Firmy Pozabankowe

Smart Pożyczka – opinie, weryfikacja, kontakt, od ilu lat i czas oczekiwania

Smart Pożyczka

Co udało się nam ustalić o Smart Pożyczka? Jakie opinie o firmie krążą w internecie? Czy sprawdza BIK? Na te i inne pytania odnajdziesz tutaj odpowiedzi. Przeczytanie poradnika zajmie ci około 3 minuty.

Weź pożyczkę w Smart »
 

Nazwa firmy:Aventus Group Sp. z o.o.
Kontakt:ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2B p.III, 15 – 888 Białystok
Telefon:85 871 00 49
E-mail:info@smartpozyczka.pl​​​​​​​
Strona WWW:https://smartpozyczka.pl
Godziny Pracy:8:00 – 20:00
Pośrednik?Tak
KRS:0000355948
REGON:200358089
NIP:9662029390
Rachunki bankowe w:PKO Bank Polski SA,
Bank Millennium,
Bank Zachodni WBK, SA.,
Alior Bank SA,
Pekao Bank SA
Wysokość pożyczki:od 200 zł do 5000 złotych
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 1000 zł, z okresem umowy wynoszącym 30 dni:
RRSO:

1958,47%
Opłaty:282,22 zł
Całkowity koszt do spłaty:1282,22 zł

Wstęp

Smart Pożyczka należy do międzynarodowego przedsiębiorstwa UAB Aventus Capital, które działa również na terenie kilku innych państw, między innymi Łotwy, Czech, Gruzji, Kazachstanu czy Danii. Polską filią firmy jest Aventus Group Sp. z. o. o. Jej siedziba znajduje się przy ulicy Kard. St. Wyszyńskiego w Białymstoku, a prezesem zarządu jest Edvin Milevski. Smart Pożyczka sama w sobie jest pośrednikiem pożyczek udzielanych przez dwie inne spółki, również mieszczące się w Białymstoku – PIXO Sp. z. o. o., oraz LTU Finance Sp. z. o. o.

Firma może pochwalić się różnymi wyróżnieniami, zaznacza też że liczą się dla niej opinie klientów, na potwierdzenie czego umieściła na swojej stronie internetowej certyfikat wystawiony przez portal Opineo.

Jak poruszać się po stronie?

Stronę firmy znajdziesz pod adresem www.smartpozyczka.pl. Najważniejszą rzeczą jest umieszczony po prawej stronie kalkulator, dzięki któremu będziesz w stanie obliczyć ile kosztować będzie pożyczka w zależności od jej kwoty i terminu spłaty.

Pomocnym narzędziem jest panel, który znajdziesz na górze strony. Za jego pośrednictwem będziesz w stanie przejść do różnych kategorii, w których znajdziesz użyteczne informacje. Dowiesz się w jaki sposób zaciągnąć pożyczkę lub czy firma oferuje jakieś promocje. Możesz tam znaleźć też dane kontaktowe i informacje o przedsiębiorstwie.
Po przesunięciu strony w dół zauważysz jeszcze więcej informacji, przede wszystkim instruktażowe filmiki, które obrazowo wytłumaczą Ci jak wziąć i spłacić pożyczkę. Jeszcze niżej znajdziesz między innymi odnośniki do części poświęconych informacjom o spłacie pożyczki lub zmianie danych, a także opinie klientów, wyróżnienia i certyfikaty, które otrzymała Smart Pożyczka, oraz informacje prawne.

Czy Smart Pożyczka sprawdza BIK, KRD, BIG InfoMonitor?

Firma weryfikuje dane osób ubiegających się o pożyczkę w bazach danych BIG, KRD oraz ERIF. Ma to na celu zapobieżenie sytuacjom, w których pieniądze zostaną pożyczone osobom, które w historii nie spłacały należności. Smart Pożyczka nie korzysta z bazy Biura Informacji Kredytowej, zatem jeżeli posiadasz zobowiązania kredytowe, ale nie zalegasz z opłatami, możesz bez obaw wnioskować o pożyczkę.

Jakie dokumenty wymaga Smart Pożyczka? Od ilu jest lat? Czy dzwoni do pracodawcy?

Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty, którego numer oraz serię musisz podać podczas rejestracji. Firma udziela pożyczek osobom w wieku od 21 do 73 lat. Smart Pożyczka wymaga od klientów stałego zatrudnienia, podczas rejestracji musisz podać dane swojego zakładu pracy, ale nie wykonuje telefonu do pracodawcy przy składaniu wniosku.

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja?

Smart Pożyczka chwali się tym, że wnioski rozpatruje bardzo szybko. Firma korzysta z systemu weryfikacji ekspresowej Instantor, zatem nie musisz dokonywać przelewu celem potwierdzenia swojej tożsamości. Pożyczkodawca zaraz po rejestracji zweryfikuje Cię w bazach dłużników. Jeśli nie figurujesz w żadnej z nich, zostaniesz poinformowany o pozytywnej decyzji przez wiadomość SMS lub e-mail. Przelew zostanie dokonany od razu po akceptacji wniosku, o ile zrobiłeś to w godzinach wymienionych na stronie firmy (7:30-21:00 w dni powszednie, 9:00-17:00 w soboty i niedziele).

Czy jest jakaś promocja?

Dla nowych klientów Smart Pożyczka oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Jej maksymalna kwota to 3000 złotych, a czas spłaty to 30 dni. Oznacza to w praktyce, że firma nie dolicza do pożyczonych pieniędzy żadnej prowizji i odsetek, zatem po miesiącu musisz zwrócić dokładnie tyle samo, ile pożyczyłeś.

Firma dba również o swoich stałych klientów, oferując im program lojalnościowy. Każda kolejna pożyczka jest udzielana na wyższą maksymalną kwotę (do 7000 zł przy dziewiątej pożyczce), doliczany jest do niej również rabat (do 25%, również przy dziewiątej pożyczce).

Przykładowa tabela pożyczki

Pożyczka

Czas

RRSO

Opłaty

Suma pożyczki

4000 zł

20 dni

7939.10%

1086.92 zł

5086.92 zł

6000 zł

30 dni

1968.26%

1696.32 zł

7696.32 zł

Powyższa tabelka ukazuje dwie przykładowe pożyczki udzielone przez firmę Smart Pożyczka, na kwotę 4000 zł (termin spłaty 20 dni) i 6000 zł (termin spłaty 30 dni).

W przypadku pierwszej pożyczki rzeczywista roczna stopa oprocentowania wyniesie aż 7939.10%. Firma doliczy jako swoją prowizję 1086.92 zł, co oznacza, że po 20 dniach będziesz musiał dokonać przelewu na kwotę 5086.92 złotych.
RRSO drugiej pożyczki jest dużo niższe, wynosi 1968.26%, głównie ze względu na dłuższy termin spłaty. Pożyczkodawca doliczy do kwoty wyjściowej 1696.32 zł swojej prowizji, zatem po miesiącu do zapłaty będziesz miał 7696.32 zł.

Wady i zalety pożyczki w Smart Pożyczka

Zalety:

 • pożyczka udzielana całkowicie przez internet
 • szybka weryfikacja dzięki systemowi Instantor
 • pierwsza, darmowa pożyczka na kwotę nawet 3000 złotych
 • firma nie sprawdza BIK
 • międzynarodowa firma dbająca o swój wizerunek i opinie klientów

Wady:

 • minimalny wiek to 21 lat
 • firma sprawdza BIG, KRD i ERIF
 • o maksymalną kwotę możesz ubiegać się dopiero przy dziewiątej pożyczce

Jak wziąć pożyczkę w Smart Pożyczka?

O pożyczkę wnioskować możesz korzystając ze strony internetowej firmy: www.smartpozyczka.pl. Wybierz na kalkulatorze interesującą Cię kwotę i termin spłaty. Zostaniesz automatycznie przekierowany do formularza rejestracyjnego. Wpisz wszystkie wymagane dane, łącznie z tymi dotyczącymi Twojego pracodawcy. Następnie musisz dokonać weryfikacji swojego numeru bankowego – zrobisz to logując się na swoje konto za pośrednictwem narzędzia Instantor. Po dokonaniu tej czynności otrzymasz wiadomość od pożyczkodawcy, który poinformuje Cię czy przeszedłeś weryfikację pozytywnie.
Po udanej rejestracji zaloguj się do swojego panelu klienta korzystając ze swojego numeru PESEL oraz tymczasowego hasła, które otrzymasz w wiadomości SMS. Zmień hasło na swoje własne, ponownie wybierz kwotę i termin spłaty pożyczki, potwierdź złożenie wniosku. Przelew na Twoje konto powinien zostać dokonany natychmiastowo.

Przedłużenie pożyczki w Smart Pożyczka

Firma oferuje klientom możliwość przedłużenia terminu spłaty pierwszej pożyczki o 30 dni, wiąże się to jednak z dodatkową opłatą. W przypadku kolejnych pożyczek, jedyną możliwością późniejszej spłaty jest refinansowanie pożyczki w innej firmie. Smart Pożyczka ustala koszty i warunki takiej umowy indywidualnie dla każdego pożyczkobiorcy.

Windykacja w Smart Pożyczka

Jeśli nie przedłużysz terminu spłaty pożyczki i nie dokonasz jej terminowej spłaty, firma podejmie wobec Ciebie działania mające na celu windykację należności. Podstawowym narzędziem są płatne monity, którymi pożyczkodawca będzie upominać Cię o konieczności spłaty należności. Jeżeli nie przyniesie to skutku, spółce przysługuje prawo do nałożenia na Ciebie karnych odsetek, skorzystania z usług firmy windykacyjnej, wpisania Cię do rejestrów dłużników, a także ostatecznie do wystąpienia na drogę sądową, celem uzyskania prawa do komorniczej egzekucji należnej kwoty.

Czy warto wziąć pożyczkę w Smart Pożyczka?

Każdemu, również Tobie, może zdarzyć się sytuacja, w której będziesz potrzebować nagłego zastrzyku gotówki, a wypłata zostanie przelana dopiero za dwa lub trzy tygodnie. W takim momencie oferta firm specjalizujących się w chwilówkach może być niezwykle pomocna. Smart Pożyczka oferuje pożyczki udzielone szybko, a zarazem na dosyć wysoką kwotę – za pierwszym razem możesz bez opłat pożyczyć nawet 3000 złotych. Jeżeli zatem znajdziesz się w sytuacji, w której potrzebujesz pieniędzy, oferta firmy jest godna rozpatrzenia. Posiada ona dobre opinie, warunki umowy są jasne i nie zawierają żadnych haczyków.

Smart Pożyczka to dobry wybór dla każdego, komu potrzebny jest szybki przelew środków pieniężnych, niezależnie od tego czy sytuacja jest jednorazowa, czy możliwe jest że powtórzy się ona w przyszłości. Firma ma w swojej ofercie pakiet lojalnościowy, którego celem jest utrzymanie klienta na dłuższy czas, mimo że druga i kolejna pożyczka wiążą się już z koniecznością dodatkowych opłat.

 

 

Opinie o Smart Pożyczka

Obecnie brakuje opinii i komentarzy dotyczących firmy. Niemniej w naszej ocenie, opłaty za przełożenie spłaty zadłużenia są za wysokie. Brakuje promocji dla nowych klientów. Duży plus za arkusz informacyjny i świetny wygląd strony.

A czy ktoś z was korzystał z oferty spółki? Zapraszamy do dyskusji.


2 komentarze

2 Opinie

 1. marla

  Nareszcie coś konkretnego w tym internecie.

 2. busy z polski do danii

  Dobry, błyskotliwy, nowatorski – nic dodać, nic ująć.
  Oby więcej takich artykułów na stronach.

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry