Firmy Pozabankowe

Pożyczka w Rapida Money. Opinie, wymagania i czas oczekiwania

Rapida Money

Masz negatywną historię? Bank odmówił ci pożyczki? Rapida Money chętnie ci ją udzieli. Poznaj naszą opinię o firmie. Sprawdź, jakie dokumenty musisz przygotować. Dowiedz się, kiedy otrzymasz decyzję.

Weź pożyczkę w Rapida Money »
 

Pełna nazwa firmyRapida Sp. z o.o.
NIP:5252684957
REGON:365892926
KRS:0000647952
Pośrednik?Nie
Wysokość pożyczki:2500 zł - 15 000 zł
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 5000 zł, z okresem spłaty w ciągu 12 miesięcy.
Suma Opłata:1160,58 zł
Całkowity koszt do spłaty:6160,58 zł
RRSO49,9 % zmienne

Rapida Money (KRS: 0000647952, NIP: 5252684957, REGON: 365892926) to spółka prosto z Wielkiej Brytanii. W Polsce działa od 2016 roku, a na jej czele stoi Sam Wells. Udziela szybkich pożyczek dla osób nawet z negatywną historią. Zabezpieczeniem spłaty jest żyrant, który musi wraz z tobą wypełnić formularz. Jak to działa?

Wchodzisz na stronę WWW rapidamoney.pl. Uzupełniasz dokładnie wniosek. Zajmie ci to około 5 minut. Następnie na twój adres e-mail przyjdzie specjalny odsyłacz do formularza dla gwaranta.

Jeśli wszystko będzie w porządku, konsultant firmy zadzwoni do ciebie i żyranta, aby potwierdzić chęć uzyskania pożyczki. Jak czytamy, Rapida Money stara się wypłacić pieniądze w ciągu 48 godzin.

Przeczytaj co sądzimy o Money Man.

Zapamiętaj — bardzo ważne!

Pożyczka zostanie przelana na konto poręczyciela, a nie twoje! Przedsiębiorstwo uważa, że w ten sposób zmniejszy się liczba osób, które nie spłacą zadłużenia w terminie. Co więcej, żyrant powinien być właścicielem nieruchomości.

Pomimo że brzmi to dość groźnie, w przykładowej umowie nie odnaleźliśmy zapisu o zabezpieczeniu spłaty pożyczki w postaci mieszkania. Nie ma też mowy o wekslach. Pamiętaj, że warto się jednak dokładnie zapytać pracownika Rapida Money. Poproś też o przykładową umowę w formacie PDF, tak abyś się upewnił co do warunków spłaty.

Podacie mi przykładowe opłaty?

Załóżmy, że pożyczasz 5000 zł na 12 miesięcy. W takim wypadku co miesiąc zapłacisz na raty 513,39 złotych. Całkowity koszt do zapłaty wyniesie 6160,58 złotych. W skład tej kwoty wchodzi prowizja za udzielenie pożyczki w wysokości 350 złotych. Opłata administracyjna na kwotę 500 złotych i zmienne oprocentowanie 10.0%.

 

Jaką macie opinię o Rapida Money?


Przeczytaj także:

 • Money Bridge pożyczki gotówkowe – co wiemy?

 • Pożyczka w PandaMoney. Opinie klientów, wymagania i czas oczekiwania

 • 12 komentarzy

  12 Opinie

  1. Monetta.pl

   Bardzo dziwna firma, z bardzo dziwnymi wymaganiami typu “Przed wypłatą Pożyczki niezbędne jest abyś podał Nam numer Twojej karty płatniczej lub karty kredytowej.”

  2. Krzysiek

   ponieważ, w przypadku braku płątności na czas i braku kontaktu, w ten sposób ściągane są zaległe płątności. Na Zachodzie, skąd firma się wywodzi, powszechna praktyka.

  3. Emil

   Przejrzyste warunki, nie obiecują gruszek na wierzbie. Tyle, ile pokaże kalkulator na stronie, tyle trzeba oddać, bez żadnych ukrytych opłat. Konkretna firma, skorzystałem, spłaciłem w wyznaczonym terminie i jestem zadowolony.

  4. Dagmara

   Wypłata miała być w ciągu 48 godzin, a u mnie zmieścili się w 24 godzinach, więc pozytywnie mnie to nastawiło na resztę współpracy. Dobry kontakt, przypomnienia o zbliżających się terminach płatności, więc pożyczkobiorca niczego nie przegapi. Polecam.

  5. Czesław

   Ten wniosek w 5 minus to trochę magnes, bo wypełnienie wniosku zajęło mi nieco dłużej. Ale i tak znacznie krócej, niż wypełnianie formularza w banku i rozmowy z pracownikami, którzy pytają: po co, na co, dlaczego? Tutaj konkretna sytuacja, bez zadawania zbędnych pytań. Polecam.

  6. Dawid

   No ja to mogę powiedzieć, że Rapida powinna dla mnie przygotować jakąś indywidualną ofertę, bo jak tylko kończy się sezon i brakuje klientów w sklepie, to muszę pożyczać pieniądze żeby zapłacić ZUS… Taki mamy kraj, że firmy udzielające pożyczek przez internet działają lepiej i szybciej, niż banki 😉

  7. tomek

   Jestem sceptyczny do pożyczek pozabankowych, więc zawsze się upewniam, zanim ją wezmę. W Rapida bez problemu dostałem na maila wzór umowy, z którą mogłem się zapoznać. Sprawdziłem i mogę powiedzieć, że to bezpieczna firma.

  8. Igor

   Próbowałem kiedyś pożyczek pozabankowych na portalach, gdzie prywatne osoby finansują pożyczki, ale teraz wybieram tylko Rapida. Mało formalności, szybka wypłata i gwarancja rrso na akceptowalnym poziomie.

  9. Mateusz

   Nie zgodzę się ze zdaniem, że proces uzyskania pożyczki jest skomplikowany. Teraz można to zrobić przez stronę internetową, wniosek jest łatwy w wypełnieniu, a do gwaranta dzwonią pracownicy firma Rapida w celu weryfikacji. Całość jest naprawdę ekspresowa i w ciągu kilku godzin można mieć informację, że przelew został zlecony.

  10. Konrad

   Rapida ma jedne z najniższych wymagań, więc uzyskanie pożyczki jest naprawdę łatwe. Widać firma opracowała system, dzięki któremu może bezpiecznie udzielać pożyczek nawet osobom z negatywną opinią BIK. Choć sam takiej nie mam, to doceniam, że dają szansę każdemu, kto potrzebuje pomocy finansowej.

  11. Olek

   Po uzyskaniu odmownej decyzji w banku byłem w złym humorze i chciałem porzucić swoje plany o realizacji szkolenia na paralotnię. Przez przypadek usłyszałem o Rapidzie, jako o firmie, która podchodzi o tematu pożyczek inaczej, niż banki przepełnione formalnościami i przestarzałymi procedurami. Skorzystałem i do tej pory nie wierzę, że można tak łatwo wziąć pożyczkę 🙂

  12. Henryk

   Rapida powinna być przykładem tego, jak przez internet łatwo wziąć pożyczkę. Oczywiście w pozytywnym sensie 🙂 Aplikowanie o pożyczkę jest przejrzyste i zrozumiałe, poradzi sobie z tym osoba wykształcona, jak i zwykły, prosty człowiek. Polecam wszystkim firmę Rapida!

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry