Rapida Money

Rapida Money logo

Co to jest Rapida Money? Jakie są komentarze? Nie wiesz, czy przejdziesz pozytywnie weryfikację? Czy sprawdzą cię w BIK? W tym miejscu odpowiemy na Twoje pytania.

Weź pożyczkę w Rapida Money »
 

Czego dowiesz się tutaj:

 • Najpierw poznasz nasz komentarz o Rapida Money.
 • Zapoznasz się z najważniejszymi danymi o firmie pożyczkowej.
 • Dowiesz się, jakie ma wymagania pożyczkodawca i czy dostaniesz pozytywną decyzję.
 • Sprawdzisz, jakie bazy dłużników (BIK, KRD, ERIF) weryfikuje.
 • Przeczytasz, jak szybko otrzymasz decyzję i kiedy będzie przelew.
 • Rzucisz okiem na wady i zalety pożyczki.
 • Poznasz przykładowe opłaty.
 • Podpowiemy ci, jak tutaj wziąć pożyczkę.

Rapida Money – opinie

“Rapida Money proponuje pożyczkę dla osób zadłużonych, co nie jest regułą wśród firm pożyczkowych. Większość z nich sprawdza bazy dłużników i ma wysokie wymagania. Tutaj zabezpieczeniem spłaty jest właściwie jedynie żyrant. Takie rozwiązanie może przypaść ci do gustu. Z kolei sam proces udzielania pożyczki na raty jest dość skomplikowany i może nie spodobać się osobom, które potrzebują na szybko gotówkę. Jeżeli jednak masz trochę cierpliwości, a warunki ci pasują, to czemu nie? Pamiętaj jednak, że to nie na twoje konto trafi pożyczka, tylko na rachunek bankowy twojego poręczyciela! Weź to pod uwagę.  Podsumowując, w mojej ocenie Rapida Money wyróżnia się wysokim wskaźnikiem akceptacji wniosków, kosztem dłuższego oczekiwania na wypłatę pożyczki” – uważa Kamil Kondel, redaktor portalu Crediteo.pl.

A ty co sądzisz o firmie? Czy warto? Zostaw komentarz!

Rapida Money – kontakt

Pełna nazwa firmyRapida Sp. z o.o.
NIP:5252684957
REGON:365892926
KRS:0000647952
Pośrednik?Nie
Wysokość pożyczki:2500 zł - 15 000 zł
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 5000 zł, z okresem spłaty w ciągu 12 miesięcy.
Suma Opłata:1160,58 zł
Całkowity koszt do spłaty:6160,58 zł
RRSO49,9 % zmienne

Co to jest Rapida Money?

Rapida Money (KRS: 0000647952, NIP: 5252684957, REGON: 365892926) to firma pożyczkowa prosto z Wielkiej Brytanii. W Polsce działa od 2016 roku, a na jej czele stoi Sam Wells. Udziela szybkich pożyczek od 2500 zł do 25000 zł, na okres od 12 do 48 miesięcy dla osób nawet z negatywną historią kredytową. Zabezpieczeniem spłaty jest żyrant, który musi wraz z tobą wypełnić formularz.

Skontaktować się z doradcami możesz siedem dni. Niestety bezpośredni telefon nie jest podany, a jedynie ten do działu windykacyjnego. Czy on jest ważniejszy? Z kolei adres e-mail, na który możesz wysłać pytanie to czesc@rapidamoney.pl.

Jak się poruszać po stronie?

Po wejściu na stronę https://www.rapidamoney.pl/ z pewnością zauważysz kalkulator pożyczkowy. Z jego pomocą możesz dowiedzieć się, jakie orientacyjnie opłaty poniesiesz. Pomyśl, czy takie warunki ci odpowiadają i czy będziesz w stanie, co miesiąc regularnie spłacał takie kwoty.

Poniżej zobaczysz zdjęcia z osobami, które przedstawione są jako klienci. Pominiemy ten fragment strony.

Jeszcze niżej odnajdziesz opis pożyczkodawcy i dane kontaktowe. Na samym dole odnajdziesz odnośniki do przykładowych dokumentów związanych z pożyczką i regulaminy.

Czy Rapida Money sprawdza BIK?

Mamy dla osób zadłużonych dobrą wiadomość. Firma pozabankowa nie zagląda do baz dłużników. Możesz mieć nawet chwilowe problemy ze spłatą — ważne, abyś zabezpieczył spłatę pożyczki żyrantem.  Pożyczkobiorca jedynie nie może być w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz musi wykazać zdolność do pokrycia miesięcznej raty. Czy spełniasz te wymagania? Jaką masz opinię na ten temat? Podziel się nią w komentarzu!

Rapida Money – dokumenty, wiek

Musisz mieć jedynie obywatelstwo polskie. Pożyczkodawca nie wymaga żadnych zaświadczeń na etapie składania wniosku. Potrzebny ci będzie jedynie znajomy lub członek rodziny, który zgodzi się być Twoim gwarantem.

Jak czytamy na stronie, minimalny wiek to już 18 lat. Nie ma zatem tutaj limitu lat. Firma pożyczkowa nie dzwoni do pracodawcy, a jedynie do gwaranta, którego podasz podczas składania wniosku.

Jak wziąć pożyczkę w Rapida Money?

Wchodzisz na stronę WWW rapidamoney.pl. Uzupełniasz dokładnie wniosek. Zajmie ci to około 2 minuty. Następnie na twój adres e-mail przyjdzie specjalny odsyłacz do formularza dla gwaranta.

Jeśli wszystko będzie w porządku, konsultant zadzwoni do ciebie i żyranta, aby potwierdzić chęć uzyskania pożyczki. Jak czytamy, Rapida Money stara się wypłacić pieniądze w ciągu 48 godzin.

Przeczytaj co sądzimy o Money Man.

Pożyczka zostanie przelana na konto poręczyciela, a nie twoje! Pożyczkodawca twierdzi, że w ten sposób zmniejszy się liczba osób, które nie spłacą zadłużenia w terminie. Co więcej, żyrant powinien być właścicielem nieruchomości.

Pomimo że brzmi to dość groźnie, w przykładowej umowie nie odnaleźliśmy zapisu o zabezpieczeniu spłaty pożyczki w postaci mieszkania. Nie ma też mowy o wekslach. Pamiętaj, że warto się jednak dokładnie zapytać pracownika Rapida Money. Poproś też o przykładową umowę w formacie PDF, tak abyś się upewnił co do warunków spłaty.

Czy jest jakaś promocja?

Niestety, nie ma żadnych upustów i rabatów w postaci np. niższych rat dla nowych klientów.

Podacie mi przykładowe opłaty?

Pożyczka

Czas

RRSO

Opłaty

Suma pożyczki

5000 zł

12 miesięcy

48.8% RRSO (zmienne)

1160,58 zł

6160,58 zł

Załóżmy, że pożyczasz 5000 zł na 12 miesięcy. W takim wypadku co miesiąc zapłacisz na raty 513,39 złotych. Całkowity koszt do zapłaty wyniesie 6160,58 złotych. W skład tej kwoty wchodzi prowizja za udzielenie pożyczki w wysokości 350 złotych. Opłata administracyjna na kwotę 500 złotych i zmienne oprocentowanie 10,0%.

Wady i zalety pożyczki w Rapida Money

Zalety:

 • Pożyczkodawca nie sprawdza baz dłużników.
 • Możliwość pożyczenia do 25000 złotych.
 • Wniosek złożysz przez internet.

Wady:

 • Pożyczka jest przelewana na konto gwaranta.
 • Musisz mieć przynajmniej jednego żyranta.

Rapida Money – windykacja

Twoim obowiązkiem, jak i żyranta jest płatność należnych rat w terminie. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą zadłużenia, to skontaktuj się telefonicznie pod numerem 128 813 123 lub na adres e-mail windykacja@rapidamoney.pl. Doradca spróbuje z tobą rozwiązać problem. Radzimy ci, abyś poprosił o rozłożenie długu na mniejsze kwoto raty.

Jeśli nie wykażesz się zainteresowaniem i świadomie będziesz uchylał się od zapłaty, jak czytamy na stronie, firma pożyczkowa przewiduje następujące czynności windykacyjne cyt.:

 • Monity telefoniczne;
 • monity z wykorzystaniem SMS;
 • monity z wykorzystaniem wiadomości e-mail;
 • monity wysłane pocztą tradycyjną;
 • przekazanie wierzytelności do obsługi przez podmiot zewnętrzny;
 • Zamieszczenie informacji o Twoim Zadłużeniu w Biurach Informacji Kredytowej;
 • dochodzenia należności na drodze sądowej – co w przypadku uwzględnienia powództwa może skutkować zajęciem Twojego rachunku lub rachunków bankowych, wynagrodzenia za pracę, ruchomości, nieruchomości, wierzytelności i praw majątkowych.

Punkt e — oznacza, że w razie, gdy Pożyczkodawca nie będzie mógł wyegzekwować własnymi środkami od ciebie, przekaże twoją sprawę zewnętrznej firmie windykacyjnej.

Ostatecznie, brak reakcji na wszelkie działania upominawcze skłoni firmę do przekazania sprawy do sądu.

Dowiedz się również, co o Rapida Money sądzi znany bloger Adam: https://blog.pozyczkabez.pl/rapidamoney-pozyczki-latwe-i-dopasowane-do-potrzeb-klienta-do-25-000-zl/

Chwilówki/Opinie/Rapida Money


12 komentarzy

12 Opinie

 1. Monetta.pl

  Bardzo dziwna firma, z bardzo dziwnymi wymaganiami typu “Przed wypłatą Pożyczki niezbędne jest abyś podał Nam numer Twojej karty płatniczej lub karty kredytowej.”

 2. Krzysiek

  ponieważ, w przypadku braku płątności na czas i braku kontaktu, w ten sposób ściągane są zaległe płątności. Na Zachodzie, skąd firma się wywodzi, powszechna praktyka.

 3. Emil

  Przejrzyste warunki, nie obiecują gruszek na wierzbie. Tyle, ile pokaże kalkulator na stronie, tyle trzeba oddać, bez żadnych ukrytych opłat. Konkretna firma, skorzystałem, spłaciłem w wyznaczonym terminie i jestem zadowolony.

 4. Dagmara

  Wypłata miała być w ciągu 48 godzin, a u mnie zmieścili się w 24 godzinach, więc pozytywnie mnie to nastawiło na resztę współpracy. Dobry kontakt, przypomnienia o zbliżających się terminach płatności, więc pożyczkobiorca niczego nie przegapi. Polecam.

 5. Czesław

  Ten wniosek w 5 minus to trochę magnes, bo wypełnienie wniosku zajęło mi nieco dłużej. Ale i tak znacznie krócej, niż wypełnianie formularza w banku i rozmowy z pracownikami, którzy pytają: po co, na co, dlaczego? Tutaj konkretna sytuacja, bez zadawania zbędnych pytań. Polecam.

 6. Dawid

  No ja to mogę powiedzieć, że Rapida powinna dla mnie przygotować jakąś indywidualną ofertę, bo jak tylko kończy się sezon i brakuje klientów w sklepie, to muszę pożyczać pieniądze żeby zapłacić ZUS… Taki mamy kraj, że firmy udzielające pożyczek przez internet działają lepiej i szybciej, niż banki ;)

 7. tomek

  Jestem sceptyczny do pożyczek pozabankowych, więc zawsze się upewniam, zanim ją wezmę. W Rapida bez problemu dostałem na maila wzór umowy, z którą mogłem się zapoznać. Sprawdziłem i mogę powiedzieć, że to bezpieczna firma.

 8. Igor

  Próbowałem kiedyś pożyczek pozabankowych na portalach, gdzie prywatne osoby finansują pożyczki, ale teraz wybieram tylko Rapida. Mało formalności, szybka wypłata i gwarancja rrso na akceptowalnym poziomie.

 9. Mateusz

  Nie zgodzę się ze zdaniem, że proces uzyskania pożyczki jest skomplikowany. Teraz można to zrobić przez stronę internetową, wniosek jest łatwy w wypełnieniu, a do gwaranta dzwonią pracownicy firma Rapida w celu weryfikacji. Całość jest naprawdę ekspresowa i w ciągu kilku godzin można mieć informację, że przelew został zlecony.

 10. Konrad

  Rapida ma jedne z najniższych wymagań, więc uzyskanie pożyczki jest naprawdę łatwe. Widać firma opracowała system, dzięki któremu może bezpiecznie udzielać pożyczek nawet osobom z negatywną opinią BIK. Choć sam takiej nie mam, to doceniam, że dają szansę każdemu, kto potrzebuje pomocy finansowej.

 11. Olek

  Po uzyskaniu odmownej decyzji w banku byłem w złym humorze i chciałem porzucić swoje plany o realizacji szkolenia na paralotnię. Przez przypadek usłyszałem o Rapidzie, jako o firmie, która podchodzi o tematu pożyczek inaczej, niż banki przepełnione formalnościami i przestarzałymi procedurami. Skorzystałem i do tej pory nie wierzę, że można tak łatwo wziąć pożyczkę :)

 12. Henryk

  Rapida powinna być przykładem tego, jak przez internet łatwo wziąć pożyczkę. Oczywiście w pozytywnym sensie :) Aplikowanie o pożyczkę jest przejrzyste i zrozumiałe, poradzi sobie z tym osoba wykształcona, jak i zwykły, prosty człowiek. Polecam wszystkim firmę Rapida!

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry