa odrzucanych. Niemniej zaznacza, że każdy klient jest traktowany indywidualnie.

Mikrokasa udziela pożyczek na terenie całego kraju poprzez sieć niezależnych agencji finansowych. Firma uruchomiła również własny punkt sprzedaży w Gdyni, który jest placówką testową. Doświadczenia zebrane przez obsługę klienta w tym punkcie mają być podstawą do dalszej ekspansji na terenie całego kraju.

Polecamy:  Czy Ekspres Kasa sprawdza BIK? Jakie ma opinie?

Jak donosi nam przedstawiciel firmy, już wkrótce Mikrokasa ma uruchomić internetową sprzedaż. Nie znamy jeszcze nazwy strony i kiedy dokładnie będzie dostępna. Wstępnie miał to być koniec 2014 roku, ale to już mało prawdopodobne.

Mikrokasa – pożyczki i opinie

Crediteo.pl poznał przykładowe koszty pożyczki. Nie znajdziecie tych danych na innej stronie finansowej. Według tego, co przedstawił nam rzecznik Mikrokasy przykładowa pożyczka w wysokości 1000 złotych, na okres 12 miesięcy przedstawia się następująco:
– rata – 159,86 zł;
– RRSO – 282%;
– całkowity koszt długu – 1918, 32 zł;

W wariancie 24 miesięcznym RRSO wynosi 173%, a na trzy lata 139%.

Na temat Mikrokasy nie znajdziemy jeszcze żadnych opinii. Czekamy na wasze komentarze. Najciekawsze jak zwykle opublikujemy.


Przeczytaj także:

 • PlusKasa – od podszewki. Poznajemy opinie i koszty

 • 2 komentarze

  2 Opinie

  1. nova77

   Trochę trwało załatwianie formalności ale to bardzo solidna i bezproblemowa firma. Polecam

  2. Maria

   Nie polecam, wdawałoby się że rozumieją klienta, chcą dokumenty ksero dowodu. Twierdzą, że jak nienagannie spłacasz zobowiązania to jest duże prawdopodobieństwo przyznania, a to nie jest prawdą. To firma która generuje zapytania do BIK i tyle, lepiej iść do banku

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry