Firmy pożyczkowe wprowadzą karty prepaid?

karta prepaid

Według Gazety Prawnej, liderzy w branży pozabankowej doszli do granicy swojej ekspansji i poszukują nowych nisz do dalszego rozwoju. Jednym z pomysłów są karty prepaid zasilane pożyczkami.

Przygotowany przez Ministerstwo Finansów, nowy projekt ustawy lichwiarskiej zakłada znaczne ograniczenie tzw. opłat dodatkowych, które są głównym źródłem dochodów firm pożyczkowych. Odcięcie od złotonośnego kurka, przełoży się na znaczny spadek dochodów większości firm pożyczkowych. Eksperci finansowi przewidują, że na rynku powinni pozostać najwięksi gracze, którzy wcześniej znajdą nowe kanały dystrybucji.

Łukasz Gębski, ekspert ze Szkoły Głównej Handlowej uważa, że Provident, jak i Vivus, zrealizowały już swoje cele finansowe. Dalszy rozwój firm zależy, od tego czy w porę dotrą ze swoimi nowymi rozwiązaniami do klientów. W kartach przedpłaconych, widzi nowe możliwości ekspansji firm pożyczkowych.

Beata Szwankowska, dyrektor zarządzający Vivus.pl informuje, że firma od pewnego czasu prowadzi rozmowy z organizacjami płatniczymi. Spółka zamierza wejść w segment kart prepaid. Podobne rozmowy, prowadzi Provident. Karty przedpłacone to szansa dla firm, aby dotrzeć do klientów, którzy preferują tradycyjne rozwiązania finansowe. Wielu z nich chętnie wzięłoby pożyczkę, jednak skuteczną barierą dla nich jest poruszanie się w internecie.

W praktyce pożyczkobiorca otrzymuje kartę, którą może dokonać transakcji gotówkowych w sklepach. Po wykorzystaniu wszystkich środków można ją ponownie zasilić, kolejną pożyczką.

Czy karty prepaid zasilone pożyczkami staną się faktem? Wprawdzie, rozmowy firm pożyczkowych z organizacjami płatniczymi są jeszcze na początkowym etapie, lecz wprowadzenie kart do oferty, to kwestia prawdopodobnie paru miesięcy. Czy się przyjmą?

Z pewnością na rynku pozabankowym jest rzesza klientów, która chętnie skorzysta nowej propozycji firm pożyczkowych, dając szansę liderom w branży zagospodarować jako pierwszym nową niszę.

Chwilówki/Aktualności/Firmy pożyczkowe wprowadzą karty prepaid?
Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry