Tempo Finanse – opinie

tempo finanse

Tempo Finanse to następna firma z powodzeniem działającym na naszym rynku. Co oprócz nowej strony internetowej proponuje swoim przyszłym klientom?

Crediteo uważnie przygląda się naszym firmom pozabankowym. Jakie nasze było zdziwienie, gdy zabieraliśmy się do recenzji Tempo Finanse. Parę miesięcy temu witryna firmy wyglądała jak z innej epoki. Gorzej, mieliśmy wrażenie, że znaleźliśmy się na stronie z programu partnerskiego.

Obecny wygląd strony zaskoczył nas pozytywnie. Na samej górze mamy widoczne działy, pośrodku przyciski “call to action”, czyli zgłoszenie i kalkulator. Jeśli mamy ponarzekać, to widzimy znajome zdjęcia, dostępne na portalach zajmujących się sprzedażą zdjęć. Oczywiście chodzi nam o pana z krawatem, który wyciąga do nas przyjazną dłoń (ma to w nas wzbudzić zaufanie) i w jego tle grupę ludzi.

wygląd strony

No ale nie to nas interesuje tylko, co proponuje Tempo Finanse.

Parabank według tego co udało nam się ustalić działa aktywnie od 2007 r. Obecnie posiada oddziały we wszystkich województwach, z centralą w Warszawie. Od razu podpowiadamy, że filie znajdują się prawie zawsze w stolicach województw.

Tempo Finanse opiera swój biznes na sprawdzonym przykładzie. Kto się domyśla, że chodzi o firmę Provident ten ma rację. Firma działa identycznie, a od pierwowzoru różnią ją tylko warunki i wysokość pożyczek.

Czy Tempo Finanse sprawdza BIK? Nie, firma udziela pożyczek na podstawie wysokości zarobków.

Oferta Tempo Finanse

Spółka udziela pożyczek od 300 zł do 5 tysięcy złotych w opcji przelewu na konto i w ramach obsługi domowej. Osoby które korzystały już z usług np. Providenta, czy Optima SA wiedzą na czym polega wariant domowy. Dla osób, które pierwszy raz stykają się z tym pojęciem, spieszymy wytłumaczyć.

Przedstawiciel firmy dzwoni do nas i umawia się z nami w miejscu naszego zamieszkania o dogodnej dla nas porze. W domowym zaciszu poznajemy warunki umowy pożyczki. Gdy spełnia nasze oczekiwania, podpisujemy ją i otrzymujemy gotówkę do ręki. Jest tutaj haczyk, o którym warto pamiętać. Za obsługę domową zapłacimy w kosztach pożyczki, przez co całkowity koszt długu jest znacznie wyższy niż w opcji na konto.

Wracając do samej oferty, niestety doznajemy rozczarowania. Na co nam kalkulator, co nie przedstawia od razu wszystkich kosztów pożyczki? Na stronie Tempo Finanse możemy wybrać interesującą nas sumę, a kalkulator od razu nas informuje o wysokości tygodniowej raty. Nie jesteśmy w stanie również wybrać ilości rat. Wszystko jest nam ustalone z góry. Dla uważnych mała podpowiedź: poniżej kalkulatora na prawo możemy odhaczyć obsługę domową, co wpłynie na zmniejszenie raty tygodniowej. To tak dla ciekawskich.

Skoro Tempo Finanse nie pokazuje nam kosztów pożyczki, na stronie postanowiliśmy posiłkować się raportem UOKiK na temat firm pożyczkowych. Na podstawie raportu udało nam się ustalić RRSO i tygodniową ratę dla pożyczki na kwotę 600 zł i 1500 złotych. W pierwszym przykładzie RRSO wynosi 310,65%, a spłata długu w 50 równych ratach tygodniowych po 29 zł i 61 groszy. Dla pożyczki na sumę 1500 zł, RRSO wynosi 334,32%, w 50 ratach tygodniowych po 26 zł i 51 groszy.

Trzeba wspomnieć, że UOKiK miał uwagi do Tempo Finanse z tytułu dodatkowych opłat.

Tempo Finanse opinie

Poszukując komentarzy na temat firmy, nie na natrafiliśmy na jakąkolwiek wartościową wypowiedź. Obecnie znajdziemy na forach dyskusyjnych kilka tematów, ale większość osób twierdzi, że nic na temat Tempo Finanse nie wiedzą. Niektórzy nawet radzą skorzystanie z bardziej znanych firm. Na dzień pisania artykułu (wrzesień 2013 r.) brakuje nam opinii, które moglibyśmy tutaj przytoczyć.

Przecyztaj również, co sądzimy o nowej stronie o nazwie Finan Pożyczki.

Chwilówki/Opinie/Tempo Finanse – opinie
Przeczytaj także:
 • Bocian Pożyczki
 • Eurocent
 • Euro Providus – poznaj najważniejsze informacje
 • 3 komentarze

  3 Opinie

  1. Zosia paty

   Tempo Finanse [Finan ] to taka firma która nie ma doradców na terenie i udziela pożyczek, następnie nikt nie przyjedzie po raty bo i kto?? Skoro nie mają nikogo, po upływie jakiegoś czasu robią wpisy do KRD !!!!!!!!!!!!!!! Jak tak można postępować z ludżmi ??? Mieć ich za nic ?? Więc dlatego jest tyle wpisów w KRD a oni się cieszą tym że wyeliminowali klientów !!! Co biorą za to kasę !! DO DIABŁA !! BRAK DORADCÓW! ZERO POŻYCZEK!!!!!!!

  2. aśka

   Tempo Finanse nigdy nie będą konkurencją dla Providenta.

  3. aśka

   Jak to jest? Upadla gwiazda Providenta jest teraz najjaśniejszą gwiazdą wroclawskiego oddziału Tempo Finansów.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry