Atak hakerów na znaną firmę pożyczkową. “Nie potwierdzamy, że dane zostały wytransferowane poza nasze serwery”

Atak hakerów na Wonga

Kilka godzin temu, na portalach informacyjnych pojawiła się prawie równocześnie informacja o włamaniu na serwisy internetowe brytyjskiego pożyczkodawcy. Co ważne, przedstawiciele firmy potwierdzili o włamaniu, lecz w komentarzu dla naszego portalu uspokajają: Nie potwierdzamy, że dane zostały wytransferowane poza nasze serwery”.

Dziś w godzinach porannych w polskich mediach pojawiła się zaskakująca informacja o ataku hakerskim na serwery, popularnej w naszym kraju firmy pożyczkowej Wonga.

Jeden z  serwisów o bezpieczeństwie w internecie, w swoim komunikacie zaleca nawet zastrzeżenie dowodu osobistego. O nieautoryzowanym dostępie do danych klientów poinformowała również sama firma.

Jakie wrażliwe dane mogły wyciec?

Przede wszystkim imię i nazwisko, adres, numer telefonu, PESEL i numer dowodu osobistego.

Na nasze pytanie o bezpieczeństwo danych polskich klientów, otrzymaliśmy następującą odpowiedź od pracownika Biura Prasowego Wonga, Elizy Więcławskiej:

Nie potwierdzamy, że dane zostały wytransferowane poza nasze serwery. W sobotę poinformowaliśmy prokuraturę o podejrzeniu popełnienie przestępstwa. Wszystkich klientów, których mógł dotyczyć incydent – poinformowaliśmy o tym, że nieautoryzowana osoba mogła mieć dostęp do ich danych osobowych. Dane klientów są bezpieczne. Jesteśmy w trakcie przebudowy infrastruktury informatycznej. Wyeliminowaliśmy możliwość przeprowadzenia tego typu ataków.

 

 

Wonga to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek pożyczkowych w naszym kraju. Z pożyczek, brytyjskiej firmy skorzystało już kilka tysięcy Polaków. Od kilkunastu miesięcy, spółka proponuje krótkoterminowe pożyczki, jak i te w formie ratalnej.

Chwilówki/Aktualności/Atak hakerów na znaną firmę pożyczkową. “Nie potwierdzamy, że dane zostały wytransferowane poza nasze serwery”
Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry