Kto się częściej zadłuża – kobiety czy mężczyźni?

Zadłużenie u kobiet i mężczyzn. Czy są różnice?

Dowiedz się, czy płeć ma wpływ na to, jak radzimy sobie z długami. Czy są tutaj jakieś rozbieżności? Przeczytaj, co eksperci radzą zrobić z zaległościami finansowymi.

Na początek mała ciekawostka, czy wiesz, że mężczyźni chętniej spłacają swoje długi niż kobiety? Jak podaje KRD na podstawie swoich danych, prawie 60% mężczyzn, którzy trafili do Krajowego Rejestru Dłużników, spłaciło swoje długi, co umożliwiło im wykreślenie z KRD, natomiast gorzej jest z paniami, gdyż te już nie tak ochoczo spłacają zadłużenia, bo prawie o 20% mniej jest ich na liście osób, które wyszły z KRD.

Dowiedz się, jak sprawdzić, czy jesteś w KRD i BIK.

Czy można na tej podstawie wyciągnąć jakieś wnioski? Zapewne nie, ponieważ jest jeszcze wiele czynników, które mogły wpłynąć na badania. Na przykład kobiety częściej same wychowują dzieci niż mężczyźni. Powoduje to, że mają więcej obowiązków na głowie, a zarazem mniejsze dochody. Stąd trudniej im spłacać bieżące długi. Tymczasem mężczyźni rzadziej są samotnymi ojcami i łatwiej im poradzić sobie zaległościami finansowymi.

Przeczytaj także: Jak spłacić zadłużenie

Kolejnym czynnikiem mogącym miej wpływ na wyniki badania, jest fakt, że płeć piękna statystycznie mniej zarabia i ma przez to mniej pieniędzy w portfelu. A ty co sądzisz o takim wyniku badań? Uważasz, że jest ciekawy?

Dług nie zawsze jest pożyczką, więc powyższa ciekawostka powinna być potraktowana jak mały, rozluźniający wstęp przed docelowym wpisem, w którym uwzględnię możliwości wychodzenia z długu pod postacią kredytu.

Problem z pożyczką, ale jaką?

Rodzajów pożyczek i chwilówek jest wiele, ale dziś wsadźmy je do jednego przysłowiowego worka i ocenimy je pod względem kwoty zadłużenia (czyli kwoty pożyczonych pieniędzy). Jak wiadomo pożyczki hipoteczne, to prawdopodobnie te, których kwoty będą najwyższe, gdyż zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych, przez kilkaset tysięcy złotych, a są i tacy, którzy pożyczają okrąglejsze sumy.

Jednak co w momencie, gdy zaczyna pojawiać się problem ze spłatą pożyczki?

Tutaj eksperci proponują kilka rozwiązań:

 1.  Jeśli nasze zachwiania finansowe są tymczasowe, to nie warto wprowadzać dużych zmian, warto poprosić firmę pożyczkową o chwilowe zawieszenie rat – wiele firm oferuje taką usługę. Oznacza to, że przez x tygodni  będziemy uwolnieni od rat kredytu i nie wpłynie to w negatywny sposób na naszą sytuację.
 2. Jeżeli problemy są spowodowane wzrostem kosztu pożyczki (np. wzrost stóp procentowych) lub mamy niższe zarobki, a pożyczka zaczyna być dla nas uciążliwa, to warto zastanowić się nad refinansowaniem czyli przeniesieniem pożyczki do innego podmiotu finansowego, lub można też starać się renegocjować  pożyczkę.
 3. Jeśli mamy chwilowe problemy finansowe, jednak nie możemy zawiesić rat ani nie chcemy refinansować, gdyż wiąże się z tym dużo pracy, to ostatnią możliwością jest pożyczka na spłatę długu. (ale zaraz, pożyczka na spłatę długu?!) Choć początkowo wydaje się to niedorzeczne, to jest to prosty sposób na ustabilizowanie swojego długu. Zauważ, że pożyczkę zaciągasz na długi okres i jej suma skutecznie się rozłoży, natomiast dodatkowy zastrzyk gotówki pomoże Ci TERAZ spłacić raty.

Przy okazji, spróbuj zacząć spłacać długi od nowego roku.

To na tyle, jeśli chodzi o dziś. Pamiętaj, że jeśli pojawia się problem z pożyczką, to nie warto zwlekać, gdyż najgorsze czego teraz potrzebujesz, to dostać się na jakąkolwiek listę dłużników.

Dowiedz się, jakie są pożyczki online bez KRD.

Chwilówki/Mam Długi/Kto się częściej zadłuża – kobiety czy mężczyźni?
Przeczytaj także:
 • Jak sprawdzić czy jestem w BIK, KRD, ERIF? Co tam…
 • Dodaj Opinie

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry