Dłużniku! Od dawna może cię śledzić…detektyw!

Czy zdajesz sobie sprawę, że każdy twój krok może obserwować obca osoba? Czy wiesz, że robiąc wielkie zakupy w supermarkecie, ktoś właśnie może zrobić ci zdjęcie? Masz niespłacone zadłużenie? Sądzisz, że ukryjesz swój majątek przed wierzycielem? Na takich jak ty, czyhają już wyspecjalizowani tajniacy!

Tomek, który świadomie schował głowę w piasek!

Tomek, już od kilku miesięcy nie płacił rat za pożyczkę. Po prostu przeliczył się z możliwościami finansowymi. Nie odbierał telefonów. Tylko raz odpowiedział konsultantce, że nie miał z czego żyć, ponieważ stracił pracę i nie był w stanie spłacić długu. Nie odpisywał na wezwania do zapłaty. Nie współpracował z pożyczkodawcą. Sądził, że dotrwa do terminu, gdy nie trzeba już płacić długów.

Pewnego dnia dostał tajemniczy list od pożyczkodawcy. Bardzo się zdziwił, że w treści listu były czarno białe zdjęcia, gdy robił zakupy w supermarkecie. Na innym zdjęciu, pakował do samochodu opakowanie z nowym telewizorem. Było jeszcze parę innych zdjęć.

Pożyczkodawca za pośrednictwem kancelarii prawnej poinfromował, że na ich podstawie, może sądzić o tym, iż dłużnik świadomie uchyla się od obowiązku spłacenia pożyczki. Jednocześnie zagroził, że fakt ten i dowody w tej sprawie przekaże do sądu.

detektywi śledzą dłużników

Każdy twój krok może śledzić detektyw.

Tomasz był zaskoczony, że ktoś go śledził. Sprawę przegrał, a nowy telewizor ostatecznie został sprzedany…na licytacji komorniczej. Cwaniactwo nie uszło mu płazem.

Zapominalska Marzena

Kilka lat temu, pani Marzena wzięła pożyczkę na komunię córki. Kobieta wyznaje do dziś zasadę: “zastaw się, ale postaw”. Na potrzeby uroczystości zamówiła salę z cateringiem i z alkoholem. Koszty pożyczki były bardzo wysokie, ale dla Marzeny liczyło się dobre wrażenie swojej rodziny. Uroczystość się skończyła. Dziecko były zadowolone, lecz dług został do spłacenia. Marzena nie mogła na bieżącą spłacać zadłużenia.

Początkowo była skłonna do współpracy i zaczęła przelewać drobne kwoty. Potem za namową partnera przeprowadziła się do innego miasta i przestała odpisywać na wezwania. Zapadła się pod ziemię.

Od przeprowadzki minęło kilka tygodni. Marzena, jak zwykle przeglądała swój profil na Instagramie. Przejrzała z nudów Facebooka i zajrzała do swojej poczty e-mail. Zaskoczyła ją wiadomość od firmy windykacyjnej, która przesłała wiadomość wraz z dołączonymi zrzutami ekranu z jej profilów społecznościowych. Marzena w swoim stylu chwaliła się na Instagramie nowym samochodem, lodówką i wycieczką do Grecji.

Firma windykacyjna, która działała w imieniu wierzyciela, ostrzegła że będą to dowody w sądzie, za świadome uchylanie się od płatności. Kobieta przy okazji się dowiedziała, że na jej adres został wysłany list z informacją, że wobec niej zostały podjęte czynności detektywistyczne.

Detektyw szuka dłużnika

Jeśli sądzisz, że nikt nie podpatrzy co robisz, to się bardzo mylisz. Wcześniej, już pisaliśmy, że dłużnicy są sprawdzani na Instagramie i Facebooku. Być może i ty jesteś już pod lupą detektywa lub windykatora specjalizującego się w wyszukiwaniu dłużników w internecie. Tak! Co raz więcej wierzycieli przekazuje sprawę odzyskania długów detektywom.

Jakie czynności może podjąć detektyw wobec dłużnika?

  • Może obserwować dłużnika;
  • wolno mu uzyskać informacje o osobie zadłużonej (np. o zatrudnieniu, posiadanych pojazdach czy nieruchomościach) od innych osób.

Czego nie może robić detektyw?

  • Nie może wchodzić do mieszkania zadłużonego;
  • nie ma prawa zajmować majątku niepłacącego pożyczkobiorcy.

Bądź czujny!

Technologię i techniki namierzenia majątku dłużnika ciągle się zmieniają. Dzięki internetowi, detektywi i windykatorzy bez problemu odnajdują dłużników, a potem mogą śledzić ich każdy krok. Jeżeli nawet nie masz żadnych kont na Instagramie, czy Facebooku to i tak nie może czuć się bezkarny.

Postęp, jaki dokonał się w ostatnich kilkunastu latach, daje osobom działającym na zlecenie wierzyciela, potężne narzędzia, które skutecznie wykorzystują w swojej pracy. Lepiej nie kombinować, tylko wziąć się w garść. Poznaj nasz poradnik, jak wyjść z długów i skorzystaj ze wskazówek dotyczących ekstremalnego oszczędzania, a z pewnością wyjdziesz na prostą.

Chwilówki/Mam Długi/Dłużniku! Od dawna może cię śledzić…detektyw!
Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry