Saldo.pl nokautuje rywali?

Recenzja Saldo.pl

“Szykują się ważne zmiany”. Właśnie w taki sposób reklamuje swoją stronę internetową Saldo.pl, Tact Group prosto z Finlandii. Co proponuje i na jakich warunkach?

Tact Group to kolejna firma z międzynarodowym kapitałem na naszym rynku, a druga po Grupie Euroloan, która oferuje tzw. limit pożyczkowy. Mieści się on od 300 zł do 5 tysięcy złotych, gdy Euroloan proponuje od 50 zł do 2 tysięcy złotych. Wybór kwot nie daje za dużo możliwości, ponieważ jest ustawiony sztywno. Zaczynając od dolnego limitu w wysokości 300 zł, następnie 500 zł, a kończąc na 1000 złotych. Tymczasem Euroloan oferuje kwoty co sto złotych.

Saldo.pl to przeciętnie wyglądająca strona typu “tasiemiec” – długo się ją przewija, aby dojść do “stopki”. To poważny błąd. Większość internautów nie przewija stron, chyba że coś ich bardzo zainteresuje. Niestety na Saldo.pl pierwsze co się rzuca w oczy to mężczyzna, który właśnie wynurzył się z wody. Nie do końca rozumiemy co Tact Group poprzez tego faceta chce przekazać. Czy ma to jakiś związek z pożyczką? Czy czytelnik się domyśla? Piszcie w komentarzach co wam przychodzi do głowy.

Facet ze strony saldo.pl

Kolejnym rarytasem, jaki odnaleźliśmy jest cel wykorzystania limitu. Tact Group podpowiada, że z ich pożyczki przeżyjemy niesamowite przygody. Przy tym, co warto podkreślić klienci według Saldo.pl są nadzwyczajni i wyjątkowi — typowe marketingowe sztuczki. Tylko do kogo przemawia “snowboard z przyjaciółmi” lub “wystrzałowa kreacja”, którą już szeroko omawialiśmy w recenzji “Pożyczkomat” ?

Poważnym mankamentem na stronie jest źle dobrany kolor czcionki. Szary kolor prawdopodobnie miał ładnie się komponować z tłem. Niestety litery są nie wyraźne. Zalecamy większy kontrast, a najlepiej użycie po prostu czarnego koloru.

Saldo.pl – 54 zł w kosztach?

To co z pewnością zainteresuje naszych czytelników, to atrakcyjna oferta dla nowych klientów otwierających limit. Wnioskodawca, który przejdzie pozytywnie weryfikacje, może liczyć za pierwszym razem na brak prowizji i odsetek.

Promocja od Saldo.pl, jak nasi czytelnicy się domyślają jest odmianą tzw. “darmowej pożyczki” w firmach. Kolejny limit nie jest już nieodpłatny. Co warto podkreślić, w chwili obecnej (styczeń 2015 r.) wypada najkorzystniej na naszym rynku. Dlaczego?

Polecamy: Opinie o Kuki Pożyczki.

Wnioskodawca odnawiając pożyczkę w wysokości 500 zł na miesiąc, zapłaci 54 złote. Zatem całkowity koszt zobowiązania, jak łatwo policzyć wyniesie 554 zł (RRSO 293,60%). W najtańszym do tej pory Vivus jest to 570 zł ! W Saldo.pl od Tact Group zaoszczędzimy 16 złotych. Zmiana lidera?

Konsekwencje braku płatności

Pożyczkobiorca, który nie spłaci zadłużenia w terminie, powinien liczyć się z następującymi opłatami w Saldo.pl:

  • upomnienie w formie SMS – 3 zł,
  • monit w formie wiadomości e-mail – 2 zł,
  • upomnienie telefoniczne – 30 zł,
  • wezwanie do zapłaty w formie listu poleconego za pierwszym razem – 35 zł,
  • drugie wezwanie listowne – 45 zł,
  • trzecie wezwanie -55 zł

Saldo.pl opinie

Wprawdzie oferta Saldo.pl jest interesująca, lecz dostęp do niej jak twierdzą internauci jest ograniczony. Przede wszystkim Tact Group ustawił dolne minimum pożyczkobiorcy na 23 lata. Ponadto wnioskodawca jest sprawdzany we wszystkich BIG-ach i w BIK. Firma jest bardzo ostrożna w przyznawaniu chwilówek. Co niektórzy zwracają uwagę na długi czas oczekiwania i na przelew pożyczki.

Dostałem dziś limit 500 złotych, mimo że wnioskowałem o więcej. Całość trwała może z półtorej godziny, ale generalnie sprawia wrażenie OK.

źródło: kredytforum

Siostra dostała, co prawda najmniejszy limit, bo 300 zł i wypłaciła go bez problemu. Może na początku każdemu tak dają, ale odpisali po 4 dniach od złożenia wniosku.

źródło: jw.

W naszej opinii, Saldo.pl od Tact Group jest wciąż niedoceniany przez nasz rynek. W naszym rankingu chwilówek Saldo zajmuje obecnie pierwsze miejsce. Oferta firmy jest najtańsza na rynku i warto się nią zainteresować.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu nowych firm na naszym rynku, które tylko na początku miały “promocyjne” opłaty a potem je mocno podniosły (Przeczytaj: Drogo w Mamonat), Saldo cały czas utrzymuje najniższe ceny.

Crediteo.pl rekomenduje czytelnikom skorzystanie z usług finansowych w Saldo.pl.

Chwilówki/Opinie/Saldo.pl nokautuje rywali?
1 Opinia

1 Opinia

  1. Jarro

    Nagle zawiesili działanie wypowiedzieli umowy nie wiadomo czemu -nie polecam

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry