Recenzja firmy Wierzyciel S.A. Poznaj opinie

Wierzyciel S.A.

Na rynku pożyczek gotówkowych funkcjonuje wiele tzw. firm pożyczkowych. Jednym z najstarszych (rok założenia 2003) jest spółka Wierzyciel S.A. Oferuje ona pożyczki gotówkowe w kwocie do 11000 złotych z maksymalnym okresem spłaty w ciągu 48 miesięcy. Poniższa recenzja przedstawia podstawowe zasady, jakimi kieruje się pożyczkodawca z Mikołowa.

Zacznijmy od wymagań Wierzyciela wobec klientów. Pożyczkobiorca musi dysponować pełną zdolnością do czynności prawnych, a także osiągać dochód miesięczny minimum 1300 zł netto z tytułu umowy o pracę, emerytury lub renty. Czynniki dyskwalifikujące to m.in. nieprzyznanie się do zadłużenia w innych instytucjach finansowych, obciążenie wynagrodzenia (np. zajęcie części pensji przez komornika), negatywna opinia w miejscu pracy, a także figurowanie w bazach informacji o nierzetelnych kredytobiorcach.

Czy Wierzyciel S.A. sprawdza BIK?

Tak, wpisując twój pesel w bazie InfoMonitor, po kilku sekundach otrzymuje raport z BIK i z Bankowego Rejestru Klientów Nierzetelnych.

Przykładowe opłaty

Wysokość pożyczki i miesięcznych rat w Wierzycielu w dużym stopniu zależą od zdolności kredytowej, którą oblicza się z uwzględnieniem dochodu netto oraz liczby osób na utrzymaniu. Przykładowo klient zarabiający miesięcznie 2000 zł netto, będący jedynym żywicielem trzyosobowej rodziny (450 zł x 3 = 1350 zł) może zaciągnąć pożyczkę, której miesięczny koszt spłaty nie przekracza 650 złotych. Wyższą zdolność kredytową można jednak osiągnąć korzystając z poręczyciela.

Przykładowo osoba samotna, prowadząca gospodarstwo domowe samotnie, z dwoma poręczycielami jest w stanie uzyskać od 200 zł do 11000 złotych, z terminem kredytowania od minimum 3 miesięcy do nawet 4 lat.

Wymagania

Aktualna oferta  firmy Wierzyciel S.A.

Wierzyciel a internauci

Przejdźmy do strony internetowej Wierzyciela, która wygląda koszmarnie. Dosłownie parę informacji na temat warunków pożyczki w Wierzycielu. Nie potrzebny z punktu widzenia internauty dział aktualności. Brak interakcji z użytkownikami i nic niewnoszące działy. Sama strona internetowa przypomina te, które powstawały z 10 lat temu.

Niestety Wierzyciel S.A. zaniedbał swoją wizytówkę w internecie, a przecież to właśnie ona powinna zainteresować przyszłego pożyczkobiorcę ofertą firmy. Tak nie jest i póki Wierzyciel nie zmieni swojego podejścia, dopóty będzie tracił potencjalnych klientów.

Opinie o firmie

Pracownicy infolinii nie mają zielonego pojęcia o tym co mówią. Inni nie potrafią prawidłowo złożyć dokumentów. Wszystko trwa i trwa w nieskończoność.

źródło: forum-kredytowe

Obok Provident i Bocian Pożyczki to według mnie najbardziej godna uwagi firma pozabankowa.

źródło: kredytforum

W naszej opinii oferta Wierzyciela S.A. powinna zainteresować osoby zamożniejsze, które nie mają problemów finansowych. Firma celuje w bogatszych klientów, ponieważ ryzyko strat finansowych jest nie wielkie. Wierzyciel w porównaniu do Providenta, czy Bocian Pożyczki ma lepszą ofertą pożyczkową ze znacznie niższym oprocentowaniem. Niemniej wysokie oczekiwania wobec klientów, czynią ją dostępną tylko dla niewielkiego grona klientów.

Chwilówki/Opinie/Recenzja firmy Wierzyciel S.A. Poznaj opinie
Przeczytaj także:
 • Profi Credit
 • 1 Opinia

  1 Opinia

  1. jo

   Nie przyznali mi pożyczki bo do mojego dochodu brakowało 0,23 grosze. Śmiech

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry