Aktualności

Atak hakerów na znaną firmę pożyczkową. “Nie potwierdzamy, że dane zostały wytransferowane poza nasze serwery”

Atak hakerów na Wonga

Kilka godzin temu, na portalach informacyjnych pojawiła się prawie równocześnie informacja o włamaniu na serwisy internetowe brytyjskiego pożyczkodawcy. Co ważne, przedstawiciele firmy potwierdzili o włamaniu, lecz w komentarzu dla naszego portalu uspokajają: Nie potwierdzamy, że dane zostały wytransferowane poza nasze serwery”.

Dziś w godzinach porannych w polskich mediach pojawiła się zaskakująca informacja o ataku hakerskim na serwery, popularnej w naszym kraju firmy pożyczkowej Wonga.

Jeden z  serwisów o bezpieczeństwie w internecie, w swoim komunikacie zaleca nawet zastrzeżenie dowodu osobistego. O nieautoryzowanym dostępie do danych klientów poinformowała również sama firma.

Jakie wrażliwe dane mogły wyciec?

Przede wszystkim imię i nazwisko, adres, numer telefonu, PESEL i numer dowodu osobistego.

Na nasze pytanie o bezpieczeństwo danych polskich klientów, otrzymaliśmy następującą odpowiedź od pracownika Biura Prasowego Wonga, Elizy Więcławskiej:

Nie potwierdzamy, że dane zostały wytransferowane poza nasze serwery. W sobotę poinformowaliśmy prokuraturę o podejrzeniu popełnienie przestępstwa. Wszystkich klientów, których mógł dotyczyć incydent – poinformowaliśmy o tym, że nieautoryzowana osoba mogła mieć dostęp do ich danych osobowych. Dane klientów są bezpieczne. Jesteśmy w trakcie przebudowy infrastruktury informatycznej. Wyeliminowaliśmy możliwość przeprowadzenia tego typu ataków.

 

 

Wonga to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek pożyczkowych w naszym kraju. Z pożyczek, brytyjskiej firmy skorzystało już kilka tysięcy Polaków. Od kilkunastu miesięcy, spółka proponuje krótkoterminowe pożyczki, jak i te w formie ratalnej.


Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry