Skarabeusz Pożyczki – opinie i wymagania

Skarabeusz

Skarabeusz Pożyczki zajmuje się pożyczaniem pieniędzy w terenie, za pośrednictwem swoich doradców finansowych. Działa podobnie jak Provident, Bocian Pożyczki czy Optima.

Skarabeusz funkcjonuje obecnie w Małopolsce, Wielkopolsce na Podkarpaciu i Śląsku. Pierwszym krokiem jest kontakt telefoniczny podczas którego zostanie nam przydzielona odpowiednia osoba. Następnie przedstawiciele firmy umawiają się z klientem w miejscu zamieszkania. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie.

Niestety w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych firm, Skarabeusz Pożyczki nie pozwala nam dokładnie zapoznać się z ich ofertą za pośrednictwem strony internetowej. Oprócz kilku zdjęć i uśmiechniętego pana możemy co najwyżej poczytać parę lakonicznych zdań o “ekspresowej pożyczce” i akceptacji różnych form dochodu. To zdecydowanie za mało, gdyż taka uboga ilość informacji od razu zniechęca przyszłego pożyczkobiorcę, który woli “pobawić” się suwakami przy wyborze zobowiązania i chce poznać dokładnie ofertę. W dobie rosnącej ilości Internautów zaniedbanie tej sfery przez Skarabeusz Pożyczki uważamy za poważny błąd marketingowy (20-04-2013 r.).

Jedyne co zdołaliśmy jeszcze odnaleźć, to minimalna kwota zobowiązania, jaka wynosi 300 złotych. Podobną pożyczkę oferuje również Provident i Bocian Pożyczki, czyli Everest Finanse. Na jednym z forów kredytowych mogliśmy się dowiedzieć, że dla rzetelnych klientów spłacających zadłużenie w terminie, Skarabeusz Pożyczki ma lepsze warunki niż konkurencja. Jak to jest w rzeczywistości tego nie wiemy. Dlatego prosimy Państwa o przesyłanie na adres kontaktowy wszelkie dodatkowe informacje o firmie. Dzięki temu będziemy w stanie dokładnie opisać warunki i koszty pożyczki w Skarabeuszu.

Skarabeusz

Strona firmy powinna być bardziej rozbudowana

Skarabeusz Pożyczki – aktualizacja

Jak donosi nam jeden z czytelników, Skarabeusz Pożyczki faktycznie działa w terenie. Przedstawiciel firmy odwiedza klientów w domu i odbiera ratę. Raty są tygodniowe. Istnieje możliwość przedterminowej spłaty całego zobowiązania. Wysokości oprocentowania i naliczanie opłat opiszę na przykładzie:

Kwota udzielonej pożyczki: 500 zł
Koszty ubezpieczenia: 47,50 zł
Opłata przygotowawcza: 26, 75
Roczna stopa oprocentowania: 16% (24,09 zł)
Całkowita kwota do spłaty:672,59
Opłata za obsługę w domu: 229,50
Łączne zobowiązanie do spłaty: 827,84 zł
Czas obowiązana umowy: 26 tygodni

Podsumowując: pożyczyliśmy na okres 26 tygodni 500 zł, a oddajemy 827,84 zł (nie uwzględniając odsetek za zwłokę).

W przypadku opóźnienia w spłatach danej raty pożyczkodawca nalicza odsetki w wysokości maksymalnej tj. nieprzekraczającej czterokrotności w stosunku rocznym w wysokości stopy kredytu lombardowego NBP.

Za nieterminowe spłacanie pożyczkodawca może naliczyć opłaty za monity, wezwania, koszty windykacji, które nie są uwzględnione nominalnie lub procentowo w umowie.

W przypadku niewywiązania się pożyczkobiorcy z umowy, pożyczkodawca może obciążyć dodatkowo kosztami sądowymi oraz wynająć firmy windykacyjne, które mogą podejmować wszelkie zgodne z prawem czynności mające na celu odzyskania pieniędzy.

W przypadku zwłoki za co najmniej 2 raty, pożyczkodawca może zerwać umowę, czego następstwem jest wypełnienie weksla in blanco na kwotę równą sumie kosztów pożyczki, odsetek i wszelkich dodatkowych opłat.

Chwilówki/Opinie/Skarabeusz Pożyczki – opinie i wymagania
Przeczytaj także:
 • Jakie firmy udzielają pożyczki podobne do Providenta i Bociana?
 • Skarabeusz Pożyczki w nowej odsłonie
 • 5 komentarzy

  5 Opinie

  1. Wioletta

   Witam serdecznie. Chciałabym się zapytać, czy otrzymam pożyczkę na dochody takie jak świadczenie pielęgnacyjne?

  2. oszukana

   Witam, nie polecam pożyczki w Skarabeuszu. Nie działają etycznie. Nie mówią całej prawdy jak działają. Pożyczając 1500 zł na 28 tygodni, trzeba oddać 2600 zł i jeszcze nie daj boże jak się nie spłaci w terminie, to wysyłają windykatora który dolicza 150 zł za każdy swój przyjazd.

  3. Barbara

   Nie prawda z windykanetm ,mam już którąś z kolei od nich pożyczkę i żadnych problemów z tą firmą nie miałam ,mimo że był okres że miałam opóżnienia w spałacie żadnych monitów nie miałam

  4. nikola

   Witam ja wziela 5000 tysiecy a do oddania mam 9800

  5. Teresa

   Czy świadczenia liczą jako dochody.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry