Declutter – oszczędzaj i spłacaj długi bez wysiłku i poświęceń!

Declutter a oszczędzanie i długi finansowe

Oszczędzanie może kojarzyć się poświęceń i rezygnacją z przyjemności i rozrywek. Nie musi tak być! Declutter, z angielskiego, czyli ułatwianie sobie życia, jego porządkowanie może okazać się przyjemnością. Dowiedz się, jak możesz szybciej wyjść z długów na luzie i z przyjemnością!

Gdziekolwiek szukasz porady na temat oszczędzania i wychodzenia z długów, to prawie zawsze są one takie same. – “Ogranicz wydatki. Znajdź dodatkową pracę. Zużywaj mniej wody. Kupuj taniej.” Ile razy już to czytałeś? Czy takie porady cię zniechęcają? Masz już dość takich wskazówek? Chcesz szybko pozbyć się zadłużenia? Zaprzyjaźnij się w takim razie z dość tajemniczym słowem declutter.

Czym jest declutter i czy mi pomoże?

co to jest declutter?

Declutter to jedno najciekawszych słówek w języku angielskim, który łączy w sobie dwie zalety życiowe: minimalizm i uporządkowanie. Kieruj się tymi zasadami, a twoje życie stanie się dużo prostsze i łatwiejsze. Będziesz mieć mniej problemów na głowie i więcej czasu dla siebie. Zostanie ci też w portfelu znacznie więcej pieniędzy.

Declutter to pewien styl życia, w którym usuwasz z niego niepotrzebne i zalegające rzeczy i przedmioty. W jaki sposób? Sprzedając je np. na OLX, Allegro czy na osiedlowych wyprzedażach, czy kiermaszach. Zasada jest bardzo prosta: jeżeli coś nie używasz już od kilku miesięcy, a działa i spełnia swoje funkcje, to się tego pozbądź! Zyskasz trochę więcej miejsca i dodatkowej gotówki, którą możesz przeznaczyć na spłatę długów.

Jak się najlepiej za to zabrać?

Stosuj się do kilku niżej wymienionych wskazówek.

 • Pozbądź się sentymentów. Przedmioty, które niepotrzebnie u ciebie zalegają — nie mają “duszy” i nie cierpią. Nie przywiązuj się i po prostu się od nich uwolnij!
 • Wyobraź sobie twój dom bez rupieci. Czy jest w nim więcej miejsca? Czy czujesz się bardziej komfortowo? Sama myśl o większej przestrzeni powinna wpłynąć na twoje samopoczucie i zachęcić cię do szybszej sprzedaży.
 • Policz, ile zyskasz na sprzedaży. To jedna z najprzyjemniejszych czynności. Po prostu wejdź na serwis z ogłoszeniami. Wpisz nazwę twojego przedmiotu i zapoznaj się z aktualnymi cenami. Wybierz kwotę, tak aby nie była za wysoka.
 • Nie kombinuj i cwaniakuj! Każdy używany przedmiot ma swoją określoną przez wolny rynek cenę. Jeśli bowiem zażyczysz sobie np. za stare telefony kwotę ponad średnio wartość, po której są wystawiane np. na aukcji, to się ich nie pozbędziesz. Nikt na stronach aukcyjnych nie kupi sprzętu po nieopłacalnej cenie.
 • Zrób porządki w całym domu. Może, gdzieś zalegają już zapomniane przez ciebie starocie? Schyl się pod półki. Zajrzyj do zakamarków w piwnicy.
 • Proś sąsiada, rodzinę, ale nie kupuj na jeden raz. Co to znaczy? To znaczy, że jeżeli potrzebujesz wiertarki, to lepszym pomysłem będzie poproszenie sąsiada, niż kupowanie od razu nowej ze sklepu. Zaoszczędzisz pieniądze i miejsce w twoim domu.

Zastanów się, czy przypadkiem rzeczy, które są już ci niepotrzebne, mogą się przydać twojej rodzinie lub znajomym.
Stosuj się do tych tipsów, a z pewnością w krótkim czasie zarobisz ekstra gotówkę. Przeznaczysz ją na spłatę zadłużenia i pomoże ci to szybciej wyjść z długów. Niech declutter stanie się częścią twojego życia. Korzyści w tym finansowe, szybko przyniosą tobie ulgę i zadowolenie.

Chwilówki/Mam Długi/Declutter – oszczędzaj i spłacaj długi bez wysiłku i poświęceń!
Przeczytaj także:
 • Zacznij spłacać długi od nowego roku! 11 wskazówek, które ułatwią…
 • Pozbywamy się szybko długów! Ekstremalne oszczędzanie z Crediteo.pl
 • Co to jest hygge? Ujawniamy nowy sposób na wyjście z…
 • Dodaj Opinie

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry