Inicjatywa “Infopozytywni”. Dla tych co spłacają na czas

Inicjatywa "InfoPozytywni"

Zapłaciłaś w terminie rachunki? Spłaciłeś pożyczkę? To dobrze, ponieważ ERIF wpiszę Was do bazy informacji gospodarczej…pozytywnie.

Od wielu już lat zmorą kredytobiorców są tzw. czarne rejestry dłużników. Można na nie trafić z różnych powodów. A to zapomnieliśmy zapłacić rachunek za gaz. Przeoczyliśmy ratę za nowy telewizor, czy nie oddaliśmy pożyczonej książki w terminie. Naturalnie, trafiamy tam również za niespłacone długi.

Banki i firmy pożyczkowe za nim udzielą zobowiązań, sprawdzają wiarygodność kredytową wnioskodawcą. Widnienie w jednej z baz dłużników z informacją negatywną zmniejsza prawie do zera pozytywną weryfikację. Stąd tak bardzo ważne jest budowanie swojego pozytywnego wizerunku.

Aby umożliwić instytucjom finansowym takie wpisy, w pierwszej kolejności musimy podpisać pisemną umowę z ERIF. Dopiero wtedy banki i firmy pożyczkowe, dostawcy telefonii, telewizji cyfrowej lub kablówki, czy Internetu mogą nas dopisywać.

Sama inicjatywa “infoPozytywni” zamyka się zatem jedynie do informacji dla klientów, jak i prezentacji firm i instytucji, które do niej dołączyły. Jedną z nich jest firma pożyczkowa Kreditech24 znana z marek Kredito24, czy stosunkowo nowej – Flexinero.

Chwilówki/Aktualności/Inicjatywa “Infopozytywni”. Dla tych co spłacają na czas
Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry