Pożyczki Novum

Kruk

Na ofertę pożyczki Novum od firmy KRUK natrafiliśmy zupełnie przypadkowo. Postanowiliśmy przyjrzeć się co proponuje firma windykacyjna. Sprawdź naszą opinię na jej temat.

“Byłaś w KRUKu? Spłaciłaś zadłużenie? To świetnie, mamy coś dla Ciebie!”. Właśnie w taki sposób można najprościej opisać, czym jest oferta “Pożyczki Novum“. Skierowana jest ona do byłych dłużników firmy. Dlaczego tylko dla nich? Tego nie udało się nam ustalić.

Strona internetowa www.pozyczkinovum.pl to tak naprawdę zwykły “łapacz”. Samo wybranie interesującej nas kwoty za pomocą kalkulatora, nie rozpocznie procesu rejestracji tak jak to jest w większości firm pożyczkowych. Kalkulator ma jedynie charakter poglądowy, gdzie możemy wstępnie poznać ofertę “Pożyczki Novum”. Tylko wypełniając prosty formularz i zostawiając nr. telefonu, możemy spodziewać się rozmowy z pracownikiem KRUKa na temat pożyczki. Dociekliwym podpowiadamy, że firma nie tylko ściąga należności, ale też od nie dawna działa w branży pożyczkowej.

KRUK ma wysokie wymagania wiekowe. Trzeba mieć ukończone co najmniej 25 lat. Firma nie podaje jakie bazy dłużników sprawdza. Mając jednak na uwadze fakt, że klientem KRUKa może być tylko ten, kto spłacił wobec niego dług, spółka ma doskonały wgląd w historię kredytową wnioskodawcy.

Co w trawie piszczy?

Limit pożyczki w Novum wynosi od 400 zł do 7000 złotych z terminem spłaty od 3 do 24 miesięcy. Przeanalizujmy zobowiązanie w wysokości 2 tysięcy złotych, spłacane w 12 ratach.

W takim wypadku, miesięczna rata wynosi 261,32 zł, RRSO 148,15%, a całkowity koszt długu 3135,82 złotych. Oddajemy zatem KRUKowi  oprócz pożyczki – 1135,82 złote.

Porównując to do oferty Zaplo (3510 zł), która jest jedną z najkorzystniejszych w segmencie pożyczek ratalnych, Novum wypada znacznie lepiej. No ale by skorzystać z ich oferty, trzeba wpierw u nich się znaleźć z drobnymi grzeszkami. Z kolei porównując “Pożyczki Novum” do Provident (2705,89 zł) to firma wypada mizernie.

Niestety nie odnaleźliśmy informacji na stronie o kosztach, wynikających z braku płatności w terminie.

Jaką mamy opinię o Novum Pożyczki?

W naszej opinii pożyczki w Novum mogą być ciekawą alternatywą, dla byłych dłużników KRUKa. Mając wpisy w BIK, BIG, w KRUKu nie jesteśmy od razu skreśleni na starcie. Niemniej każde zobowiązania tego typu z tak wysokimi opłatami i prowizjami, to kolejne ryzyko popadnięcia w spiralę zadłużenia. Wnioskodawca powinien być tego ryzyka świadomy.

Chwilówki/Opinie/Pożyczki Novum
Przeczytaj także:
  • NetCredit
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry