Firmy Pozabankowe

Solven opinie

Solven

Szukasz informacji o Solven? Opinie są dla ciebie najważniejsze? W tej recenzji odpowiemy na najważniejsze pytania związane z firmą.

Weź pożyczkę w Solven »
 

Solven Finance (KRS: 0000610849, NIP: 8522619866, REGON: 364187350) ze Szczecina, to polska firma pożyczkowa. Zajmuje się udzielaniem pożyczek ratalnych za pośrednictwem internetu.

Ile możemy pożyczyć i na jakich warunkach?

Strona internetowa www.solven.pl jest wykonana w sposób estetyczny oraz przejrzysty dla odwiedzającego. Funkcjonalna i praktyczna wzbudza pozytywne wrażenie. Na stronie znajdziemy dwa rodzaje pożyczek. Pierwszą klient może wykorzystać na dowolny cel konsumpcyjny od 300 zł do 5000 złotych. Drugi wariant umożliwia pozyskanie kwoty zaczynającej się od 300 zł do 20 000 zł w systemie ratalnym.

Aby przejść pozytywnie weryfikację i otrzymać pożyczkę w Solven, klient musi posiadać stały dochód z tytułu wykonywanej pracy albo działalności gospodarczej. Wymagana jest również pozytywna ocena w Bazie Informacji Kredytowej (BIK) oraz Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Jeśli formularz wypełniony przez klienta zostanie zaakceptowany, w ciągu 2 dni zostaje wysłana umowa, którą klient wraz z podpisem musi odesłać do pożyczkodawcy. Od tego momentu firma Solven, w przeciągu 24h przekazuje klientowi gotówkę.

Bezpieczna firma?

“U nas płacisz tylko za prowizję” – taki zapis znajdziemy w dziale z odpowiedziami, który jest udostępniony na stronie internetowej Solven. Co z niego wynika? W tym wypadku, spółka chce się pochwalić, że w przeciwieństwie do konkurencji, nie nalicza dodatkowych opłat. W zamian za udzielenie ci pożyczki, oczekuje tylko zapłaty, w postaci prowizji.

Ile zapłacę? Podacie przykładowe koszty?

Kalkulator na stronie pokazuje nam, że przy pożyczonej kwocie 1500 zł na 6 miesięcy, jedna rata wyniesie zaledwie 330,25 złotych. Według wyliczeń, razem do zapłaty będziemy mieli jedynie 1981,50 złotych. Spółka w takim wypadku zamierza na nas zarobić 481,50 złotych. Dla porównania w  “Hapi Pożyczki”, która posiadała do tej pory najtańszą ofertę, zapłacimy przy takich samych warunkach 349,64 zł (razem 2097,84 zł), a firma Zaplo obciąży nasz kosztami w wysokości 432,34 złote (2594,04 zł). Biorąc pod uwagę, że są to liderzy w pożyczkach krótkoterminowych, oferta przedsiębiorstwa wydaje się bardzo atrakcyjna.

Opinie o Solven

W internecie natrafiliśmy w większości przypadków, na komentarze pozytywne. Znajdują się one na portalach finansowych, stąd trudno nam ustalić, na ile są wiarygodne.


Przeczytaj także:

 • Finansowe Posiłki opinie

 • 3 komentarze

  3 Opinie

  1. kamil

   Pseudo pochwalne opinie na temat firmy i to jeszcze z tego samego adresu IP wykasowane. Liczba takich komentarzy: 3

  2. czesław

   polecam, bardzo dobra obsługa

  3. darek

   polecam, działają już normalnie

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry