Firmy Pozabankowe

Pożyczka w Solven. Opinie klientów, wymagania i czas oczekiwania

Solven

W tym miejscu odpowiemy na pytania o Solven. Poznasz naszą opinię. Dowiesz się, czy sprawdza BIK. Odnajdziesz kontakt do firmy. Przeczytanie zajmie ci 2 minuty.

Weź pożyczkę w Solven »
 

Nazwa Firmy:SOLVEN Finance Sp. z o.o.
Pośrednik?Nie
NIP:8522619866
REGON:364187350
KRS:0000610849
Wysokość pożyczki:300 zł - 5000 zł
Czy jest promocja dla nowych klientów?Nie
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 1200 zł, z okresem spłaty w ciągu 30 dni.
RRSO:

1812,65%
Suma opłat329,40 zł
Całkowity koszt do spłaty:1529,40 zł

Solven (KRS: 0000610849, NIP: 8522619866, REGON: 364187350) ze Szczecina to polska firma pożyczkowa z polskim kapitałem, która działa od 2016 roku. Zajmuje się udzielaniem chwilówek od 300 zł do 5000 złotych na okres do 30 dni. Na jej czele stoi Gibczyński Rafał. Skontaktować się z firmą możesz na dwa sposoby:

 • telefonicznie: 222 302 302
 • e-mail: biuro@solven.pl

Z opinii klientów wynika, że Solven to bezpieczne i godne zaufania przedsiębiorstwo. W umowie nie ma żadnych haczyków. Wszelkie istotne dla ciebie informacje — takie jak np. koszt pożyczki, warunki jej otrzymania są podane w czytelny i zrozumiały sposób.

Jak się tutaj poruszać?

Strona internetowa www.solven.pl jest wykonana w sposób estetyczny oraz przejrzysty dla odwiedzającego. Funkcjonalna i praktyczna wzbudza pozytywne wrażenie. W centralnym punkcie znajduje się wygodny i prosty w użyciu kalkulator pożyczkowy. Jeśli zaczniesz przesuwać suwaki, to zauważysz jak zmieniają się opłaty.

Kalkulator pożyczkowy

Zastanów się, ile chcesz pożyczyć i czy na pewno zdołasz spłacić należność w wyznaczonym terminie. Jeśli masz wolną chwilę i jesteś nie do końca pewny, czy weźmiesz pożyczkę, skorzystaj z dołączonego do strony tzw. Formularza Informacyjnego. Dzięki niemu poznasz szczegółowe dane i zaspokoisz swoją ciekawość.

Rejestracja w Solven a PESEL

W pierwszej kolejności będziesz zobowiązany do rejestracji na stronie, inaczej nie będziesz mógł aplikować. Zauważ, że podczas rejestracji podajesz swój PESEL. Czy podanie takich danych budzi twoje obawy? Jeśli tak, to możesz być pewny, że twoje dane nie zostaną nigdzie wykorzystane, a są niezbędne w procesie weryfikacji.

Rejestracja

Co sprawdzają? Czy muszę przygotować jakieś dokumenty?

Aby przejść pozytywnie weryfikację i otrzymać pożyczkę, musisz posiadać stały dochód z tytułu wykonywanej pracy i mieć od 18 do 75 lat. Zostaniesz również zweryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz Krajowym Rejestrze Długów (KRD), BIG InfoMonitor. Dodatkowo firma sprawdzi cię w bazie danych uczestników Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej zwanej “Credit Check”. Ponadto, jak czytamy na stronie:

“W Twojej sprawie nie toczy się postępowanie komornicze.”

Czyli nie możesz mieć z tytułu niespłaconych zobowiązań komornika na głowie.

To, co z pewnością cię ucieszy to fakt, że Solven na etapie składania wniosku nie wymaga żadnych dokumentów.

Jaką kwotę otrzymam za pierwszym razem? Jaki jest czas na przyznanie pożyczki?

W jednym z działów pod tytułem “częste pytania” możesz się dowiedzieć, że przedsiębiorstwo w większości przypadków, za pierwszym razem udziela chwilówek do 1400 złotych, choć wiele zależy od twojej zdolność kredytowej i suma ta może być i wyższa, jak i niższa.

Jeśli formularz wypełniony przez ciebie zostanie zaakceptowany, w ciągu 2 dni zostaje wysłana umowa, którą podpiszesz i musisz odesłać do pożyczkodawcy. Od tego momentu firma Solven, w przeciągu 24h przekazuje klientowi gotówkę.

Czy SOLVEN zawiera ukryte opłaty?

“U nas płacisz tylko za prowizję” – taki zapis znajdziemy w dziale z odpowiedziami, który jest udostępniony na stronie internetowej Solven. Co z niego wynika? W tym wypadku spółka chce się pochwalić, że w przeciwieństwie do konkurencji, nie nalicza dodatkowych opłat. W zamian za udzielenie ci pożyczki oczekuje tylko zapłaty, w postaci prowizji. W chwili wolnej poznaj te argumenty:

“To, co charakteryzuje naszą pożyczkę i odróżnia ją od konkurencji, to brak ukrytych opłat czy kosztów takich jak: opłata za dodatkowe usługi (np. wizyta doradcy w domu), opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego, opłata przygotowawcza, opłata administracyjna, wartość pieniądza w czasie.”

Ile zapłacę? Podacie przykładowe koszty?

Kalkulator na stronie pokazuje nam, że przy pożyczonej kwocie w wysokości 1200 zł na 30dni, do oddania będziesz mieć 1529,40 złotych. Reprezentatywny przykład:

 • całkowita kwota pożyczki: 1200 zł;
 • czas obowiązywania umowy: 30 dni;
 • oprocentowanie stałe: 0 % rocznie;
 • prowizja: 329,40 zł;
 • odsetki: 0 zł
 • całkowita kwota do zapłaty 1529,40 zł;
 • RRSO 1812,65%

Pewnie zastanawiasz się, czy to dużo? Porównaliśmy dla ciebie taką samą pożyczkę, ale w innych firmach. W Vivus zapłacisz 1416 złotych, a w NetCredit 1419,86 złotych.

Czy mogę przedłużyć spłatę?

Tak istnieje taka opcja. Przykładowo, posługując przykładem powyżej, za przełożenie zapłaty zapłacisz jedynie 7,08 złotych.

Windykacja w Solven

W razie, gdy nie spłacisz w terminie zaległości, spółka będzie w pierwszej kolejności kontaktowała sie z tobą telefonicznie i e-mail. Jeżeli to nie poskutkuje, zostaną do ciebie wysłane monity przypominające o zapłacie. Przejmie też twoją sprawę dział windykacyjny. Dalsze zwlekanie i brak chęci współpracy z windykatorem może skutkować skierowaniem sprawy do sądu.

Jaką macie opinię o Solven?

Wypełnij wniosek »
 

W internecie natrafiliśmy w większości przypadków na komentarze pozytywne. Znajdują się one jednak na portalach finansowych, stąd trudno nam ustalić, na ile są wiarygodne.

/Zrzuty ekranu służą jedynie do opisu firmy.


Przeczytaj także:

 • Finansowe Posiłki opinie

 • 3 komentarze

  3 Opinie

  1. kamil

   Pseudo pochwalne opinie na temat firmy i to jeszcze z tego samego adresu IP wykasowane. Liczba takich komentarzy: 3

  2. czesław

   polecam, bardzo dobra obsługa

  3. darek

   polecam, działają już normalnie

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry