Profinet – opinie i wymagania

Profinet

Profinet z siedzibą w Tychach od kilku lat z powodzeniem udziela chwilówek i pożyczek na terenie Wrocławia i Górnego Śląska. Osoby z tych okolic zapraszamy do recenzji.

Firma udziela pożyczek w domu klienta. Jak nie trudno zgadnąć, w identyczny sposób działa znany Provident, czy Eurocent. Niemniej Provident działa na terenie całego kraju a Profinet lokalnie. Na potrzeby niniejszej recenzji przeanalizowaliśmy ofertę pożyczki z 12-miesięcznym terminem kredytowania.

Na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej, bez problemu mogliśmy poznać dokładne koszty pożyczki. Z tego powodu spółka zasługuje na uznanie, ponieważ nie wszystkie firmy pożyczkowe stosują tego typu praktyki. Większość z nich przedstawia jedynie całkowity koszt długu bez dokładnego wglądu. Wnioskodawca, dopiero po podpisaniu umowy pożyczkowej poznaje koszty, co nie wzbudza zaufania. Z kolei niektóre, wszelkie sumy i koszty oznaczają gwiazdkami tak aby przedstawiona oferta na stronie internetowej nie była wiążąca. W przypadku Profinet jest inaczej.

Opłaty

Sprawdziliśmy koszt pożyczki w wysokości 1000 złotych, którą zamierzamy spłacić w ciągu 12 miesięcy. W takim wypadku RRSO wynosi 240%, wysokość raty miesięcznej 152 zł, a całkowity koszt długu 1824 złotych. Spóła dokładnie informuje o pozostałych kosztach. Składka ubezpieczeniowa wynosi 220 zł, opłata przygotowawcza 63 zł, odsetki 100,24 zł i koszt obsługi domowej 440,76 złotych. Firma zaznacza, że kieruje swoją ofertę tylko do mieszkańców z okolic Górnego Śląska i wnioski z innych regionów Polski nieobsługiwane.

Niestety w ofercie firmy widzimy również wady. Przykładowo nie odnajdziemy informacji, w jaki sposób firma pożyczkowa sprawdza wiarygodność wnioskodawcy. Również w jakich bazach rejestru dłużników nas “prześwietli”. Natrafiliśmy jedynie na wzmiankę co do wieku (maksymalnie 75 lat). Profinet wymaga od wnioskodawcy zaświadczenia o zarobkach, wyciągu z rachunku bankowego z wpływem wynagrodzenia i dowodu osobistego.

Profinet – opinie i ocena

Obecnie w internecie brakuje wypowiedzi i komentarzy na temat firmy. Pojedyncze opinie o Profinet odnaleźliśmy w kilku postach na forach kredytowych, ale nie były one warte umieszczenia w niniejszej recenzji. Zachęcamy naszych czytelników do wypowiedzi na temat firmy. Najciekawsze jak zwykle opublikujemy.

W naszej ocenie oferta Profinet plasuję firmę w środku tabeli. Duży plus za precyzyjne informacje, dotyczące kosztów pożyczki, minus za brak podanych wymagań, które musi spełnić wnioskodawca.

Chwilówki/Opinie/Profinet – opinie i wymagania


Przeczytaj także:
 • Profi Credit

 • 2 komentarze

  2 Opinie

  1. rozczarowana

   19.06 sporządzono wstępny wniosek według którego mogłam pożyczyć 3.000 zł.Podano numer do przedstawiciela z mojego mikroregionu.Telefon cały czas zajęty. Mimo wysłania SMS (8!) z prośbą o kontakt celem spisania wniosku i wiadomości na poczcie głosowej (5!) do dzisiaj cisza!
   Ta firma to jakaś komedia!

  2. znawca

   Firma weryfikuje swoich klientów w bazach BIK i BIG Infomonitor

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry