ERIF – rośnie liczba raportów dla firm pozabankowych

ERIF - rejestr dłużników

W I kwartale 2014 r. firmy pożyczkowe zamówiły w ERIF 57,42 proc. więcej raportów niż w analogicznym okresie w 2013 roku.

Firmy pozabankowe udzielające chwilówek przeżywają swój złoty okres. Polacy coraz częściej podejmują decyzję kredytowe przez internet, a to przekłada się na rosnącą liczbę klientów. Wśród nich znajdują się tacy, którzy w pożyczkach krótkoterminowych szukają rozwiązania swoich bieżących spraw finansowych. Wielu z nich jest już zadłużonych w bankach, mają parę zobowiązań lub po prostu ich nie spłacają. Jak się przed nimi bronić?

Rozwiązaniem jest sprawdzenie wiarygodności kredytowej wnioskującego w bazach rejestrów dłużników. Jednym z nich jest Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

Jak podaje ERIF, w rejestrze znajduje się około 1,82 mln spraw, których wartość przekracza 10 mld złotych. Coraz częściej z danych umieszczonych w rejestrze korzystają firmy pozabankowe. Firmai decydują na ten krok, aby zminimalizować ryzyko utraty płynności finansowej. Stąd prawie 60% wzrost zamówień raportów.

Sprawdź opinie o Vivus.

Koszty jakie ponoszą firmy pożyczkowe są minimalne, a raport który otrzymują daje pogląd na historię kredytową wnioskodawcy. Wprawdzie dane te pozwalają szybko oddzielić niepewnych klientów, ale nie wskażą, czy klient ma bieżące problemy finansowe. Dzieje się tak gdy klient ma czystą historię kredytową, jednak w momencie wzięcia pożyczki popadł w tarapaty finansowe.

Niemniej ERIF informuje, że większość spraw znajdujących się w bazie nie przekraczają 10 ty. zł kwoty zadłużenia. Zdaniem eksperta Anny Pakulskiej są to długi, z którymi powinni dłużnicy sobie poradzić, przy odpowiednim planowaniu swoich rodzinnych budżetów.

Na polskim rynku firmy pozabankowe wyrastają jak grzyby deszczu. Większość z nich korzysta z baz BIG Infomonitor, KRD i ERIF, a niektóre z nich jak Vivus, czy Wonga z BIK. Atutem instytucji jest szybkość i dokładność raportów, które przesyłane są firmom pożyczkowym. Dzięki nim decyzja o przyznaniu pożyczki trwa najczęściej nie dłużej niż 15 minut.

Chwilówki/Aktualności/ERIF – rośnie liczba raportów dla firm pozabankowych
Przeczytaj także:
  • Jak sprawdzić czy jestem w BIK, KRD, ERIF? Co tam…
  • BIG-i będą wymieniać się dłużnikami?
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry