Solven

Solven

Co to jest Solven? Jakie są komentarze? Nie wiesz, czy przejdziesz pozytywnie weryfikację? Czy sprawdzą cię w BIK? W tym miejscu odpowiemy na Twoje pytania. Przeczytanie zajmie ci 2 minuty.

Weź pożyczkę w Solven »
 

Czego dowiesz się tutaj:

 • Najpierw poznasz naszą opinię o Solven.
 • Zapoznasz się z najważniejszymi danymi pożyczkodawcy.
 • Dowiesz się, jakie ma wymagania i czy dostaniesz pozytywną decyzję.
 • Sprawdzisz, jakie bazy dłużników (BIK, KRD, ERIF) weryfikuje.
 • Przeczytasz, jak szybko otrzymasz decyzję i kiedy będzie przelew.
 • Rzucisz okiem na wady i zalety pożyczki.
 • Poznasz przykładowe opłaty.
 • Podpowiemy ci, jak tutaj wziąć pożyczkę.

Solven – opinie

W internecie natrafiliśmy w większości przypadków na komentarze pozytywne. Znajdują się one jednak na portalach finansowych, stąd trudno nam ustalić, na ile są wiarygodne.

“W mojej ocenie Solven może stać się ciekawą alternatywą, dla klientów szukających szybkich pożyczek z decyzją w ciągu kilku minut” – uważa Ewa Kondel z portalu Crediteo.pl.

Solven – kontakt

Nazwa Firmy:SOLVEN Finance Sp. z o.o.
Adres:al. Wojska Polskiego 62, 70-477 Szczecin
Strona WWW:https://solven.pl
Telefon:222 302 302
e-mail:biuro@solven.pl
Godziny pracy:Poniedziałek - Piątek 8.00 - 18.00
Sobota 9.00 - 14.00
Pośrednik?Nie
NIP:8522619866
REGON:364187350
KRS:0000610849
Wysokość pożyczki:300 zł - 5000 zł
Czy jest promocja dla nowych klientów?Nie
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 1200 zł, z okresem spłaty w ciągu 30 dni.
RRSO:

1812,65%
Suma opłat329,40 zł
Całkowity koszt do spłaty:1529,40 zł

Co to jest Solven?

Solven to pożyczka online w wysokości od 300 zł do 5000 złotych na okres do 30 dni. Oferują ją polska firma pożyczkowa (KRS: 0000610849, NIP: 8522619866, REGON: 364187350) ze Szczecina, która działa od 2016 roku. Na jej czele stoi Gibczyński Rafał. Skontaktować się z pożyczkodawcą możesz na dwa sposoby:

 • telefonicznie: 222 302 302
 • e-mail: biuro@solven.pl

Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 i w soboty od 9:00 do 14:00.

Z opinii klientów wynika, że Solven to bezpieczna i godna zaufania firma pożyczkowa. W umowie nie ma żadnych haczyków. Wszelkie istotne dla ciebie informacje — takie jak np. koszt pożyczki, warunki jej otrzymania są podane w czytelny i zrozumiały sposób.

Jak się tutaj poruszać?

Strona internetowa www.solven.pl jest wykonana w sposób estetyczny oraz przejrzysty dla odwiedzającego. Funkcjonalna i praktyczna wzbudza pozytywne wrażenie. W centralnym punkcie znajduje się wygodny i prosty w użyciu kalkulator pożyczkowy. Jeśli zaczniesz przesuwać suwaki, to zauważysz, jak zmieniają się opłaty.

Kalkulator pożyczkowy

Zastanów się, ile chcesz pożyczyć w Solven i czy na pewno zdołasz spłacić należność w wyznaczonym terminie. Jeśli masz wolną chwilę i jesteś nie do końca pewny, czy weźmiesz pożyczkę, skorzystaj z dołączonego do strony tzw. Formularza Informacyjnego. Dzięki niemu poznasz szczegółowe dane i zaspokoisz swoją ciekawość.

Rejestracja w Solven a PESEL

W pierwszej kolejności będziesz zobowiązany do rejestracji na stronie, inaczej nie będziesz mógł aplikować. Zauważ, że podczas rejestracji podajesz swój PESEL. Czy podanie takich danych budzi twoje obawy? Jeśli tak, to możesz być pewny, że twoje dane nie zostaną nigdzie wykorzystane, a są niezbędne w procesie weryfikacji.

Rejestracja

Czy Solven sprawdza BIK?

Zostaniesz zweryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz Krajowym Rejestrze Długów (KRD), BIG InfoMonitor. Dodatkowo pożyczkodawca sprawdzi cię w bazie danych uczestników Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej zwanej “Credit Check”. Ponadto, jak czytamy na stronie WWW:

“W Twojej sprawie nie toczy się postępowanie komornicze.”

Czyli nie możesz mieć z tytułu niespłaconych zobowiązań komornika na głowie.

Jakie dokumenty wymaga Solven? Od ilu jest lat? Czy dzwoni do pracodawcy?

To, co z pewnością cię ucieszy to fakt, że Solven na etapie składania wniosku nie wymaga żadnych dokumentów. Aby przejść pozytywnie weryfikację i otrzymać pożyczkę, musisz posiadać stały dochód z tytułu wykonywanej pracy i mieć od 18 do 75 lat. Pożyczkodawca nie dzwoni do pracodawcy.

Jaką kwotę otrzymam za pierwszym razem? Jaki jest czas na przyznanie pożyczki?

W jednym z działów pod tytułem “częste pytania” możesz się dowiedzieć, że firma pożyczkowa w większości przypadków, za pierwszym razem udziela pożyczki do 1400 złotych, choć wiele zależy od twojej zdolność kredytowej i suma ta może być i wyższa, jak i niższa.

Jeśli formularz wypełniony przez ciebie zostanie zaakceptowany, w ciągu 2 dni zostaje wysłana umowa, którą podpiszesz i musisz odesłać do pożyczkodawcy. Od tego momentu Solven, w przeciągu 24h przekazuje klientowi gotówkę.

Czy SOLVEN zawiera ukryte opłaty?

“U nas płacisz tylko za prowizję” – taki zapis znajdziemy w dziale z odpowiedziami, który jest udostępniony na stronie internetowej. Co z niego wynika? W tym wypadku pożyczkodawca chce się pochwalić, że w przeciwieństwie do konkurencji, nie nalicza dodatkowych opłat. W zamian za udzielenie ci pożyczki Solven oczekuje tylko zapłaty, w postaci prowizji. W chwili wolnej poznaj te argumenty:

“To, co charakteryzuje naszą pożyczkę i odróżnia ją od konkurencji, to brak ukrytych opłat czy kosztów takich jak: opłata za dodatkowe usługi (np. wizyta doradcy w domu), opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego, opłata przygotowawcza, opłata administracyjna, wartość pieniądza w czasie.”

Ile zapłacę? Podacie przykładowe koszty? Czy jest jakaś promocja?

Kalkulator na stronie pokazuje nam, że przy pożyczonej kwocie w wysokości 1200 zł na 30 dni, do oddania będziesz mieć 1529,40 złotych. Reprezentatywny przykład:

 • całkowita kwota pożyczki: 1200 zł;
 • czas obowiązywania umowy: 30 dni;
 • oprocentowanie stałe: 0 % rocznie;
 • prowizja: 329,40 zł;
 • odsetki: 0 zł
 • całkowita kwota do zapłaty 1529,40 zł;
 • RRSO 1812,65%

Pewnie zastanawiasz się, czy to dużo? Porównaliśmy dla ciebie taką samą pożyczkę przez internet, ale w innych firmach. W Vivus zapłacisz 1416 złotych, a w NetCredit 1419,86 złotych.

Niestety, obecnie pożyczkodawca nie przewiduje żadnych promocji dla nowych i stałych klientów.

Zalety i wady pożyczki w Solven

Zalety:

 • Szybka decyzja, możliwość wzięcia pożyczki przez siedem dni w tygodniu.
 • Dla stałych klientów pożyczka nawet do 5000 złotych.
 • Pożyczka udzielana przez internet, bez wychodzenia z domu.

Wady:

 • Sprawdzanie danych w bazie BIG, ERIF, KRD i BIK.
 • Brak promocji dla nowych klientów.

Solven – windykacja

W razie, gdy nie spłacisz w terminie zaległości, pożyczkodawca będzie w pierwszej kolejności kontaktował się z tobą telefonicznie i e-mail. Jeżeli to nie poskutkuje, zostaną do ciebie wysłane monity przypominające o zapłacie. Przejmie też twoją sprawę dział windykacyjny. Dalsze zwlekanie i brak chęci współpracy z windykatorem może skutkować skierowaniem sprawy do sądu.

Jeśli zależy ci na spłacie, ale nie jesteś w stanie spłacić zadłużenie, możesz poprosić o rozłożenie długu na raty. W tym celu przygotuj pismo o rozłożenie pożyczki na raty. Napisz w nim, co jest przyczyną twoich problemów finansowych, a następnie wyślij pismo za potwierdzeniem odbioru.

Jak wziąć pożyczkę w Solven?

Wypełnij wniosek »
 

Wejdź na stronę https://solven.pl/. Zapoznaj się opłatami. Po kliknięciu w przycisk “złóż wniosek” zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego. Przypomnij sobie swój PESEL. Zapoznaj się ze zgodami i zaznacz te, z które akceptujesz.

Po zarejestrowaniu konta, na podany przez ciebie adres e-mail przyjdą dane do logowania. Od momentu, gdy się zalogujesz, możesz rozpocząć już właściwy proces wnioskowania o pożyczkę online.

 

/Zrzuty ekranu służą jedynie do opisu firmy.


Chwilówki  /  Opinie  /  Solven


4 komentarze

4 Opinie

 1. kamil

  Pseudo pochwalne opinie na temat firmy i to jeszcze z tego samego adresu IP wykasowane. Liczba takich komentarzy: 3

 2. czesław

  polecam, bardzo dobra obsługa

 3. darek

  polecam, działają już normalnie

 4. Ania

  masakra i żenada nie polecam wcale chyba że ktoś nie potrzebuje odrazu a może czekać na wypłatę do 14 -dni.

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry