“Hapi” od Providenta już w styczniu? Czy przed świętami?

Co proponuje Provident?

Według naszych nieoficjalnych informacji, Provident planuje wprowadzić markę “Hapi” na 2 tyg. przed świętami lub na początku nowego roku.

Jeszcze nie tak dawno poważne portale finansowe wieściły, że nowa marka firmy Provident będzie nazywać się Walnut. Jako jedyni, zdementowaliśmy te plotki. Dziś już wiadomo, jak się tak naprawdę nazywa i dlaczego parabank podjął decyzję o wejściu w segment online.

Provident lider na rynku pożyczek pozabankowych prawdopodobnie doszedł do granicy swojej ekspansji. Obecnie w segmencie z obsługą domową działa kilkanaście firm, więc co raz trudniej o klienta. Rynek zobowiązań tego typu się nasycił, stąd nowa strategia Providenta zakłada przejęcie klientów, gustujących w pożyczkach udzielanych przez internet.

Do tej pory Provident bagatelizował takie firmy jak Vivus, Wonga, czy SOHO Credit. Niemniej ich dynamiczny rozwój, szczególnie w ostatnich 2 latach nie uszedł uwadze. Ponadto Vivus nie ukrywa, że bardzo interesuje się rynkiem zagarniętym przez Providenta. Według ostatnich doniesień, planuje wprowadzić pilotażowy program mobilnych agentów, którzy będą udzielać chwilówek w miejscu zamieszkania. W przeciwieństwie do Providenta, pożyczki online mają być udzielane tylko na konto bankowe, a nie do ręki. “Hapi Pożyczki” to zatem odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku, jak i działania konkurencji. Co się pod nią kryje?

W “Hapi” od Providenta będziemy mogli pożyczyć od 1500 złotych do 15 tysięcy złotych. Przy czym dla nowych klientów limit wyniesie do 7 tysięcy złotych. W przeciwieństwie do najpopularniejszych obecnie ofert tzw. “chwilówek”, w “Hapi” pożyczymy w systemie ratalnym tj. od 3 do nawet 36 miesięcy. Stracić na wejściu nowej marki mogą firmy pozabankowe, które już dziś działają w tym sektorze: Kredito24, VIA SMS, czy marka Zaplo od Vivus.

Według wstępnych i niepotwierdzonych informacji, które zdobył Crediteo.pl, “Hapi Pożyczki” ma zadebiutować jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Rozważany jest też termin w styczniu 2015 r.

Sama strona internetowa, jej funkcjonalność, wygląd jak i kolorystyka ma nawiązywać do tej jaką odnajdziemy na stronie provident.pl. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem kampanii reklamowej i testy A/B serwisu.

Chwilówki/Aktualności/“Hapi” od Providenta już w styczniu? Czy przed świętami?
Przeczytaj także:
 • Hapi Pożyczki
 • 1 Opinia

  1 Opinia

  1. Anonim

   A czy wiadomo coś na temat weryfikacji klienta ?
   Standardowo Provident nie sprawdza żadnych baz i daje kasę praktycznie każdemu, ciekawe jak to będzie przy wniosku internetowym ….

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry